Sosyal Medya

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır ? Twitter para kazanma yöntemleri

Online olarak para kazanmamın birçok yolu vardır. Bunlardan biride Twitter’da para kazanma, diğer sosyal medya mecralara özellikle de Instagram’a kıyasla daha az aktif para kazandırsa da yine de çok iyi miktar kazanmak mümkün.

Instagram’a kıyasladığımızda evet daha az olabilir ancak Twitter’da kazanılan paranın az olduğunu zannetmeyin. Günümüzde aylık olarak çok yüksek miktar para kazananlar insanlar bulunmaktadır. Şayet sizde Twitter’da para kazanmak isterseniz bu yöntemler size daha hızlı para kazandıracaktır.

Twitter, günlük 126 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal medya platformlarından biri olduğu için doğru strateji izlendiğinde hızlı bir şekilde büyümek ve eğer bir işletmeniz varsa işletmenizi tanıtabileceğiniz onlarca insan bulunmakta. İşte Twitter’dan nasıl para kazanılır ? sorusunun detaylarına inelim.

Twitter’da para kazanmak için yapmanız gerekenler

Twitter’da sıfırdan başladığınızı varsayarsak twettleriniz çok fazla etkileşim almaz. Buda epeyce can sıkıcı olabilir ancak bazı yöntemlerle takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Peki, Twitter’da nasıl daha fazla takipçi artırılır ?

Aslında kısaca cevap vermek gerekirse organik takipçi kazanmanın en iyi yolu aktif hesap kullanımıdır. Örneğin aktif içerikler, trendler, yorumlar, beğenilere karşılık vermek sistem tarafınızdan fark edilmenizi sağlayacaktır.

Twitter’da aktif olmak profilinize daha fazla takipçi çekecek ve halihazırda sahip olduğunuz takipçileri tutmanıza da yardımcı olacaktır.

Twitter’da takipçi kazanmanın bazı kolay yolları;

  1. Olabildiğince Twitter’da aktif olmaya çalısın.
  2. Trendleri keşfedin ve öncü twetlerini siz atmaya çalışın.
  3. Sektörünüz / hedef kitlenizle ilgili kişileri takip edin.
  4. Hastag kullanımı yaparak içeriklerinizin görüntülenmesini genişletin.
  5. Profilinizin etkileyici ve temiz olmasını sağlayın.
  6. Twitter profilinizi diğer sosyal medya platformlarında tanıtın.

Çok bilinen yöntemler olsa da bazı yöntemler hiç yapılmıyor. Tekrarlı ve istikrarlı bir şekilde gidildiğinde hesabınızda etkileşim oranının artığını göreceksiniz. Artık twitter takipçi arttırma yolarını bildiğinize göre şimdi de nasıl kârlı hale getirebileceğinizi öğrenin.

Twitter'da nasıl para kazanılır ?

Twitter’da Para Kazanma Yöntemleri

Twitter’da doğal olarak bir gelir elde etmek isterseniz tek şart bir Twitter hesabınızın olması veya yoksa kayıt olarak işe başlayabilirsiniz. Twitter’da gelir etmenin en iyi yanlarından biride herhangi bir Blog veya Web sitesi gibi aracılara gerek duymasıdır. Ancak bir Blog veya Web siteniz varsa sayfanızdan direk olarak ek gelir elde edebilirsiniz.

1. Sponsorlu Tweetler kullanın

Sadece Tweet atarak para kazanmak istiyorsanız bunu yapmanın en iyi yolu sponsorlu twetlerle içerik paylaşmaktır.

Tabii, Tweet atarak para kazanmak için belirli bazı şartlar bulunmakta. Twitter’da çok sayıda bir hayran kitlesi veya belirli bir kitleye hitap ediyorsanız. Şirketler genelde ürünleri ve markalarının reklamını yapmak için sponsor olurlar. Sponsorlu içerikler için size ödeme yaparlar.

Ödeme direk olarak hesabınızın etkileşim oranı ve takipçi kitlenize göre değişir. Ancak şunu düşünmeyin; Twitter hesabınıza bot hesap atarak takipçi sayınızı artırmaya çalışmayın çünkü şirketler içerik üreticilerinin kolayca takipçi satın alabileceğini bilirler.

Bu yüzden genelde hesabın etkileşim oranına bakılır. Sponsor bağlantılarını almak istiyorsanız yapmanız gereken hesabınızın etkileşim oranını yükseltmek olacaktır. Gerisi gelecektir.

