MobilSosyal Medya

Whatsapp Çıkartma Oluşturma Ve Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp sohbetlerinde çıkartma (sticker) kullanmanız sohbetinizi daha eğlenceli ve keyifli hale getirir. Uygulamada birçok çıkartma zaten mevcut. Bunları kullanabilirsiniz ancak çoğu zaman daha özel çıkartmalar kullanmak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla bu yazıda Whatsapp çıkartma oluşturma ve ekleme işleminden bahsedeceğiz.

Whatsapp kullanıcıları, sevdikleri kişilerle mesajlaşırken çoğu zaman sticker kullanarak sohbeti daha keyifli hale getirir. Uygulama içinden kurulumdan yana birçok yüklü çıkartma gelir. Ancak bunlar çoğu zaman çıkartma kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından yeterli değildir.

O halde Whastapp üzerinden daha fazla çıkartma ekleyebilirsiniz. Bu çıkartmaları indirmek için ekstra bir şey indirmeniz gerekmez. Sadece çıkartmalar kısmından, tüm çıkartmalar kısmına girip, sınıflandırmış çıkartmalarından istediğinizi indirmeniz. Burada çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

İndirilen çıkartmalar herkesin kullanabileceği bir biçimdedir. Yani kişilerin özel biçimlerini karşılamaz. Bunun yanında birçok kişi daha özel çıkartmalar kullanmak ister. O zamanda bu kullanıcılar Whatsapp çıkartma yapma işleminin nasıl yapıldıklarını merak etmekte.

Size bu yazıda sadece tek bir uygulama üzerinden, basit bir şekilde çıkartma yapabileceğinizi ve bunu kolayca Whatsapp’a ekleyebileceğinizi söylesem.

Whatsapp Çıkartma Oluşturma

Çıkartma yapmak için ihtiyacınız olan iki şey var: Telefonunuzda yüklü olan bir görsel ve uygulama. Tavsiye edilen uygulama sticker.ly adlı uygulamadır. Bu uygulama üzerinden çıkartma paketlerini indirebilir yada kendiniz bir tane yapabilirsiniz. Şayet biz bu uygulama üzerinden göstereceğiz.

Google play üzerinden uygulamayı indirmek için buraya; App Store için ise buraya tıklayınız.

İlk indirdikten sonra önünüze ana sayfada birçok sticker paketleri gözükecektir. Komik, hareketli ve hareketsiz olmak üzere. Bunları hazır kullanabileceğiniz paketlerdir. Yeni bir çıkatma oluşturmak için şu adımları izleyin:

 1. Adım: Görseli seçin.
  • Alt menüden “+” simgesine dokunun.
  • Hareketli ve normal seçeneklerinden birini seçin.
  • Çıkartma için uygun bir görseli telefonunuzdan seçin.
 1. Adım: Görseli düzenleyin.
  • Alt menüde 3 öğe olacaktır. Otomatik, manuel ve kes öğeleri.
  • Otomatik öğesinden arka planı yok edebilirsiniz. Manuel öğesinden kesilecek alanı belirtebilirsiniz. Yada görseli kesebilirsiniz.
  • Görsele emoji veya metin ekleyin.
Whatsapp çıkartma oluşturma
 1. Adım: Görseli kaydedin.
  • İleri butonuna basın, etiket ekleyin ve kaydedin.

Whatsapp Çıkartma Ekleme

Kullanıcılar tam olarak burada da sorun yaşamaktadır. Bu nedenle arama motorlarına WhatsApp’a nasıl çıkartma eklenir? diye arama yapılmaktadır. Burada sticker ekleme yönteminin iki farklı yöntemini göreceksiniz. İlki yukardaki oluşturduğunuz çıkartmayı Whatsapp’a ekleyerek ve Whatsapp’ın kitaplığından ekleyerek.

1- Oluşturduğunuz çıkartmayı ekleyin.

Yukarıdaki adımları takip ederek sticker.ly adlı uygulamadan çıkartma oluşturabileceğinizden bahsettik. Uygulamada bir tane sticker oluşturup, onu kaydettiyseniz şu adımları izleyin:

 • Oluşturduğunuz sticker’ı uygulamanın kitaplığından bulabilirsiniz.
 • Uygulamanın kitaplık kısmına gidin.
 • Oluşturduğunuz sticker’ı üzerine dokunun.
 • Altta Whatsapp’a ekle butonuna dokunun.

2- Whatsapp kitaplığından ekleyin.

İlk yöntemden hariç, herhangi bir programa ihtiyaç olmadan bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Whatsapp kitaplığından çıkartma eklemek için şu adımları takip edin:

 • Bir bireysel sohbeti veya grup sohbetini açın.
 • Çıkartma paketlerini eklemek için Emoji > Çıkartmalar >Ekle’ye dokunun.
 • İndirmek istediğiniz çıkartma paketinin yanındaki İndir seçeneğine dokunun.

Whatsapp Sticker Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların bir biri arasından sohbet ederken, kendi ruh hallerini, duygu ve düşüncülerini grafiksel yani görsel olarak hareketli ve hareketsiz ifade etmesini sağlar. Özellikle bir çok sosyal medyada ve anlık mesajlaşma uygulamasında bunlar popülerdir. Kullanıcılar arasında sıkça kullanılır.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu