MobilSosyal Medya

Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Hesabınızı gizliye almaya mı çalışıyorsunuz? İşte Twitter hesap gizleme ve hesabı gizliden çıkartma detayları.

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla iletişim kurdukları çevrimiçi bir haber ve sosyal medya platformudur. Bazı insanlar, tweetleri takip ederek, insanları ve şirketleri keşfetmek için Twitter’ı kullanır. Bazıları da aktif olarak tweet yayınlar ve dünyayla etkileşim halinde kalır.

Birçoğu, tweetlerini sadece takipçilerinin veya yakın çevresini görmesini ister. Dolayısıyla kullanıcı hesabını gizliye almayı tercih edecektir. Buna platformda gizli hesap ya da özel hesap denir. Gizli hesapta neleri beğendiğinizi, tweetlerinizi veya takip ettiğiniz hesapları yalnızca sizi takip eden kişiler görebilir. Twitter’da bunu yapmak birkaç kolay adımda mümkündür.

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter’da yeni bir hesap oluşturduğunuzda, hesabınız varsayılan olarak herkese açık bir şekilde gelir. Tweetlerinizin herkese açık mı yoksa özel mi olacağını seçebilirsiniz. Twitter hesabınızı gizlerken, yeni ziyaretçilerin tweetlerinizi görmesini engellediğinizin anlamına gelir. Gizli hesaba geçmeden önce var olan tüm takipçileriniz içeriklerinizi görmeye devam edecektir. Korumalı tweetler arasında istediğiniz zaman korumasız tweetler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu mobil uygulama veya Twitter web sitesi üzerinden yapılabilir.

Mobil Uygulamadan Twitter Hesap Gizleme

  • Twitter uygulamasını açın.
  • Profil fotoğrafınızdan “Ayarlar ve gizlilik” öğesine dokunun.
  • “Gizlilik ve güvenlik” > “Hedef kitle ve etiketleme” bölümüne gidin.
  • Tweetlerini korumaya al seçeneğini aktifleştirin.
twitter hesap gizleme adımları

Evet, içerikleriniz artık korunuyor. Bundan emin olmak için profilinize gidin ve isminizin yanında bir kilit ikonu olduğunu kontrol edin. Bundan sonra yalnızca mevcut takipçileriniz ve ileride onaylayacağınız takipçileriniz içeriklerinizi görebilecektir.

Web Adresinden Twitter Hesap Gizleme

  • twitter.com adresine gidin.
  • Sol menüden Daha fazla > Ayarlar ve gizlilik deyin.
  • Ayarlar menüsünden Gizlilik ve güvenlik seçeneğinde tıklayın.
  • “Hedef kitle ve etiketleme” > Tweetlerini korumaya al seçeneğini aktifleştirin.

Web adresi üzerinden ise gizli hesap adımları bu şekilde yapılmaktadır.

Twitter Hesabını Gizliden Çıkartma

Hesabınızı gizliden çıkartmak istiyorsanız yukarıdaki adımların aynısı bu sefer Tweetlerini korumaya al seçeneğini pasif hale getirmek için yapın.

Ancak bilmeniz gerekir ki, Twitter gönderilerinizi herkese açık hale getirmeden önce mevcut takipçi isteklerinizi kontrol etmeniz önemlidir. Bekletilen hiçbir istek otomatik olarak onaylanmayacaktır. Bekleyen bir istek bırakırsanız, bu hesapların sizi bir kez daha takip etmek için istekte bulunması gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu