InstagramSosyal Medya

Instagram Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Uygulamada görmek istemediğiniz kullanıcılar mı var? İşte Instagram engelleme ve Instagram engel kaldırma işlemlerinin detayları.

Instagram, genel olarak fotoğraf ve video paylaşım üzerine odaklanan ve dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Uygulamada hemen hemen herkesin genelde akışlarda, önerilerde ve etkileşimlerde görmek istemeyeceği kullanıcılar mevcuttur. Bu kullanıcıların etkileşimlerini kontrol etmenin en iyi yolu onları engellemektir.

Instagram Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da birini engellediğinizde, sizin gönderilerinizi, hikayelerinizi ve profilinizi bulamaz, bildirim alamaz. Aynı zamanda engellemiş olduğunuz hesabı takip edemezsiniz ve o kişiden bildirim alamazsınız. Ek olarak uygulamada birini engellediğinizde, kişi engellendiğini kolayca anlayabilir. Bunu eğer anlamasını istemiyorsanız kısıtlama gibi farklı seçeneklere bakın.

İşte Instagram’da birini engelleme adımları:

  1. Uygulama açın.
  2. Engellemek istediğiniz kişiyi arama yardımıyla veya takipçi listenizden bulun.
  3. Profilinde ekranın sağ üst kısmında 3 noktaya dokunun.
  4. “Engelle” seçeneğine dokunun.
  5. Onaylamak için tekrar “Engelleye” dokunun.
instagram engelleme

Bu o kişiyi veya sahip olabileceği diğer hesapları engelleyecektir. Eğer hesabınız açıksa, kişinin farklı bir hesabı olması durumunda farklı bir hesap üzerinden sizi izleyebilir. Bunun için kişiye ait bildiğiniz tüm hesapları ayrı ayrı engellemeniz gerekecektir.

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Önceden engellediğiniz bir kimsenin engellini kaldırmak istiyorsunuz ve engellediğiniz hesapların tam listesini görmek istiyorsanız detaylar hemen aşağıda olacaktır. Ancak geçmeden önce birkaç şeyde bahsedelim. Normalde engellediğiniz bir kişinin tüm beğenmeleri ve yorumları silinir. Aynı zamanda direk mesajdan size gönderdiği tüm mesajlar size iletilmez. Hesabın engellini kaldırdığınızda tüm bunlar geri alınmaz. Silinen etkileşimleri ve gönderdiği mesajları size tekrar iletilmez.

İşte Instagram engel kaldırma adımları:

  1. Uygulamayı açın ve profilinize gelin.
  2. Sağ üstte 3 çizgiye dokunun.
  3. Ayarlar > Gizlilik > Engellenen Hesaplar
  4. Engelini kaldırmak istediğiniz hesabın “Engellemeyi kaldır” seçeneğine dokunun.
  5. Onaylamak için tekrarlayın.
instagram engel kaldırma

Engelleme Listesi Nerede?

Engelleme listesi, uygulamada kimleri engellediğinizi gösteren tam bir listedir. Ayrıca engelini kaldırmak istediğiniz kişinin engeli kaldırmak için önce buraya erişmeniz gerekir. Engelleme listesi tam olarak, hesabınızın ayarlar > gizlilik > engellenen hesaplar konumundadır.

Burada engellenen kişilerin tam listesini görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, sağ üst kısımdaki “+” işaretinden yeni biri kolayca engellenebilir. “+” işaretine dokunun ve arama kısmında engellenecek hesabın adını yazın ve engelleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu