MobilSosyal Medya

Telegram’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? Aramayı Kapatma

Telegram üzerinden görüntülü olarak konuşmak isteyenlerin bu yazıda hangi adımları uygulayabileceğini anlatıyor olacağız. İşte Telegram görüntülü arama ve arama özelliğini kapatma

Telegram, bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Tıpkı Whatsapp uygulamasından olduğu gibi bu uygulama üzerinden de görüntülü veya sesli bir arama yapabiliyorsunuz.

Öncellikle bunun için bir Telegram hesabına ihtiyacınız olacak. Telefon numaranız üzerinden kendinize bir hesap açtıktan kişileri içeriye aktararak dilediğiniz kişileri arayabilirsiniz veya grupta olup ancak sizde ekli olmayan kişileri bile arayabiliyorsunuz.

Aynı şekilde diğer kullanıcılarda sizi sesli veya görüntülü olarak arayabilir. Ancak tanımadığınız veya aramasını istemediğiniz kişiler olursa onları uygulama üzerinde engelleyebilirsiniz veya ayarlardan bunu kısıtlayabilirsiniz. Telegram’da kişi engelleme adımlarını daha önceden yazmıştık. Bunun için bağlantıya gidin.

Telegram görüntülü arama

Görüntülü bir arama yapabilmek için iki şeye ihtiyacınız var: Bir internet bağlantısı ve Telegram hesabı. Bunlardan sonra mevcut kişileri içeriye aktararak başlayın ve görüntülü konuşma yapabilmek için şu adımları deneyin:

  • Telegram uygulamasını açın.
  • Aramak istediğiniz kişinin mesaj sayfasına gelin.
  • Sağ üst tarafta 3 noktaya dokunun.
  • Görüntülü ara öğesine dokunun.

Son adımdan sonra eğer mikrofon izinleri verilmemişse uygulama sizden medya öğelerine erişebilmek için izin isteyecektir. Bu sağlıklı bir görüşme yapabilmeniz için gereklidir. Bunlara izin verilmez ise görüntülü arama gerçekleşemez.

Telegram’da Arama Nasıl Kapatılır?

Uygulama üzerinden sizi kimlerin arayabileceğini seçebiliyorsunuz. Aynı zamanda dilerseniz aramaları tamamen kapatabilirsiniz. Aşağıdaki gösterilen adımlarda “herkes”, “kişilerim” ve “hiç kimse” seçeneklerinden istediniz seçin. Bu sizi kimlerin arayabileceğini belirtir. Telegram’da aramayı kapatmak için şu adımlara bakın:

  • Uygulamada ayarlar kısmına girin.
  • Gizlilik ve güvenlik seçeneğine gidin.
  • Aramalar öğesine dokunun ve seçim yapın.

Uygulama, varsayılan olarak “herkes” seçili bir şekilde gelir.

Telegram görüntülü arama sorunu

Uygulama, görüntülü arama özelliğini ilk getirdiğinden aramalar üzerinden çeşitli sorunlar yaşanmıştı. Bu sorunların zamanla çözüldüğünü biliyoruz. Bunun yanında aramalarda yaşanan sorunların nedeni internet bağlantısı ve medya izinleri olabilir. Görüntülü konuşmak için yeterli hızda bir internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Aynı zamanda medya izinlerine gerekli yetkiyi vermelisiniz. Eğer bunlar daha önceden ret edilmiş ise telefon uygulama ayarlarından medya ögelerine izin verilmeli ve tekrar denemeniz gerekli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu