Sosyal MedyaTiktok

Tiktok Telefon Numarası Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Yakın zamanda bir telefon numarası değişikliği mi yaptınız? Yada hesabınızı başka bir telefona mı bağlamak istiyorsunuz. Merak etmeyin bu yazıda size rehberlik etmeyi planlıyoruz. İşte Tiktok telefon numarası değiştirme adımları.

Tiktok, günümüzde oldukça sık kullanılan popüler sosyal medya platformlarından biridir. İçerisindeki onlarca müzik, görsel, ve efekt ile kısa videolar oluşturulabilir veya gerekli şartlar altında bir canlı yayın başlatabilirsiniz.

Tiktok üzerinden bir hesabınız varsa, kişisel bilgilerinizi istediğiniz gibi yenileyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, gerekli ayarları bulup ve değiştirmek. Tam olarak olay bu, Tiktok numara değiştirme adımlarını yazının devamında detaylıca anlattık.

Tiktok’da Telefon Numarası Neden Önemlidir?

Her sosyal medya platformunda olduğu telefon numarasının olması ve onaylanması çok önemlidir. Bilinen üzere Tiktok spam hesaplarla mücadele etmek için çeşitli önemlere alıyor. Bu spam hesaplar genelde gerçek bir kişiye ait değildir. Botlar tarafından oluşturulan hesaplardır.

Bir hesabın telefon numarasının kayıtlı olması ve onaylanması bu hesabın gerçek bir kişiye ait olduğunu gösterir. Aynı şekilde bir e-postanın da kayıtlı olması da bunu gösterir.

Ayrıca hesap kurtarma ve şifre değiştirme işlemleri için kullanılabilir.

Tiktok Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Aşağıdaki adımları bir mobil cihaz ile birlikte uygulamanız halinde hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını değiştirebileceksiniz. İşte Tiktok telefon numarası değiştirme adımları;

 • Tiktok uygulamasını açın.
 • Hesabınıza kullanıcı adı ve şifre yardımıyla giriş yapın.
 • Ben (Profil) simgesine dokunun.
 • Sağ üstteki 3 çizgiye dokunun.
 • Hesabını yönet öğesine dokunun.
 • Telefon numarasının yazılı olduğu kutuya dokunun ve değiştirin.

Değiştirme işleminden önce sizden eski numaranızı doğrulamanızı isteyebilir. İsterse şayet bunu da doğrulamak zorundayız. Eğer eski telefon numaranız kapalıysa ve kodu alamıyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Tiktok Numaramı Değiştiremiyorum!

tiktok phone

Şimdi, numaranızın değiştirememenizin sebebi, muhtemelen eski numarayı doğrulayamadığınız için olabilir. Tiktok numara değişikliği yapabilmek için öncesinde eskiden tanımlı olan numarayı doğrulamanızı istiyor. Eski numaranın kapalı olması da doğrulamayı engelliyor.

O halde geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor, yardım merkezinden yardım almak oluyor. Bunun için şu adımları izleyin;

 • Tiktok hesabınızdan ayarlar kısmına gidin.
 • “Bir problemi rapor et” ögesine dokunun.
 • Hesap profil > “E-posta ve telefon numarası” öğesine dokunun.
 • Telefon numarası/e-postayı değiştirme öğesine dokunun.
 • Sorun çözüldü mü? sorusuna “Hayır” deyin.
 • Daha fazla yardım isteyerek sorunu açıklayın ve raporlayın.

Tiktok’tan cevabın gelmesi 24 saat kadar sürebilir. Cevap olarak size hesabınızla alakalı birkaç soru soracaktır. Bu soruların cevabını olabildiğince doğru vermeye çalışın.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu