MobilSosyal MedyaTiktok

Tiktok Yaş Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok yaş değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi gösteriyoruz. İşte Tiktok yaş büyütme ve Tiktok yaş kısıtlaması kaldırma detayları.

Tiktok, özellikle gençler arasında sıkça kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok gibi platformlar daha küçük yaş grubuna sahip çocukları da oldukça etkilediğini biliyoruz. Bu yüzden sosyal medya şirketleri, daha genç kitleleri yasa dışı içerikten, istenmeyen iletişimlerden ve diğer zararlı olabilecek kullanıcılardan korumak için sosyal sorumluluğu vardır. TikTok’da bu şirketlerden farklı değildir.

Tiktok’da bu bağlamda daha genç kitlelerini koruyabilmek adına uygulamaya koymuş olduğu bazı kurallar vardır. Bir tiktok hesabı açabilmek için en az 13 yaşında olmanız, canlı yayın açmanız için diğer şartlarla birlikte kullanıcın 16 yaşında olması gerekir. Tüm bu kurallar sosyal sorumluluk içindir.

Tiktok yaş kısıtlaması ise bununla ilgilidir. Bir kullanıcın 16 yaşında daha küçük olması durumunda canlı yayın açamadığı veya 18 yaşında daha küçük olduğu için bir hediye gönderemediği gibi örnekler yaş kısıtlama bölümüne girer.

Ancak yaşınızı yanlış girdiyseniz ve bir yaş kısıtlaması ile karşılaştıysanız ve bunu değiştirmek istiyorsanız, okumaya devam ediniz.

Tiktok’da Yaş Nasıl Değiştirilir?

TikTok’ta doğum gününüzü nasıl güncelleyeceğinizi merak ediyorsanız, bu sanılan kadar kolay olmayabilir. Doğum tarihinizi güncellemek için herhangi bir uygulama içi seçenek yok. Yaşınıza ve hesabınızın yaşına bağlı olarak, yeni bir tane başlatmak daha kolay olabilir. Ancak yine de değiştirmek için bir yol var. İşte detaylar:

  • Tiktok uygulmasını açın.
  • Profilinize gelin.
  • Sağ üstteki 3 noktalı simgeye dokunun.
  • Destek bölümünden problemi rapor et seçeneğine dokunun.
  • Hesap ve profil başlığına dokunun.
  • Profili düzenle öğesine dokunun.
  • Diğer > Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var? butonuna dokunun.

Ardından TikTok’a hesabınızla ilişkili yaşın yanlış olduğunu bildirin. Mümkün olduğunca çok ayrıntı sağlayın. Tiktok ekibi size bir geri bildirimden bulunacaktır. Ayrıca yaşı doğrulamak için kimlik doğrulama adımını sizden isteyebilirler.

Tiktok yaş kısıtlaması Nasıl kaldırılır?

Tiktok yaş kısıtlaması, kullanıcı yaşının yeterli olmaması halinde bazı uygulama özelliklerinin sınırlandırıldığı bir sistemdir. Sosyal sorumluluk kapsamında uygulanan bu kısıtlama, daha genç olan bireyleri zararlı içeriklerden, spam e-postalardan korumak içindir.

Gerçek yaşınız olup bir yaş kısıtlaması sorunu yaşıyorsanız. Bunun için yapılacak pek bir şey yoktur. Ancak yaşını yanlış girdiyseniz, bunun için tiktok ekibine bir bildiride bulunarak durumu açık bir şekilde beyan edebilirsiniz. Ardından gelen e-postada size gerekli işlemleri söyleyeceklerdir. Tüm bu adımları yukarıda detaylıca anlattık.

Tiktok doğum tarihi kabul etmiyor

Tiktok uygulamasına kayıt olurken, bildiğiniz gibi sizden bir doğum tarihi istemektedir. Tiktok, bu doğum tarihini sizden topluluk kurallarına göre uygun olup olmadığınız yada kısıtlı bir sürüm kullanıp kullanmayacağınızı belirlemek için alır.

Doğum tarihi kısmı eğer hata veriyorsa bu sizin 13 yaşında küçük olduğunuz için uygulamaya uygun olmadığını söylemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu