Sosyal MedyaTiktok

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır? Tiktok Canlı Yayın Şartları

Bir Tiktok kullanıcısı belirli şartları sağlaması halinde platformda canlı yayın açabilir hatta hediye denilen sanal öğeler ile para kazanabilir. Peki, TikTok canlı yayın nasıl açılır, kimler açabilir, canlı yayın açabilmek için kaç takipçi gereklidir? İşte detaylar.

Tiktok, bünyesindeki medya öğeleriyle birlikte kısa videolar çekmenize, paylaşmanıza, canlı yayın açabilmenize ve çeşitli etkileşimler kurmanıza olanak sağlayan popüler bir sosyal medya aracıdır.

Bu sosyal medya platformunda, hesabını yükseltmek için mavi tik almaya, izlenim arttırmaya ve keşfete düşmeye çalışan binlerce içerik üreticisi bulunmakta.

Nitekim, bu içerik üreticileri için canlı yayın özelliği çok önemlidir. Bu özelliğin açılmasıyla beraber hesap birçok avantaja sahip olabilir. Hediye denilen sanal öğeler ile para kazanabilir, daha fazla etkileşim ve kitle edinebilir.

(Burada bir araya giriyorum, eğer Tiktok para kazanma yöntemlerini okumadıysanız mutlaka okumalısınız.)

Ancak canlı yayın özelliği nitelik gereği her hesap için aktif değildir. Sadece belirli şartları sağlayan ve canlı yayın açmaya uygun olan kullanıcılar içindir.

Tiktok Canlı Yayın Açabilmek İçin Şartlar

tiktok

TikTok canlı yayın, kullanıcıların ve içerik üreticilerin gerçek zamanlı olarak etkileşimde bulunmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Canlı yayın özelliği tüm kullanıcılar için değil, yalnızca vaktini buraya harcayan içerik üreticileri içindir.

Tiktok’ta canlı yayın açabilmek için şartlar şu şekildedir:

 • Hesabın en az 1000 takipçi sayısına ulaşabilmesi
 • 16 yaş ve üstü kullanıcı yaşına sahip olması

canlı yayını başlatabilmesi için yeterlidir. Ancak 16 yaş ve üstü kullanıcıların sadece canlı yayını başlatabilir, hediye alabilme özelliğine sahip değildir.

Hediye alabilme özelliği 18 yaş ve üstü kullanıcılar içindir. Sonradan izleyiciler tarafından alınan bu hediyeler nakle dönüştürülebilir.

Tiktok hediye fiyatlarını veya yayıncıların hediyeden ne kadar kazandığını merak ediyorsanız bağlantıya gidebilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Şimdi gelelim canlı yayını platform üzerinde açmaya. Eğer yukarıdaki gereksinimleri karşıladığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İşte Tiktok canlı yayın açma adımları:

 • Tiktok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Ekranın en altındaki orta bölümünden “+” öğesine dokunun.
 • Alt bölümde “canlı” öğesine dokunun.
 • Canlı yayın için bir gerekli medya öğelerini girin ve “canlı yayına geç” butonuna dokunun.

Tiktok Takipçi Arttırmak İçin Yöntemler

Buraya kadar gelip, canlı yayın açmak için belirli bir şartların var olduğunu bilmeyenler ve bu takipçi gereksinimlerini karşılamayan hesaplar için buraya takipçi arttırma ile ilgili bazı bilgiler bırakıyorum. Bunları kullanarak takipçi sayınızı daha hızlı yükseltebilirsiniz.

 1. Hedef kitlenizi tam olarak belirleyin.
 2. Son trendlere ayak uydurun.
 3. Kendi tarzınızı oluşturun.
 4. Doğru etiketleri kullanın.
 5. Keşfete çıkmaya çalışın.
 6. Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanda yayım yapın.
 7. Diğer niş içerik üreticileri ile iletişim halinde olun.
 8. Etkileşim alabilen kategorilerde içerik üretin.
 9. Takipçilerinizle etkileşim halinde kalın.
 10. Diğer sosyal medya araçlarını kullanın.

Muhtemelen bu başlıklardan daha fazla detay istediğinizi biliyorum. Daha önceden hazırladığımız Tiktok takipçi arttırma yöntemlerinden daha fazla detay mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu