Sosyal Medya

Twitter Story Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Sosyal medya kullanıcılarının Instagram ve Whatsapp’da aşına olduğu story ( Hikaye ) özelliğini birkaç gün önce twitter “Fleets” adında duyurdu ve geçtiğimiz saatlerde aktifleştirildi. Bu özellik şuan sizde yoksa yada görünmüyorsa Twitter uygulamasını güncelleyebilirsiniz. Özellik hemen üstte görünecektir. Twitter Story Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Sosyal medyada Story ( Hikaye ) özelliği sık sık kullanıldığı için Twitter’da bundan geri kalmak istememiş. Bunun kanıtını en çok Instagram’da görüyoruz.

Twitter Story Özelliği Nedir ?

Twitter Fleets Özelliği: Twitter uygulamasının en üstünde görünerek kullanıcıların 24 saat içinde kaybolan geçici içerikler yayınlamalarına ve başkaları tarafından yayınlanan hikayeleri görüntülemelerine olanak tanıyor.

Hikayeler tıpkı Instagramda olduğu neredeyse tüm özellikleri aynı ve sadece geçici özellikler taşıyor. Twitter uygulamasının en üstünde bulunan, takip ettiğiniz hesapların yuvarlak profilleri ile sıralanacak olan hikayeler sizler tarafından görüntülenebilecek.

Takipçileriniz, hikayelerinizi kendi zaman çizelgelerinin en üstünde görebilir. Tam profilinizi görebilen herkes orada sizin hikayelerinizi de görebilir. Ayrıca, size Direkt Mesaj gönderebilen herkes hikayenize cevap verebilir.

Twitter, hikaye özelliğini getirmenin sebebini şuna bağlıyor: Hikayeler ( Story ) akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak gördü. Bir gün sonra gözden kayboldukları için Hikayeler, insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olduğunu açıklamasını yaptılar.

Twitter Story Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Öncellikle Twitter uygulamasının son sürümü ve Story özelliğinin aktif olduğundan emin olun.

Twitter Hikaye atmak için bu adımları deneyin:

  1. Twitter ana sayfanızda en yukarıda hikayeler bölümünde profil resminizin üstüne tıklayın.
  2. Fotoğraf çekmek için ekranın altındaki “yakala” butonuna dokunun. Video çekmek için “video” butonuna dokunarak anlık video yada fotoğraf çekebilirsiniz.
  3. Fotoğrafınıza veya videonuza metin ekleyerek özelleştirebilirsiniz.
  4. Her şey tamam olduğunda “Fleet” butonuna dokunun.

Bu adımlardan sonra otomatik olarak hikayeniz paylaşılacaktır. Sadece fotoğraf ve video çekmek için değil galerinizde bulanan bir fotoğrafı ve video paylaşabilirsiniz.

Hikaye metni, Tweetlere, fotoğraflara veya videolara tepkiler verebilir ve hikayelerinizi çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilirsiniz. 

Fleet bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Filoda Paylaş” butonuna dokunun. Ardından, biraz metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünüzü ekleyin.

Twitter fleet özelliği genel olarak bu şekilde bunlarda ilginizi çekebilir:

Önerilen Yazı: Twitter Story Özelliği Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu