Sosyal MedyaTiktok

Tiktok Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta hesabını gizliye almak isteyenler ve hesabını sadece belirli kişilerin takip etmesiniz isteyenler için Tiktok hesap gizleme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar.

Tiktok, popüler bir video içerik üretme platformudur. Instagram’da olduğu gibi Tiktok üzerinden de hesabınızı gizliye alabiliyorsunuz. Bunu için sadece gizlilik sayfasına gidip, hesabın özel mi yoksa herkese açık mı olduğunu belirtmeniz.

Böylece hesabınızı sadece sizin onayladığınız kişilere açmış olursunuz. Sizi takip etmeyen ya da sizin onaylamadığınız hesabın, sizin hesabınızdaki içerikleri ve bilgileri görmesi mümkün değildir.

Tüm bunlara ek olarak, Tiktok üzerinden özel bir hesap kullanabilmek için bireysel bir hesaba sahip olmanız gerekir. Bildiğiniz gibi uygulama üzerinde iki çeşit hesap bulunmakta: Bireysel ve işletme hesabı.

İşletme hesabı üzerinden bir özel hesap açamıyorsunuz. Bunun için öncellikle bireysel hesaba geçiş yapıp ardında hesabı özele almayı denemelisiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir durumda işletme hesabınızdaki verilerin silinebileceğidir.

Tiktok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Tiktok gizli hesap veya uygulamadaki adıyla özel hesap özelliği; bir hesabın içeriklerini, canlı yayınlarını, biyografisini, takip ve takipçi listesini sadece hesap sahibinin belirlermiş olduğu onaylı hesaplara açan bir özelliktir.

Bu özelliği kullananlar hesapların genelde takipçi arttırma gibi niyetleri yoktur. Hesabın gizliliğine önem verirler. Böylece hesap sahibinin arkadaşları, sevdiklerinin ancak kişi ile etkileşimde bulunabilir.

Şimdi bu adımları nasıl yapabileceğimizi öğrenelim. İşte Tiktok hesap gizleme adımları:

  • Uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Sağ üstteki 3 satırlı simgeye dokunun.
  • Hesap başlığı altındaki Gizlilik öğesine dokunun.
  • Özel hesap seçeneğini aktif hale getirin.

Ve hesabınız artık özel, eğer hesabı yenden herkese açık olarak seçerseniz. Bu adımların aynısını uygulayarak Özel hesap seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.

Tiktok Videoları Nasıl Gizlenir?

Hesabınızın herkese açık olmasını istiyor ancak yine de videoları gizlemek mi istiyorsunuz? Merak etmeyin uygulamada böyle bir durumda mevcut.

Hesabınızdaki videoları gizlemek için illaki özel bir hesaba ihtiyacınız yok. Yine gizlilik ayarlar üzerinden videolarınızı arkadaşlarınıza, takipçilerinize veya özel hesaplara açabilirsiniz.

İşte adımlar:

  • Öncelikle gizlenmek istenilen videoya gelin.
  • 3 noktalı öğeye dokunun.
  • Ve bir ayar seçin.

Bu adımlarla birlikte istenilen videolar istenilen kişilere açılabilir.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu