Sosyal MedyaTiktok

Tiktok Hesap Silme ve Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bir Tiktok hesabını silmeyi veya dondurmayı düşünüyorsanız, bunu yapmanız mümkün. Bu yazıda ise detayları ile Tiktok hesap silme ve dondurma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bunlara ek olarak tiktok hesap kapatma linki gibi bilgileri de yazıda bulabileceksiniz.

Tiktok, kısa videolar oluşturmayı olanak sağlayan video içerik platformudur. Özel efekt filtreleri, çeşitli etiketler ve çıkarmalar kullanabildiğiniz gibi istenilen müzik ve farklı sesleri de kullanmanıza olanak sağlar. Canlı yayın ve birçok farklı kombinasyonda video içeriği gibi aktivitelerde ayrıca yapabiliyorsunuz.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir ?

Bu son zamanların popüler sosyal medyasında hesabınız silmek veya kapatmak istiyorsanız, bu yazı size rehberlik edecektir. İşte Tiktok hesap silme adımları;

  1. Tiktok hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil resminde “Ben” seçeneğine gidin.
  3. Sağ üst köşede dikey üç noktaya ( … ) tıklayın.
  4. Ardından “Hesabını yönet” > “Hesabını sil” öğesine gidin.
  5. Son olarak açıklamayı okuyun ve hesabınızı doğruladıktan sonra silin.

Bu adımlarla birlikte hesabınız 30 gün sonra kalıcı olarak silinecektir. O zamana denk hesabınız devre dışı kalacaktır.

Tiktok Hesap Dondurma

Tiktok üzerinden bir hesabı direk olarak dondurabilme veya dondurma adımları bulunmamaktadır. Tiktok, Instagram gibi bu özelliğe sahip değil. Ancak yine de kısa bir süreliğine illa dondurmanız gerekirse şu yöntemi kullanabilirsiniz;

Öncellikle Tiktok hesabınızı kapatmanız yani silmeniz gerekecektir. Ancak merak etmeyin tekrar açtırabilme imkanınız olacaktır. Tiktok, silinmek isteyen hesapları 30 gün sonra kalıcı olarak siler. 30. güne kadar hesabı genel görünümden gizleyerek hesabı devre dışı bırakılmış bir şekilde bekletir. Bu 30 gün içinde tekrar hesabınıza giriş yaparsanız tekrar hesabı aktif hale getirebilirsiniz. O halde hesap dondurma için şu adımları izleyin;

  • Öncellikle yukarıdan “Tiktok hesabı nasıl silinir ?” başlığı altındaki adımları sonuna kadar uygulayın.
  • Eğer hesabınızı sildiyseniz; 30 gün içinde istediğiniz herhangi bir günde hesabınıza tekrar giriş yaparak hesabı aktif hale getirebilirsiniz.

Bu yolla hesabınız kısa bir süreliğine dondurabilirsiniz. Ancak unutmayın sadece 30 gününüz var. Sonrası için hesabınız kalıcı olarak silinir.

Tiktok hesabı kalıcı olarak silinir mi ?

Evet, ancak kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekecektir.

Tiktok hesap kapatma linki mevcut mudur ?

Hesap kapatma işlemlerini gerek telefondan gerek bilgisayardan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir link mevcut değil. Hesabınıza girmeniz yeterlidir.

Tiktok hesabını dondurabilir miyim ?

Elbette, hesap dondurulabilir bunun için yazıda belirtilen adımları izletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu