MobilSosyal Medya

Whatsapp Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır? Çevrimdışı Görünmek

Whatsapp uygulamasında çevrimiçi özelliği kapatmak ve çevrimdışı görünmek istenler için hazırladığımız bu yazıda Whatsapp Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır? sorusunu ele alıp sizinle birlikte detaylarına ineceğiz.

Whatsapp, neredeyse tüm akıllı telefonlarda görebileceğiniz popüler bir anlık haberleşme uygulamasıdır. Whatsapp’ın kendine has ve elbette bu kadar popüler olmasını sağlayan bazı özellikleri bulunmaktadır.

Bunlardan biri mesajlaşma sırasında her iki taraf içinde görüntülenen durum özelliğidir. Kişiler birbiri ile mesajlaşırken karşıdaki kişinin çevrimiçi olup olmadığı görebilir.

Uygulama, kişinin çevrimiçi olup olmadığını whatsapp uygulamasının aktif olduğunda anlıyor. Yani siz uygulamaya dokunup, açtığınız zaman artık durumunuz çevrimiçi konumuna güncelleniyor.

Ve bu profilinize giren herkes tarafından görülür. Kullanıcılar tam bu noktada whatsapp çevrimiçi kapatma işlemini soruyor. Ancak önce şu sorunun cevabına bakın derim:

Whatsapp Çevrimiçi Özelliğini Kapatmak Mümkün Mü?

Nitekim, online ortam sağdan soldan duymuş olduğunuz, birkaç yöntem veya bu işlemi yerine getirdiğini iddia eden 3. parti uygulamalar görmüş olabilirsiniz.

Bunların çoğu sağlıklı bir şekilde çalışmadığı gibi birçok uygulama güvenlik ihlali gibi sorunlarını da size yaşatabilir. Bunun için kesinlikle 3. parti yazılım kullanmanız önerilmez.

Whatsapp Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

whatsapp çevrimiçi kapatma

Bazı kullanıcılar mesajlaşma sırasında profilin altında çıkan “Çevrimiçi” durumunu karşı tarafa gitmesini istemiyor. Bunun elbette kişiden kişiye göre birçok sebebi olabilir.

Bu işlemin uygulama içinden mümkün olmadığını ama yine de bir çevrimdışı görünmenin bir yolu olduğunu belirtmiştik. Şimdi gelelim bu yolu anlatmaya.

Çevrimdışı görünebilmek için şunu yapabilirsiniz:

Karşı taraftan bir mesaj geldiğinde her telefonda olduğu önce size bir bildirim gelir. Bu bildirim altında “cevapla” adında bir buton olacaktır. O butona dokunarak, mesajı açılan bölüme yazıp gönderdiğinizde, karşı tarafa çevrimiçi olduğunuz durumu gösterilmez. Bunun yerine son görüntülenme tarihi gösterilmeye devam edecektir.

Whatsapp Son Görüntülenmeyi Gizleme

Son görüntülenme tarihini gizlemek isterseniz bunu direk olarak ayarlar üzerinden yapabiliyorsunuz. Ve bunu yapabilmek için şu adımları takip edin: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görülme

Son görülmede 3 seçenek karşınıza çıkıyor. İsterseniz herkese açabilir, isterseniz sadece kişiler açabilir yada herkese kapalı yapabilirsiniz. Ayrıca durum, profil fotoğrafı, hakkımda kısmını da kişileştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu