Sosyal MedyaTiktok

TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır ? 2021 Takipçi arttırma

Tiktok popülerliğinin en tepede olduğu şu sıralar çoğumuzun merak ettiği bir konu var; TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır ? Bu konu hakkında yapılan ve takipçi kazanmanıza engel olan birçok etken bulunuyor ve bazılarımız bilmeden bu etkenleri uyguluyor.

Bu yanlış bilinenlerden biri ise yeni açılan Tiktok hesabına botu basmak. Bunun yerine yeni açılan hesaplarda doğru içerik üretmek, keşfete düşmenize sebep olabilir. “Yeni açılan hesap nasıl olurda hemen keşfete düşebilir” diyebilirsiniz ancak Tiktok yeni açılan hesaplara özel ilk videoların keşfete çıkma olasılığı daha yüksek oluyor.

TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır ?

Tiktok takipçi arttırma yöntemlerine geçmeden önce eğer yeni bir hesap kuruyorsanız nişinize özel yaratıcı bir isim ve profil fotoğrafı sizin için daha iyi olabilir. Fazla uzatmadan takipçi nasıl arttırılır ? yazımıza başlayalım.

1- Hedef Kitlenizi Belirleyin.

Tiktok videolarınız belirli bir kitleye göre ya da kategoriye yönelik videolar üretirseniz bu orta vadede daha fazla takipçi kazanabilirsiniz. Sadece bu kadarı yetmez videolarınızda kendinizi ön plana çıkarmak da önemli.

Hedef kitleyi ve niş oluşturmak konusunda çok fazla bilginiz yoksa kısa bir örnek ile gidelim; Örneğin, Nasıl yapılır ? veya hikaye anlatan kısa videolar gibi kategorilerden bahsediyorum.

2- En Son Trendleri Takip Edin.

Trendler, keşfet ve sizin için sayfasının giriş anahtarıdır. Buralarda direk bulunmak videolarını izlenmesini arttır bu da profilinize daha fazla insanın girmesi demektir. Kısaca doğal yollarla takipçi sayısını arttırmış olursunuz.

Tiktok, trendler için tasarlandı. Hareketli videolar , eğlence videolar gibi tarz videolar daha çok trend oluyor. Takipçi sayınızın arttırmak için son trendleri ve akımı doğru zamanda yayınlayın.

3- Kendi Trendinizi Yaratın

Bir Tiktok akımında videolar genelde aynıdır sadece farklı varyasyonlarını görürsünüz. Yalnızca görüntünü ve sesin değiştiği bu akımlar sizin için ve keşfet sayfasına sıklıkla düşer.

Burada yapılması gereken bu tür akımların aynı varyasyonları üreteceğinize videoya kendinizden bir şeyler katın. Akımı farklılaştırmaya çalısın.

Tiktok platformu trend yaratmaya uygun olduğundan bir markanız varsa akımlar yerine direk trend oluşturabilirsiniz. Bu reklamın en iyi yollarından biridir. Dünyada birçok marka bunu sıklıkla yapıyor.

4- Doğru Hashtag’leri Kullanın

Doğru Hastag kullanımı bilmeniz gerek. Yanlış hastag kullanımı keşfet engeline takılmanız yol açar. Hastag kullanımı ise şu şekilde olması gerek; Videolarınız ile alakalı olan popüler hastagler kullanılmalı.

Örneğin, Nasıl yapılır ? tarzı videolar üreten bir hesap hastag olarak #nasılyapılır , genel olarak #foryou ve #fyp gibi genel etiketleri kullanabilir. #foryou ve #fyp etiketleri tüm dünyada genel etiket olarak geçer “sizin için” sayfasına bir kanca atar.

tiktok hastag kullanımı

5- Keşfet ve Sizin İçin Sayfasına Çıkmaya Çalışın.

Tiktok takipçi arttırma yöntemlerinden biri ise, keşfet ve sizin için sayfasına çıkmaktır. Instagram ve Youtube’un aksine Tiktok’ta “Sizin için” sayfasında düşük hesaplar bile milyonlarca izlenebilir. Sadece doğru içeriği bulmak yetiyor. İzlenmeler ne kadar artarsa profil ziyaretleri o kadar artacaktır.

Aynı şekilde keşfet sayfasına çıkmak aynı etkiyi gösterecektir. Keşfete çıkma adımlarını Keşfete nasıl çıkılır ? başlığından ayrıca gidebilirsiniz.

Buraya kadar olan kısım en temelde takipçi kazanmak için yapmanız gerekenler. Bundan sonraki ise daha küçük maddeler fakat Tiktok hesabı nasıl büyütülür ? sorusunun da bir cevabı aslında. İşte bazı Tiktok takipçi arttırma yöntemleri;

  1. Orjinal ve yaratıcı içerikler üretin.
  2. Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanda yayınlayın.
  3. Diğer içerik üreticileriyle etkileşim halinde olun.
  4. Diğer sosyal medya platformlarında hesabınızı tanıtın.
  5. Daha çok eğlence, düet, nasıl yapılır gibi ilgi gören içerik üretmeye çalışın.
  6. Etkileşim sayısını yükseltmek için yorumlara cevap verin.
  7. Tiktok reklam seçeneklerini kullanın.

Sonuç

Oldukça kısa bir şekilde TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır ? sorusuna cevap vermeye çalıştım. Tiktok takipçi arttırma yöntemlerinde en önemli unsurunu yaratıcılık ve üretkenlik olduğunu unutmayın.

Yaratıcı içerikler yayınladınız da Tiktok kullanıcıları hem videonuza hem de sizinle etkileşim halinde olacaktır. Algoritmaya göre keşfet ve sizin için sayfasında ön plana çıkmak için unsurların arasında etkileşim oranını gelmektedir.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu