Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ? Tiktok hesap onaylatma

Sosyal Medya Tiktok

Tiktok ile ilgileniyorsanız veya tiktok videoları çekiyorsanız yada Tiktok mavi tik nasıl alınır ? diye merek ediyorsanız, sizde diğer hesaplar gibi mavi tik rozeti almak isteyebilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Tiktok da doğrulama rozeti vermektedir.

Tiktok mavi tik nasıl alınır ?

Ancak, mavi tik rozeti almak düşünülen kadar kolay değil. Doğrulama alan kişiler genellikle ünlüler, tanınmış kişiler, yüksek takipçiye sahip hesaplar ve markalara olarak bilinmektedir. En önemli faktör olan takipçi kitleniz genişse bunu sizde alabilirsiniz. Fakat tek takipçinin yüksek olmasıyla bitmiyor. Tiktok’un kendi içinde belirlemiş olduğu bazı kurallar ve şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren hesaplar genelde mavi tiki alabilir.

Peki, Tiktok hesap onaylatma nasıl yapılır ? Başvurusu nasıl yapılır ?

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında hesabınızı doğrulamak için başvuru yapabilirsiniz ancak bu Tiktok için geçerli değil. Tiktok, kendisi arka planda sürekli doğrulama gerektirecek hesap arar ve doğrulama gerekip, gerekmediğini Tiktok ekibi karar vermektedir.


Sizin de anlayacağınız üzere tiktok başvurusunda bulunamazsınız. Şayet doğrulama hesabınız için uygunsa doğrulama rozetini alırsınız. Ancak değilse belirli kriterlere dikkat ederek onay rozetini alabilirsiniz.

Öncellikle bunun belirli şartları, koşulları ve algoritmasının olduğunu unutmayın. Hesap doğrulama işlemi genelde yüksek takipçisi olan ve tanınmış hesapları , fake ( sahte ) hesaplardan ayırmak için kullanılır. Bu da doğal olarak güvenilirlik ve daha fazla takipçi getiriyor. O halde bunun daha fazla detaylarına inelim.

Tiktok onay kutusu

Tiktok uzmanı olan Rachel Pedersen’e göre bir hesabı değerlendirirken baktıkları kriterler şunlar:

  • Düzenli takipçi artışı
  • Büyüyen izlenim süresi
  • Süreli İçerik üreten hesaplar
  • Diğer platformlardaki onaylanan hesaplar
  • Yüksek spam sayısı
  • Bot bulunmayan hesaplar

1- Düzenli takipçi artışını sağlayın.

Bir hesabı değerlendirmeye alırken en önemli kriter; düzenli takipçi artışı olması. Doğrulama verilen hesaplar günlük genelde 500 ve üstü takipçi kazanan hesaplar oluyor. Ancak hesabınızı botlar ile boğmayın. Buna bir örnek verilecek olursa: Bir hesap açılmasının ardından 2 saat içerisinde yarım milyon takipçiye kazanıyor. Sonuç olarak hesabın bot olduğu anlaşılıyor ve ardından hızlıca kapanıyor. Yani oldukça doğal olun.

2- İzlenme süresinin büyütün.

Doğru takipçi artışı ile büyüyen izlenim ve görüntülenme süresi, ayrıca bakılan önemli faktör. Hesabınızda şayet bot kullanıyorsanız yakayı en çok izlenim ve görüntülenme sürelerinde ele veriyor olacaksınız. Takipçi sayısı ve izlenim süresinin belirli ve doğru oranda olması gerekir. Aksi halde hesabınız dikkate alınmayacaktır.

3- Güncel ve sürekli içerik üretin.

Uzun bir süre hesabınızda içerik üretmiyorsanız artık güncellemenin ve üretmenin vakti gelmiştir. Mavi tik kriterlerinde bu madde özellikle önemli olarak geçiyor. Tiktok, bir eğlence platformu olduğundan daha çok eğlenceli, ilgi çekici, merak uyandıran videolar atmanız önerilir.

