MobilSosyal Medya

Whatsapp Görüntülü Konuşma Nasıl Kaydedilir?

WhatsApp görüntülü konuşma kaydetme nasıl yapılır? diye soranlara hem android üzerinden hem de İOS üzerinden nasıl yapabileceğinizi anlatıyor olacağız.

Bildiğiniz gibi Whatsapp üzerinden gerek görüntülü gerek sesli olarak arama yapabiliyoruz. Whatsapp’daki görüntülü konuşma özelliği hepimizin zaman zaman işine büyük ölçüde yarıyor. Özellikle sevdiklerimiz, yakınlarımızla görüntülü bir şekilde konuştuğumuzda.

Veya bazen bir iş görüşmesinde yada toplantıyı direk olarak whatsapp görüntülü konuşma özelliğinden gerçekleştirebiliyoruz. Burada önemli notları kaçırmamak yada mevcut görüşmeyi daha sonra tekrar izlemek için konuşmayı kayıt etmemiz gerekebilir.

Ancak Whatsapp kullanıcıları görüntülü konuşmaları kayıt etmekte ya bir sorun yaşıyorlar yada kullanmış oldukları cihazlarda böyle bir özellik mevut değil. Bu yazıda bu işlemi nasıl yapabileceğinizi açıklıyoruz. İşte detaylar.

Android’de Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaydetme

Öncellikle Whatsapp programının içerisinde böyle bir özellikle mevcut değildir. Bunun için telefonunuzun içerisindeki ekranı kaydetme özelliğinden yararlanacağız. Biliyoruz ki, çoğu android telefonda ekranı kaydetme özelliği gömülü olarak gelmez. Bunu için ekstra bir program indirmeniz gerekir.

Öncellikle şu ekran kaydetme programlarından birini indirin:

İki uygulamadan birini indirdikten sonra şu adımları uygulayın:

  1. Uygulamayı indirin ve gerekli olan tüm izinleri verin.
  2. Whastapp’da görüntülü konuşmayı başlatın.
  3. Ekranda kaydetme programın bir simgesi tıklayın ve kaydetmeye başlayın.

Her iki programdan üzerinden de bu adımları uygulayabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra ekranınız kayıt edilmeye başlayacaktır.

İphone’da Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaydetme

Android telefonların aksine İphone telefonlarda ekranı kaydetme özelliği gömülü olarak gelir. Yani bunun için ekstra bir uygulama indirmeniz gerekmez. Konuşmayı kayıt etmek istiyorsanız şu adımları uygulayabilirsiniz:

  • Whastapp’da görüntülü konuşmayı başlatın.
  • Ayarları açın, aşağı kaydırın ve kontrol merkezine dokunun.
  • Ekran kayıt simgesi bulun, dokunun ve mikrofon seçeneğini açmayı unutmayın

Bu adımları uygulamanız halinde ekranınız yani görüntü konuşmalarınız kayıt edilecektir.

WhatsApp Görüntülü Arama Kayıt Altına Alınır Mı?

Whatsapp uygulamasının içerinde ekranı kaydetme yada görüntülü aramayı kayıt etme gibi bir özellik mevcut değildir. Bunun için ihtiyacınız olan şey bir ekran kaydedici program. Bu program bazı akıllı telefonlar gömülü olarak gelebilir ancak bazı özellikle android telefonların büyük bir çoğunluğunda bu programlar yoktur.

Dolayısıyla kullanıcının uygulama marketinden gidip, ekran kaydedici programı indirmesi gereklidir. Böylelikle bu isteğinizi kolayca getirmiş olursunuz. İndirilen uygulamada kayıt etme ile ilgili bir sorun yaşanırsa, uygulama izinlerini kontrol etmeniz gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu