Sosyal Medya

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? [2021 Güncel]

Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemini nasıl yapılacağından tam olarak emin değilseniz, bu yazının sonu ile bunu ve bir diğer adıyla Twitter isim değiştirme işlemini detaylarına kadar öğrenmiş olacaksınız. Sadece bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

Twitter, bir mikroblog ve sosyal paylaşım platformudur. Kullanıcılar; anlık haberleri, etkinlikleri, olayları ve takip etmek istedikleri kişileri veya şirketleri Twitter üzerinden takip edebilir. Aynı şekilde kendileri de tweet adı verilen mesajları ve medya öğelerini yayımlayabilir.

Platforma e-posta yada telefon numarası ile kayıt olan herkes profilini ve sayfasını kendi tercihine göre düzenleyebilir, yayım yapabilir yada diğer insanlarla etkileşimde bulunabilir. Bu nitekim Twitter’ı sevdiren en büyük özelliklerden biri.

Aynı şekilde sizde Twitter hesap adı değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zaman zaman daha öncede belirlemiş olduğumuz isimlerden sıkılıp, onları değiştirmek isteyebiliyoruz. Ancak Sosyal paylaşım platformlarının genelde çok fazla işlem seçeneği sunması yüzünden aradığımızı bulamıyoruz.

Çoğu tasarımcılar bunu ayarlar bölümüne arama kutusu koyarak çözer. Bu kullanıcın aradığını daha kolay bulmasını sağlar. Nitekim böyle bir alternatif yoksa seçenekler arasında kayboluyoruz. Neyse ki, bu adımları gösteriyoruz. İşte Twitter kullanıcı adı değiştirme adımları;

  1. Twitter adresine gidin.
  2. Hesabınıza şifre ile giriş yapın.
  3. Sol taraftaki menüden “Daha fazla” > “Ayarlar ve gizlilik” sekmesine gidin.
  4. Yeni menüden Hesabın > Hesap bilgileri bölümüne gidin.
  5. Kullanıcı adı öğesini seçin ve yeni kullanıcı adınız girin ve kayıt edin.
web adresi üzerinden kullanıcı adı değiştirme

Mobil üzerinden

  1. Mobil uygulamayı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Sol üstten profil resminize dokunun
  3. Ayarlar ve gizlik öğesine dokunun
  4. Hesap > Kullanıcı adı öğesine bulun.
  5. Kullanıcı adına dokunun ve yeni kullanıcı adını girin.

Görüldüğü üzere her iki cihaz türünden de kolaylıkla kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Eğer yeni kullanıcı adı sistem tarafından kabul edilmiyorsa o kullanıcı adı bir başkası tarafından kullanılıyor demektir. Kendinize yeni isimin farklı bir varyasyonu deneyebilirsiniz.

mobil üzerinden kullanıcı adı değiştirme

Twitter Kullanıcı Adını Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Twitter kullanıcı adınız, hesabınızın twitter üzerindeki adresidir. Yani Twitter sayfanıza direk URL ile bağlamasını sağlar. Ayrıca hesabınızı takip eden arkadaşlarınız veya twitter takipçileriniz sizi bu kullanıcı adıyla tanıyacaktır. Bu tarz bir değişikliğin yapılması sistem tarafından bir sakınca yaratmayacaktır

Ancak hesabınızı takip eden kişiler açısında ve hesabınızla ilgili dikkat etmeniz gerekebilir. Özelliklede hatırı sayılır derecede bir takip sayısına ve kitleye sahipseniz. Tam olarak dikkat etmeniz noktalar şunlar;

1- Hesabınızı yeni kullanıcı adı ile değiştirdiğinizde eski kullanıcı adı başkası tarafında alınma riskini göze alıyorsunuz. Bu yüzden hesap adınızı değiştirmek istediğinden emin olun. Çünkü eski ad bir başkası tarafından alınabilir. Nihayetinde bu da takipçileriniz kafasını karıştırabilir.

2- Bir işletme veya bir imtiyaz sahibi hesapların diğer web siteleri tarafında bağlantı verildiğinde, kullanıcı adı değişikliği olduğundan dolayı kullanıcı bulunamadı uyarısıyla karşılaşabilirler. Sonuç itibariyle bu sizin için önemli bir trafiği kesebilir.

3- Trendlerde veya etiket sayfalarında sayfanızla ile ilgili sizden bahsetmişlerse bunların yine hepsi boşa gidecektir. Bu yüzden bu da sizin için önemli bir takip kitlesini ve profil görüntülenmelerini kesebilir.

Bunları göz önüne alarak kullanıcı adı değişikliğin değişikliğini bir kez daha düşünün, bir problem teşkil etmiyorsa kullanıcı adınızı gönül rahatlığıyla değiştirebilirsiniz. Bu yazıda Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemlerini detaylarıyla anlattık. Ayrıca bizi Twitter üzerinden takip etmiyorsanız, buradan takip edebilirsiniz.

Twitter Kullanıcı adı ne anlama gelir?

Twitter uygulaması üzerinden bir nevi eşsiz adınız. Hesap aramaları ve girişleri için kullanılır?

Twitter kullanıcı adı kaç kere değiştirilir?

Kullanıcı adınızı kurallara uyumlu bir şekilde yazıldığı sürece, herhangi bir kısıtlama olmaksınız değiştirebilirsiniz.

Twitter eski kullanıcı adımı geri almak mümkün mü?

Eğer bir başkası tarafından alınmadıysa evet, bu mümkün.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu