Sosyal Medya

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

Hesabınız Twitter tarafından askıya alındıysa ve onu geri açtırmak istiyorsanız, gelin hesabınızı açtırmak için nelere yapabileceğime bir bakalım. Bu yazı itibariyle hesabınızı açtırmak için gerekli olan tüm bilgileri size sağlayacağız. O halde, askıya alınan hesap kurtarma yöntemleri ve Twitter askıya alınan hesap nasıl kurtarılır?

Twitter, kullanıcılarını belli başlı bazı problemlerden uzak tutmak istiyor. Onları, kendi tabirleri ile daha güvenli bir ortamda tutmayı hedefliyor. Bu yüzden ki, bir takım içerikleri ve mesajları engelliyor.

Bunlar genelde Twitter kurullarında yazan bir takım davranışlardır. Kullanıcılar, Twitter kurallarına karşı gelmesi durumunda hesap kısıtlaması yada hesap kapatma seçeneklerine başvuruyorlar.

Şayet sizin hesabınızın kapatılma nedenlerinde biri bunlar olabilir.

Twitter Hesapları Neden Askıya Alınır?

Öncellikle hesabınızın neden kapatıldığını belirlemeniz gerek. Bu neden, aşağıdaki yazılı nedenlerden biri olabilir.

1-Spam: Twitter, spam nitelikli veya sahte olan hesapları direk olarak kapatır. Bu spam hesaplar hem Twitter için hem de kullanıcıları için bir tehlike olarak algılanır.

2-Hesabın bir başkası tarafından ele geçirilmesi: Hesap bir başkası tarafından ele geçirilirse ve onu işaret eden bir takım hesap hareketlerinden bu anlaşılırsa, hesap güvenliğini sağlayabilmek için hesap askıya alınabilir.

3-Uygusuz tweetler ve benzerleri: Kullanıcı kaybetmemek ve güvenlik sorunları yaşamamak adına Twitter, uygunsuz (taciz, hakaret, küfür, nefret söylemi) içerikleri ve mesajları yayınlayan hesapları askıya alır.

Hesap askıya alınma nedenleri genelde bunlar olur. Bunların hangisi sizin hesabınızı askıya alınmasına sebep olduğunu bulun ve okumaya devam edin.

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Kurtarılır?

Eğer sebebi bulabilseydiniz devam edelim. Böyle durumlarda yapabileceğiniz elbette birkaç alternatif bulunmaktadır. Bu alternatiflerdeki adımlara birebir uygulayarak askıya alınan hesabınızı kolayca açtırabilirsiniz.

1- Spamdan dolayı askıya alınana hesap

Spamdan dolayı askıya alınan hesapların durumunu genelde geçicidir. Ve sizden bazı talimatları takip etmenizi isteyen bir uyarı ile karşılaşırsınız. Bu talimatları yerine getirmeniz durumunda hesabını tekrar açılır.

Talimatlar normalde şu şekildedir; Twitter hesabınıza girin ve e-posta veya telefon numaranızı isteyecektir. İstenileni girin ve devam edin.

2- Hesap güvenliği ve uygunsuz içerikler

Twitter hesabınız, hesap güvenliği için veya uygunsuz içeriklerden dolayı askıya alınmış olabilir. Bu bazı hesap hareketlerinizi kısıtlar. Örneğin, belli bir süre boyunca tweet atmanızı engeller yada hesap doğrulama kodunu isteyebilir.

Böyle durumda yapacağınız şey basit: Sizden bir talimat izleminizi isterse aynen talimatları izleyin. Veya belli bir zaman içinde hesap kısıtlaması varsa sürenin bitmesini bekleyin.

3- Haksız yere askıya alınan hesap

Yukarıdaki iki maddeden hiçbirinin sizin hesabınızın kapatılma nedeni olduğunu düşünmüyorsanız, o halde kısıtlamaya yada askıya alınmaya itiraz edebilirsiniz. Algoritmalar ara ara yanlış hesapları radara alabiliyor. Bu yüzden Twitter hesap açtırma linkini kullanabilirsiniz, böyle bir durum mevcutsa şu adımları izleyin;

  • Öncelikle bu bağlantıya gidin.
  • Talep edilen bilgileri doğru bir şekilde verin.
  • Son olarak sorunu detaylıca anlatmaya çalışın.

Bu bölümden sonra sizden doğrulama kodları isterse, doğrulayın. Muhtemelen sizinle 1-2 gün içinde iletişime geçeceklerdir.

Şayet belirtilen bir durum yoksa hesabınız tekrar kullanıma açılacaktır.

Twitter Askıya Alınan Hesabı Silme

Muhtemelen hesabınız askıya alındığı için hesaba tam erişim sağlayamıyorsunuz, bu yüzden twitter destek bölümünden talep göndermeniz gerekecek. Askıya alınan hesabı silmek için şu adımları izleyin;

  • Buradaki bağlantıya gidin.
  • “Hesabımı kapatmak istiyorum” seçeneğini seçin ve nedeni belirtin.
  • Hesap bilgilerini verin ve gönderin.

Twitter bu talebi dikkate alarak hesabınızı devre dışı bırakacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu