InstagramMobilSosyal Medya

Telefon Numarasından Instagram Bulma Nasıl Yapılır? 2022

Bazen tanıdığımız birinin Instagram hesabını bulmak için onlarca profilin arasından kaybolabiliyoruz. Eğer aradığımız kişi telefon rehberinde kayıtlıysa onu böyle bir çaba ile aramaya gerek yok. Çünkü o profili Instagram bize gösterebilir. Bu noktada telefon numarasından Instagram bulma işlemi devreye giriyor.

Aslında algoritmaya yeterli veri sağladığımızda, bizim tanıyor olabileceğimiz kişileri zaten karşımıza çıkarıyor. Ancak bunu sağlamazsak instagram algoritması bize yeni açılan hesapları veya daha az alakalı hesapları gösterebilir. Bu da nihayetinde aradığımız kişileri bulmamızı zorlaştırıyor ve “numaradan instagram bulma” gibi sorguları yapmamıza neden oluyor.

Bu durumu yaşamamak adına yapmamız gereken tek şey, algoritmanın ihtiyacı olan verileri ona verme. Peki, bunu nasıl yapacağız? Öncellikle olabildiğince tanıdığınız arkadaşlarınızı takip edin ve instagram’ın rehberinize erişmesine izin verin. Böylelikle Instagram algoritması arkadaşlarınız arasından bağlantı kurarak size daha alakalı kişileri gösterecektir.

Takip etme işlemini size bırakıyorum. Instagram rehberdeki kişileri bulma işlemini de ben anlatıyor olacağım.

Telefon Numarasından Instagram Bulma

Instagram günlük periyotta yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformudur. Instagram’ın bu sayıya ulaşacak kadar yükselmesinin en büyük nedenlerinden biri, diğer insanlar ile erişimin ve etkileşimin olmasıdır. Bu insanların ayrıca platformda geçirdikleri süreyi de etkiler.

Bu yüzden ki, Instagram kişiler arasındaki bağlantıyı daha alakalı yapması gerekir. Rehberden hesap bulma metodunun geliştirme nedenlerinden de biridir. Bu Instagram’a sizi daha iyi tanıma fırsatını ve tanıyor olabileceğiniz kişileri daha alakalı bulabilme fırsatını verir.

Ayrıca rehberinize yeni eklediğiniz bir kişinin Instagram hesabını da bulabilme fırsatını da size verir.

Normalde yeni kurulan bir hesaba “rehbere erişim izni ver” başlıklı bir bildirim gider. Bu erişme ilk başta eğer izin vermediyseniz bunu şimdi değiştirebilirsiniz. Telefon numarasından Intagram hesabı bulmak için şu adımları izleyin;

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil kısmına girin.
  3. Ayarlara gidin.
  4. Arkadaşları Takip et ve Davet Et öğesine gelin.
  5. Rehberindeki kişileri takip et öğesine dokunun.
  6. Açılan ekranda erişime izin ver butonunda dokunun.

Bundan sonrasında tekrar profil kısmına gidin ve önerilen kişiler kısmına bakın. Rehberinizdeki kişileri otomatik olarak görünecektir.

telefon numarasından ınstagram bulma

Instagram Kişiler Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Kişiler ile bağlantıyı açtınız bulmak istediğiniz kişiyi veya kişileri buldunuz. Ancak şimdide kişiler ile olan bağlantıyı kesmek istiyorsanız biz yine buradayız. Instagram kişiler ile bağlantıyı kesmek için şu adımları takip edin;

  • Hesabınıza giriş yapın ve profile gelin.
  • Ayarlar kısmına gidin.
  • Hesap > Rehber Senkronizasyonuna dokunun.
  • Açık olan simgeyi kapalı hale getirin.

Ayrıca buradan tekrardan rehberdeki kişilerle bağlantı kurabilir yada bağlantıyı kesebilirsiniz.

Instagram Rehberdeki Kişileri Nasıl Görebilirim?

Instagram hesaplar arası etkileşimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için hesapların telefon numaraları üzerinden senkronizasyon yapar. Böylelikle algoritma tanımış olduğunuz hesapları tanıyarak sizin karşınıza çıkarır.

Eğer rehberdeki kişilerin hesaplarını görmek istiyorsanız bunun için Instagram’a rehber erişim iznini vermeniz gerekecektir. Daha önceden izin vermediyseniz eğer bu izin kapalı olacaktır. Yukarıdaki adımları zaten anlattık. İzini verdikten sonra önerilen kişiler listesinde görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu