MobilSosyal Medya

Telegram’da Profile Bakanlar Görülür Mü? – 2022

Bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’da profile bakanlar görülür mü? sorusuna detaylıca yanıt veriyoruz. İşte Telegram profilime bakanlar ve profile bakınca bildirim gider mi? detayları.

Sosyal medya, diğer insanlar ile kolayca etkileşim kurmamıza yardımcı olan büyük bir ağdır. Çoğu sosyal medya uygulamasında sosyal profiller vardır. Bu profiller kişi ile ilgili genel bilgileri genelde verir. Kişi bu profili dilediği gibi düzenleyebilir.

Sosyal profiller, diğer kişiler tarafından görüntülenebilir, beğenilirse yine kişi tarafından takip edilebilir. Bazen ise mevcut sosyal medyada profilimize bakanların kim olduklarını görmek isteriz. Kim bakmış, kaç dakika sayfada durmuş? gibi soruların cevaplarını büyük ölçüde aramaya başlarız.

Telegram’da büyük sosyal medya ağlarından bir tanesi. Aynı soruyu kullanıcılar bugün Telegram içinde sormaktadır. Bu yazıda soruları detaylandırıyoruz.

Telegram Nedir?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından geliştirilmiştir. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Kullanıcılar birbirleri arasında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı, sticker ve 2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabilmektedirler. Telegram, 2021 yılı ocak ayında 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştır.

Telegram üzerinde de bilindiği gibi sosyal profiller bulunmaktadır. Ancak uygulama için sosyal profiller çok büyük bir önem kaydetmemektedir. Uygulamanın amacı temelde, anlık mesajlaşmaktır. Fakat kullanıcılar yine profilime bakan kişileri merak ediyorsa okumaya devam edebilir.

Telegram’da profile bakanlar görülür mü?

Telegram profilime bakanları görmek mümkün mü, Telegram profilime bakanlar hakkında soruları şu şekilde cevaplandırabiliriz: Mevcut sürümde sosyal profillere bakan kullanıcı kayıt etme ve bunu kullanıcıya sunma özelliği bilindiği üzere yoktur. Bunun anlamı uygulamada profile bakanları görmek mümkün değildir. Telegram’ın birincil amacı, aslında sosyal profiller değildir. Kullanıcıları hızlı ve güvenli bir şekilde birbiri ile mesajlaştırmaktır. Instagram gibi profillerin ve sayfaların önemli olduğu bir sosyal mecra değildir. Bu yüzden ki Telegram’ın bu özelliği hakkında bir işlevi yoktur.

Yine bu sorgu hakkında arama yaparken sağda solda görebileceğiniz ve size bu konu hakkında yardımcı olabilecek uygulamaların tehlikeli olabileceklerini lütfen unutmayın.

Telegram profile bakınca bildirim gider mi?

Kısa cevap: Hayır gitmez. Uygulamanın şu anki sürümünde bilindik böyle bir özellik yoktur. Çoğu benzeri anlık mesajlaşma ve sosyal medya platformlarında da böyle bir özellik mevcut değildir.

Telegram ile ilgili diğer yazılar için buraya gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu