MobilSosyal Medya

Telegram Numara Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram numara gizleme işlemi nereden ve nasıl yapılır? İşte Telegramda telefon numarası görünür mü? sorusunun detayları.

Telegram, kullanıcıların anonim olarak mesajlar, fotoğraflar, video akışları, ses dosyaları ve diğer dosyaları göndermesine olanak tanıyan ve hızla büyüyen bir anlık mesajlaşma platformudur.

Uygulamaya kayıt olmak için bir telefon numarasına ihtiyaç vardır. Tıpkı Whatsapp gibi ancak Whatsapp’ın aksine Telegram, uçtan uca şifreli bir platform olmasına rağmen, kullanıcıların gizliliklerini daha da güçlendirmelerine olanak tanıyan birçok ek özellik ve güvenlik seçeneği sunar. Telefon numarası gibi kişisel bilgilerin gizlenmesi de bunlardan biridir.

Telegram Numara Gizleme

Uygulamaya kayıt olurken belirli izinlerle birlikte birincil telefon numaranızı da vermeniz gerekmektedir. Ancak Telegram, telefon numaranızı diğer kullanıcılarla paylaşmaz ve gizliliğinizi korur.

Rehberlerinde numaranızın kayıtlı olduğu kişiler, numaranızı uygulamada görecektir. Aksi halde sizinle iletişim halinde olan kişilerin görebileceği tek şey kullanıcı adınız olacaktır. Dilerseniz bunu değiştirebilmektesiniz.

Uygulamada telefon numaramı kimler görebilir? seçeneğine herkes, kişilerim veya hiç kimse olarak ayarlayabilirsiniz. Gelin şimdi bu adımları gösterelim.

İşte Telegram numara gizleme adımları:

  1. Uygulama açın.
  2. Sol üstteki 3 çizgiye dokunun.
  3. Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik sekmesine dokunun.
  4. Telefon numarası sekmesine dokunun.
  5. Telefon numaramı kimler görebilir? başlığı altında “Hiç kimse” seçeneğini işaretleyin.
Telegram numara gizleme adımları
Telegram numara gizleme adımları

Bu adımlardan sonra numaranızı uygulamada herkesten gizlemiş oluyorsunuz. Diğer seçenekler ise şu işlere yarar:

Herkes: Tıpkı WhatsApp gibi, sizinle sohbet etmeye başlayan herkes için telefon numaranızı görünür yapın.

Kişilerim: Yalnızca kişilerinizdeki (telefonunuzda kayıtlı) kişilerin telefon numaranızı görmesine izin verin.

Telegram’da Numarayı Belirli Kullanıcılardan Gizleme

Telefon numaranızı sadece belirli kişilerden gizlemek isterseniz elbette bunu da yapabilmektesiniz. Bunun için şu adımları takip edin:

  • Uygulama açın.
  • Sol üstteki 3 çizgiye dokunun.
  • Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik sekmesine dokunun.
  • Telefon numarası sekmesine dokunun.
  • Ayrıcalık ekle başlığı altında Asla izin verme butonuna dokunun ve ekleyin.

Telegramda Telefon Numarası Görünür Mü?

telegram

Uygulamada kişiler telefon numarasından ziyade genel kullanıcı adı ve gruplardan birbirini bulup iletişim kurabilirler. Bu durumda tarafların telefon numarası, gizlilik ayarları buna izin vermediği müddetçe gözükmeyecektir. Bunun yerine kullanıcı adı ön planda olacaktır.

Rehberinde kayıtlı olmadığınız biriyle iletişim kurarken yine aynı şekilde telefon numaranız görünmez. Eğer rehberinde kayıtlıysanız o halde numaranız görünecektir. Uygulamada sizi telefon numaranızdan da bulabilirler. Elbette bu ayarı da gizlilik seçeneklerinden değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu