Sosyal MedyaTiktok

Tiktok Videolarım Neden İzlenmiyor ? Başlıca Nedenleri

Tiktok videonuz izlenmiyorsa ve izlenme sayısı genelde 0 olarak gözüküyorsa bunun yaygın bir durum olduğu bilinmektedir. Normalde böyle durumlarda kontrol edilmesi gereken bazı noktalar vardır ve sorunun tam olarak ne olduğunu anlamanız gerek. Tiktok Videolarım Neden İzlenmiyor ? diyorsanız okumaya devam edin.

Tiktok vidolarınızın izlenmemesinin tiktok algoritmasında belirli nedenleri bulunmakta. Daha önceden sağlıklı bir şekilde izlenen vidolarınız bir anda kesildiyse bu spam yada algoritma tarafından kısıtlandığınız yada engel yedinize işarettir. Engelli ve kısıtlamayı kaldıracak çözümlere ve buna sebep olan sorunlara geleceğiz.

Ancak, Tiktok hesabınız yeni açılmış ise ve vidolarım keşfete düşmüyor derseniz bu oldukça normal bir durum olarak algılanır. Vidolarınız izlenmesi için trend içerikler gibi önemli ilgi çeken içeriklerden yararlanabilirsiniz.

Bu durum keşfete düşmenize ve vidolarınızın daha fazla izlenmesini ve bir o kadar etkileşimi artıracaktır.

Tiktok Videolarım Neden İzlenmiyor ? Başlıca Nedenleri

İzlenmeme sebeplerinden bir diğeri ise tamamen engel yemiş olmanız. Neden engel yada kısıtlama yedim diyebilirsiniz ancak bazen farkında olmadan bu soruna neden olmuş olabilirsiniz. Neyse ki korkulacak bir durum yok bu sorunun çözümü de var.

Engel yediğimi, kısıtlandığımı ve inceleme altında olduğumu nasıl anlarım ?

Bunu anlamanız ve inceleme altında olduğunuz öğrenmenin basit bir yolu bulunmakta;

İzlemeyen veya şüphelendiğiniz vidonuzun linkini kopyalamaya çalışın eğer “kopyalandı” diye mesaj geldiğinde sorun yoktur ancak “video kopyalanmaz bu video incelme altında” gibi mesaj gelirse durum ortadadır. Kısaca kısıtlandığınız ve incelendiğiniz anlamına gelir.

Uygunsuz İçerik

Hesabınızda uygunsuz içerik kategorisine girecek bir içerik var mı ? yada farkında olmadan vidonuzun bir kısmında yer alıyor mu ? Bu izlenmeme ve engel yemeye sebep getirir. Bu içeriklerin ne olduğunu tahmin edebiliyor olmanız gerek. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız tiktok topluluk kurallarında açıkça yazılmış.

Örnek olarak şunlar; Şiddet içeren vidolar, çıplaklık nefret söylemi vb. içeriklerden bu filtreye takılmamanız imkansız.

Çözüm: Bunlardan biri vidolarınız birisinde varsa bu sadece o video değil hesabınıza filtreye takacaktır. Bunlardan kurtulun.

VPN Kullanımı

Tiktok vpn kullanımı

Tiktok’a yüklediğiniz vidolarını kendi ülkenizde dışında farklı bir ülkede göstermek engele neden olan bir diğer faktör.

Tiktok’ta sürekli vpn kullanımı yapıyorsanız muhtemelen algoritmanın istemediği bir soruna neden oldunuz. Vpn normalde kendi ülkenizin dişin da diğer trenleri ve vidoları görmek için kullanılsa da algoritmanın bunu yapmanızı pek istemiyor.

Başka bir ülkede vidolarınız göstermek trendleri takip etmek için yeni bir hesaba ihtiyacınız var.

Diğer Hesaplar

Tiktok’da aynı anda birden fazla hesap kullanmak elbette mümkün ancak aynı telefona bağlı birden fazla hesapta herhangi bir hesapta yenilen engel diğer hesapların kısıtlanmasına sebep verebiliyor.

Daha fazla açmak gerekirse örneğin telefona bağlı 2 hesabınız bulunmakta. Bunların biri, herhangi bir nedenden ötürü engel yediği vakit diğer hesapta bunda etkilenebilir. Kısıtlanabilir yada inceleme altına alına bilir. Bu durum izlenmenizi bir anda sıfıra çekebilir.

Gizlilik ayarları

Tiktok vidolarının gizlilik ayarları bulunmaktadır. Bu ayarın normalde herkese açık olarak ayarlanması gerek. Bu ayarın tersi seçildiğinde vidolarınız kimse göremez bu yüzdende izlenemez. Bu ayarı kontrol etmek için;

Vidonuzun üç nokta simgesine dokunarak gizlilik ayarlarına gidin. Bu Videoyu kimler görebilir seçeneğini “Herkese açık” olarak belirtmeniz gerek. Video herkese açılarak yavaşça izlenim alacaktır.

Tiktok vidolarınız izlenimleri çok iyi giderken ani bir düşüş yasamanın en olası nedeni inceleme altında olduğunuz bir belirtisidir. İncelme altında vidolar izlenime açık değildir ve bu görüntülemede 0 olarak algılanır. Buna neden olan başlıca sebepleri sıraladık.

Tiktok Videolarım Neden İzlenmiyor ? sorusuna verilen en yaygın problem cevaplar olarak geçer. Eğer tiktok vidolarınız izlenmemesini yukarıdaki problemlerden hiçbiri ile alakası olduğunu düşünmüyorsanız. Tiktok ekibiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Önerilen yazı: Başkasının Tiktok Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Önerilen yazı: Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ?

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Anlamadım eskiden izleniyorduk çok kısa bir sürede yavaş yavaş azalmaya başladı. Sizce normal midir ?

  2. Merhaba, inceleme altında olan bir videomu silersem, bir sorun yaşanmaz? Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu