Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ? Keşfete Düşme İpuçları

Sosyal Medya Tiktok
Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ?

Tiktok son zamanların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olmasıyla, Tiktok videoları için rekabet sayısı oldukça fazla artıyor. Rekabet arttıkça içerik üreticilerinin keşfete çıkma işi bir hayli zorlaşıyor. Bu yüzden birçok kişi “Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ?” diye soruyor sizi trendlere çıkarmaya yardımcı olacak keşfete düşmek için önemli kriterleri anlatıyoruz.

Tiktok’ta keşfete çıkmak neden önemli ?

Tiktok’da her video keşfet sayfasına kolay kolay çıkamaz. Belirli şartlar çerçevesinde ve tiktok algoritması sayesinde ancak çıkabilir. Keşfet sayfasına çıkmak tiktok videolarınız etkileşim oranını ve takipçi sayısında büyük bir artışa neden olur. Bu da içerik üreticilerinin daha hızlı büyümesini sağlar.

Tiktok keşfete düşmek için neler yapılmalı ?

Tiktok’ta keşfet sayfasına çıkma şansınız arttırmak için neler yapmalısınız ? Tiktok videolarınız kalitesini yükseltecek ve keşfet listesine çıkmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçları.


1. Kaliteli videolar oluşturun.

Tiktok, etkileşim oranını yüksek seviyede tutmak ve videoların daha fazla paylaşılması için izleyicinin ilgisini çekmeyen, kötü çekilmiş, bulanık ve video kalitesini düşüren etkenleri keşfet sayfasına direk olarak çıkarmayacaktır.

Tiktok keşfet sayfasına kısa bir göz attığınızda kalitesi düşük ve bulanık videolar görmeniz çok zor. Bu türden kullanıcılarının beğenmediği içerikleri Tiktok’ta beğenmiyor.

Tiktok videoları, kısa videolar olduğundan yüksek çözünürlüklü videoları yüklemek her zaman avantajınıza olacaktır.

2. Trendleri takip edin.

Tiktok trendlere uyan ve ilgi çekici içerikleri keşfet sayfasında daha fazla gösteriyor. Nedeni ne gelecek olursak, trendler ve ilgi çekici vidoların izlenim süreleri ve en önemlisi etkileşim oranı daha yüksek oluyor.

Peki Trend ve ilgi çekici içerikler nasıl oluşturur ?

Tiktok’ta dönem dönem trend akımlar, danslar ve içerikler türer. Bu içerikleri genelde herkes sıklıkla kullanmaya özen gösterir. Tıpkı Instagram’da olduğu gibi aynı durum Tiktok içinde geçerli. Tiktok keşfet sayfasında bu akımları sıkça görebilirsiniz. Trendleri kaçırmadan trendin ilk videolarını yapmaya çalışın.

3. Sıklıkla videolar üretin.

Keşfet sayfasına çıkmanın bir diğer yolu ise; Her gün en az bir video olmak şartı ile sıklıkla videolar yayınlayın. Bu hesabınızın üretkenliğini gösterir. Uzun bir süre boyunca günlük içerikler üretmek keşfet sayfasına çıkma şansınızı arttıracaktır.

Tiktok başarılı içerik oluşturucularının günlük olarak sık sık video paylaşmasını bekler. Tiktok keşfete düşme için yayınları sıklaştırın. Peki, Ne sıklıkla içerik üretmek idealdir ? Bu birçok içerik üreticiye göre günlük en az bir video olmak şartı ile ancak günlük bir video üzerine çıkmak artı puan getirebilir. Bu da Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ? sorusuna basit bir cevap olabilir.

4. Daha kısa vidolar oluşturmaya çalışın.

Tiktok vidolarından insanların videoları parça parça yani atlayarak izlemesi yerine sonuna kadar tek parça izletmesi tiktok algoritmasına göre daha mantıklı geliyor. Ancak daha kısa videolar yapmak için videonun kalitesini düşürmemeye çalışın. Verilecek olan yani hedeflenen mesajı vermeye devam edin.

Kısa videolar sadece trendlere çıkmakla kalmaz ana sayfanızdaki diğer içerikleri ve videolarınız daha fazla görüntülenmesini sağlar. Bu durum istatistiklerinizi yukarıya çeker.

5. Popüler hashtag’leri kullanın

Hastag’ler tiktok için oldukça önemlidir. Daha önceden hiç kullanmadıysanız mutlaka kullanmaya başlamalısınız. Tiktok keşfet sayfasına gittiğinizde size popüler olan tagları gösterecektir. Videolarınızın keşfet sayfasına çıkmasını istiyorsanız birkaç tag kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu taglar sabit bir şekilde kalmaz. Değişkendir, farklı bölgelere ve konumlara farklı taglar gösterir. Tagları kullanırken fazla, gereksiz ve alakası olmayan kelimeleri kullanmayın. Bir süreden sonra videonuzu kötü etkilemeye başlar.


Tiktok Videosu Nasıl Keşfete Düşer ?

Tiktok Videosu Nasıl Keşfete Düşer ?

Tiktok videosunun keşfete düşmesi için yapmanız gereken tek şey var; Etkileşim oranını yükseltmek bu da kaliteli videolar oluşturmak adımlarından geçer.

Sadece kaliteli deyip bırakmak olmaz. Peki, Kaliteli Video Nasıl üretilir ? Tiktok videosu nasıl keşfete düşer ? Aşağıda ve yukarıda bulunan maddeler hem keşfete düşmenize hem de video kalitenizi arttıracak maddeler içeriyor. Bunlara dikkat ederek keşfete çıkabilirsiniz.

Tiktok’ta keşfete düşmenize yardımcı olacak bazı ipuçları;

 1. Videolarınıza müzik ekleyin
 2. Daha fazla ilgi çekici içerik oluşturun
 3. Videolarınız için bir nişe karar verin
 4. Diğer Tiktok kullanıcılarıyla etkileşim halinde olun.
 5. “Nasıl Yapılır ?” videoları oluşturun
 6. Hikaye anlatan videolar yaratın
 7. Trend videolarını ilk yapmaya çalışın
 8. Algoritma tarafından keşfet engeli yemeyin
 9. Düzenli içerik paylaşmaya çalışın
 10. Tiktok mavi tik almaya çalışın

Eğer Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ? diye soruyorsanız bu adımları mutlaka yapmanız gerek bu adımları kullanarak çoğu insan keşfet sayfasına rahatça düşebiliyor. Tiktok keşfete düşme taktikleri bu şekilde ancak bunlardan en önemli olan adım ise; kararlı bir şekilde yola devam etmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 thoughts on “Tiktok Keşfete Nasıl Çıkılır ? Keşfete Düşme İpuçları

 1. Abi ben her gun vidyo cekiyorim ama bic biri kewfete duwmuyor izleyici sayim 1500 ama bakiw sayi 400 300 neden kewfete duwemiyorum ?

 2. Hayatımda bir kere Keşfet bölümüne çıktım ancak ondan sonra bir daha çıkamadım. Sizce engel yemiş olabilir miyim ? Bir videodan şüpheleniyorum ama bilmiyorum ondan kaynaklandığını.

X
Teknoalgo
4 gün önce
Önerilen Yazı