Eğer Tiktok da üretecek içerik bulamıyorsanız ve sıkıntı çekiyorsanız. Tiktok içerik üretme platformuna bakın orada sizin gibi içerik üreten insanlar olacaktır.

4- Diğer sosyal medyada hesap onaylatın.

Twitter ve Instagram gibi diğer platformlarında onaylanmış ve mavi tik almış hesaplarınız varsa bunlar incelenerek aynı şekilde Tiktok’da mavi rozeti almış oluyorsunuz. Ancak bir ünlü ve tanınmış bir kişi iseniz bunları sizin için önemli değildir. Ama sıfırdan yapmak denilince bu kriterleri karşılamak zor olabilir.

5- Trendlere kaçırmayın.

Bir tiktok trendinde, bir hesap çok hızlı takipçi kazanmaya başlatabilir. Sadece trendlerde yerinizi almanız yeterli olacaktır. Ancak trendlerde özellikle belirli algoritmalar bulunmaktadır. Bunlara uymanız gerekebilir. Ve trendleri sürekli takip etmek oraya doğru içerik üretmek sizi hızla büyütebilir.

Tiktok’ta sürekli keşfet sayfasına çıkmak ile mavi tik almanıza yardımcı olur çünkü keşfet sayfasında hızlı takipçi kazanabilirsiniz. Tiktok’ta keşfete nasıl çıkılır ? başlıklı yazıya gidebilirsiniz.

6- Reklam ve işbirliği yapın.

Reklam ve işbirliği sağlayarak, adınızı diğer videolarda ve sayfalarda görünmesi size zaman içerinde takipçi kazandıracaktır. Yalnız doğru reklam verilmesi önemli bir faktör. Yanlış yapılan işbirliği ve reklam istenmeyen sonuçlara neden olabilir.


Tiktok Mavi Tik Ne İşe Yarar ?

İçerik ve marka oluşturma gibi faaliyetlerde bulunuyorsanız mavi tik sizin için son derece önemli olacaktır. Mavi rozete sahip hesaplar diğer hesaplara göre daha fazla güven vermektedir. Sadece güven vermiyor daha fazla takipçi ve daha fazla görüntülenme gibi önemli istatistikleri yükseltiyor.

Ayrıca, rozete sahip olanlar reklam ve işbirliği tekliflerini daha çok almaya başlıyor yani buda Tiktok da para kazanma başlıyorsunuz. Markalar ve şirketler özellikle böyle viral reklamlar vermeyi daha çok seviyorlar. Genellikle video platformu olan hesaplar ile çalışma yapıyorlar.

Tiktok mavi tik nasıl alınır ? sorusunun cevabı tam olarak böyle istikrarlı bir şekilde ilerlendiğinde ve bu kriterlere uyulduğunda sürece mavi tiki alabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Sosyal medya

Önerilen Yazı: Başkasının Instagram Hesabını Kapatmak Mümkün mü ?
Mavi tik başvurusu nasıl yapılır ?

Başvuru yapılamaz. Tiktok ekibi belirli kriterleri yerine getirdiğinizde size onay işaretini verecektir. Belirli kriterleri detaylı olarak anlattık. Ancak kriterleri yerine getirdiğinize inanıyorsanız, geri bildirim gönderebilirsiniz.

Tiktokta kaç takipçiden sonra mavi tik alınır ?

Belirli bir takipçi sayısı mevcut değil. Ancak, günde 500 ve üstü takip sayısı alan hesaplara veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 thoughts on “Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır ? Tiktok hesap onaylatma

  1. mavi tik almak istiyorum malesef yapamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim tşkr ederim tiktok ailesi

    1. Merhaba Yılmaz, Mavi tik alabilmek için öncelikle belirli şartları yerine getirmeniz gerek. Bu şartlar yazıda mevcuttur. Eğer şartlar sağlanıyorsa Tiktok tarafından mavi tik alabilirsiniz. Sorun olduğunu düşünüyorsanız Tiktok yardım merkezinden yardım alabilirsiniz.

X
Teknoalgo
4 gün önce
Önerilen Yazı