2. Trafiğinizi Yönlendirin.

Bu yöntem direk Twitter üzerinden değil de gelen trafiği para kazandıran diğer sosyal mecralarına yönlendirerek o sosyal mecrada para kazanmak içindir. Birçok platformda para kazanılabilse de şu ikisi en çok kazandıran ve en popüler yöntemdir;

Web sitesine yönlendirerek

Bilindiği üzere web sitelerinde veya bloglarda reklam yayınlayarak para kazanılabiliyor. Twitter hesabınızda trafik varsa trafiği web sitesine yönlendirerek hem reklam görüntülenmesinde hem reklam tıklamalarından para kazanarak Twitter gelirinizi arttırmış olursunuz.

Trafiğiniz varsa ve bir web sitesi yada blog adresiniz yoksa diğer web siteleriyle anlaşarak direk oraya da ücretli yönlendirme yapabilirsiniz.

YouTube’u kullanın.

Videolardan anlıyorsanız, insanların Twitter’da aradıkları Twitter ile ilgili eğitimler hazırlamayı düşünün. AdSense ile, yalnızca Twitter uzmanlığınıza bağlı olarak YouTube içeriğinizden bol para miktarda kazanabilir. Aynı şekilde eğlence içerikli videolar kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Twitter trafiğinizi Youtube yönlendirmek olacaktır.

Trafik yönlendirme yapmanız mümkün ise trafiğinizi bu ve buna benzer sosyal medya platformlarına yönlendirerek Twitter gelirinizi arttırmış olursunuz.

3. Affiliate marketing ile ürün tanıtın.

Twitter gelir yaratmanın ve daha fazla artırmanın bir başka yolu da Affiliate marketing ( Satış ortaklığı ) ile ürün tanıtımı yapmaktır. Satış ortaklığı, kısaca ürünün üzerinde belirli şartlar çerçevesinde bir kâr payı almaktır.

Tam olarak şöyle işler;

  • Ürün belirlenerek, Twitter hesabınızda referans bağlantısı ile ürünün tanıtım yapılır.
  • Her referans bağlantısından alınan ürün üzerinde bir kâr payı alabilirsiniz. Çoğunlukla 40 – 50% arasıdır ancak bunu siz ve marka arasında yapılan anlaşmaya ve hedef kitlenize bağlı olmakla sayılar değişebilir.

Pasif gelir yaratabileceğiniz en iyi yollardan biri satış ortaklığıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta her ürünü satış ortaklığına koyamazsınız. Niş üzerine veya hedef kitleye göre doğru ürün seçilimi yapılmalıdır.

4. Kendi ürünlerinizin satışını yapın.

Eğer bir markanız varsa ve kendi ürünlerinizin satışlarını yapıyorsanız. Twitter’dan nasıl para kazanılır ? sorusuna vereceğimiz bir başka cevap olur. Yani kendi ürünlerinizi Twitterdaki takipçilerinize tanıtımını yaparak direk olarak para kazanabileceksiniz. Kitleniz zaten sizi takip ettiğinden tanıttığınız üründe ilgilenme oranı daha yüksek olacaktır.

Burada direk olarak alışveriş yapamazsınız. Bir gönderi yayınlayarak ürün tanıtımı ile birlikte bir web sitenize yada ürününüzün bağlı olduğu e-ticaret bağlantısını linklemeniz gerek.

Ürünlerinizi e-ticaret mantığı ile Instagram alışveriş özelliği üzerinden satışını yapıyorsanız direk ınstagram’a yönlendirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Twitter’da para kazanma yöntemleri bu şekilde. En çok getiri getiren ve en popüler yöntemler bunlardı. Twitter özellikle ülkemizde güncel bülten bir platformuna dönüştüğü için alışveriş vb. şeylere pek fazla müsait değil. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bir kitleniz varsa ve bunları yönlendirmeye yardımcı olarak trafiğinizi kârlı hale getirebilirsiniz.

Twitter’dan para kazanılır mı ?

Evet, Twitter’da para kazanmak mümkün. Genelde şu şekilde para kazanılır; Reklam, satış ortaklığı, referans bağlantıları, ürün satışı vb. alanlarda para kazanılabilir.

Twitter fenomenleri ne kadar kazanıyor ?

Twitter fenomenleri yüksek ve düşük olmak üzere bunları ayırabiliriz. Para kazanma miktarı değişken olup hesabın etkileşim oranına ve reklam kitlesine göre değişir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu