Sosyal MedyaTiktok

Tiktok İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? Tiktok İzlenme Arttırma

Bir Tiktok hesabını büyütmenin ve onu geliştirmenin yollarından biri, etkileşim oranı arttırmaktır. Etkileşim oranı, izlenme sayısı ile birlikte birçok değişkenle hesaplanır. Kısaca izlenme sayısını arttırmanız etkileşim oranını direk olarak etkiler. Bu yüzden Tiktok izlenme arttırma yöntemleri nelerdir? Tiktok izlenme sayısı nasıl arttırılır? gibi sorula yanıt vereceğiz.

Özellikle tiktok videolarınızın izlenme sayısı organik bir şekilde yükseldiğinde genelde etkileşim oranı da gelen etkileşimlere bağlı olarak yükselir. Ancak tamamen organik olması gerekir. Botlarla yükseltilen izlenimler sadece gösterişe etki edebilir. Ayrıca hesabınıza çok fazla bot davet ediyorsanız bu sistem tarafından bazı engeller yemenize sebep olarak izlenimleri daha da düşürebilir.

Bu yüzden hedefimiz sadece organik takipçilerden gelen izlenimler ve etkileşimler olacaktır. Bunu yapmanın elbette birçok yolu ve stratejisi zaten var. Ancak en iyi yolu, mantıkla ve kararlılıkla videolar üretmeye devam etmektir. Bu sizi uzun vadede hedefe götürecektir. Eğer hazırsanız, Tiktok izlenme arttırma ile ilgili ipuçlarını paylaşalım.

Tiktok İzlenme Arttırma Yöntemleri

Uzun vade için ne yapmanızı gerektiğini net bir şekilde belirttik. Şimdi kısa vadede Tiktok videolarınızda nasıl daha fazla izlenim alabileceğinize ve neler yapabileceğinize bir bakalım. Ancak geçmeden önce algoritmayla alakalı herhangi bir engel yemediğinizden emin olun. Emin olabilmek için buradan yararlanabilirsiniz.

1- Nitelikli ve Trend Ağırlıklı Videoları Çıkarmayı Öğrenin.

Bir video oluştururken mutlaka nitelikli, trendi takip eden ve özgün bir video ortaya çıkarın. Bu doğru adımlarla birlikte keşfete çıkabilmenize sebep olabilecek potansiyeldedir. Bildiğiniz üzere keşfete çıkan bir videonun izlenme sayıları daha yüksek oranda artar.

Ayrıca şunu tam olarak açıklamak istiyorum; yukarıda trendi takip eden videolardan bahsettim. Amacım bunu yanlış anlamamanız. Trend videoları bir süreden sonra sıkıcı olmaya başlar. Dolayısıyla bir trendin aynı varyasyonlarını yapmak yerine içerisinde mutlaka bir farklılık olması daha iyi olacaktır. Böylelikle trend sonunda bile videolarınız izlenmeye devam edecektir.

2- Etkileşimde Olmalarını Sağlayın.

Videolarınızda belirli bir izleyici sayısına ulaştıysanız ve bu şekilde devam ediyorsa onların video ile etkileşimde kalmalarını sağlayın. Organik etkileşimler hiç düşmediği taktirde muhakkak bir yükselişi yaşatacaktır. Etkileşimler sadece videoların izlenmesini arttırmakla kalmaz genel hesap istatistiklerinde bir yükselişe neden olur.

Bunun için beğeni, yorum, paylaşma ve kaydetme gibi etkinliklerde bulunulması gerek. Onları bir şekilde etkileşime sokacak stratejiler geliştirebilirseniz izlenme sayılarınız daha fazla artacaktır. Örneğin, klasik bir hareketle onlardan videonun sonunda bu etkileşime davet edebilirsiniz.

3- Etiket Kullanın

Etiketler, yerinde ve doğru bir şekilde kullanıldığında videolar için son derece faydalıdır. Videoların daha fazla kişiye ulaşmasını ve etiket sayfasında gösterimini sağlar. Daha fazla gösterim ilgi çekici olduğu sürede daha fazla izlenim anlamına gelir.

Ancak doğru bir şekilde dedim. Etiketlerin doğru kullanımını öğrenin ve hem konunuzu yansıtan hem de en çok kullanılan etiketi tercih edin. Sürekli videolarda çok fazla sayıda etiket kullanmak yada alakasız etiketlerin sıklığı bizi hedeften şaşırtabilir. Bana göre birkaç Tiktok keşfet etiketleri videonuz için bir sıkıntı çıkartmayacaktır.

4- İstatistiklerden Yararlanın

Tiktok izlenme attırma yöntemlerinden biride istatistiklerden yararlanmaktır. İstatistikleri kontrol ederek, en uygun günü ve saat aralığını, içerik performansını ve kitle bilgilerine bakarak ortaya bir sonuç çıkarabilirsiniz. Bu sonuca göre videolarınızı daha efekttik ve kaliteli bir şekilde oluşturmuş olursunuz.

Örneğin, takipçilerinizin en aktif olduğu saat aralığını bilmek size açık potansiyel oluşturacaktır veya içerik performansından en iyi içeriği seçmek size yol gösterecektir. Bunlara benzer birçok örnek gösterilebilir. Bu yüzden izlenme sayısını arttırmak istiyorsanız mutlaka analizlere bir göz atın ve yol haritanızı çizin.

Sonuç

Bu yazıda Tiktok İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? Tiktok izlenme arttırma yöntemleri nelerdir? gibi soruların hem yanıtını hem de farklı bilgiler paylaştık.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu