Sosyal MedyaTiktok

Tiktok’ta Ülke Ve Dil Değiştirme Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok üzerinden ülke ve dil ayarlarını değiştirmek istiyorsanız ancak bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız. Bu yazı tam olarak size göre. İşte Tiktok’ta ülke nasıl değiştirilir? ve Tiktok dil değiştirme adımları nelerdir?

Tiktok, uygulamayı kendinize göre özelleştirme fırsatını size sunmaktadır. Çeşitli tercihlerde özelleştirme yapabildiğiniz gibi içeriklerde ve dil ayarlarında da yapabilmektesiniz.

İstediğiniz bir dildeki videoları tercih edebilir, istediğiniz dilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Buralar tamamen size kalmış. Biz bu yazıda her iki işleminde nasıl yapılabileceğinizi hem anlatacağız hem de detaylara ineceğiz.

Tiktok’ta Ülke Nasıl Değiştirilir?

Tiktok üzerinden ülke veya bölge değiştirebilmeniz doğrudan mümkün değildir. Tiktok arka planda sizin mevcut lokasyon verileriniz alıp, o bölgeye ve ülke ait tarzdaki içerikleri size sunmaktadır.

Öncellikle şunu belirtelim: Bunu doğrudan değiştirebilmek, “bana artık şu bölgedeymişim gibi davran” demek pek mümkün değil. Ancak karşınıza çıkacak videoların içerik dilini özelleştirebilirsiniz.

Yani sizin için ve keşfet sayfasında karşınıza çıkan videoların içerik dillerini değiştirebilirsiniz. Hatta birden fazla dildeki videoları bile dahil edebilirsiniz.

İşte Tiktok ülke değiştirme adımları:

  • Tiktok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Sağ üstteki 3 satırlı simgeye dokunun.
  • İçerik ve Etkinlik başlığı altındaki İçerik tercihleri öğesine gidin.
  • Video dilleri > Dil Ekle butonundan istediğiniz dili ekleyin.

Bu değişimden sonra artık o dildeki videolar yavaş yavaş karşınıza çıkacaktır.

Yabancı hesapları takip etmek

Ayrıca karşınıza global akımdaki içeriklerin çıkmasını istiyorsanız, yabancı hesapları takip etmeniz ve etkileşimde bulunmanız algoritmayı tetikleyecektir. Sonuç olarak karşınıza yabancı hesap videoları ve takip önerileri çıkacaktır.

Bunu özellikle istediğiniz dilde içerik üreten hesaplarda yapmalısınız.

VPN Kullanmak

Tiktok’ta ülke değiştirmenizin sebebi, global akımdaki içerikleri takip etmek ve fikir alabilmek için olabilir. Sanırım birçok sebepte böyle.

Bunun için kullanabileceğiniz bir alternatif var: Vpn kullanmak. Vpn ile bu amacınıza ulaşabilirsiniz. Ancak algoritmanın böyle durumlarda bazı hesaplara yaptırımda bulunduğunu duymuştum. (Bkz: Tiktok videolarım neden izlenmiyor?)

Tiktok’ta Dil Nasıl Değiştirilir?

Gelelim Tiktok uygulamasını farklı bir dil ile kullanmaya. Bu aslında son derece basit bir adımdır. Ekstra bir çaba gerektirmeden ayarlardan bulabilirsiniz.

İşte Tiktok dil değiştirme adımları:

  • Ayarlar sayfasına gelin.
  • İçerik ve Etkinlik başlığı altındaki Dil öğesine dokunun.
  • İstediğiniz dili seçin ve uygulamanın yeniden açılmasını bekleyin.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu