MobilSosyal Medya

Snapchat Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulamada hoş karşılaşmadığınız birçok hesap olacaktır ve bunları kontrol etmenin en iyi yolu onları engellemektir. Ancak şimdi engellediğiniz bir hesabın engelini kaldırmak istiyorsunuz. İşte Snapchat engel kaldırma ve Snapchat engelleme nasıl anlaşılır? detayları.

Snapchat, akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamasıdır. Temelde kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video göndermesini sağlar. Uygulamada bir hesaptan istenmeyen mesajlar alıyorsanız veya hesabın gönderilerinizi görmesini istemiyorsanız onu engellemek oldukça iyi bir fikirdir. Snapchat’te birini engellemek, hem o kişinin sizinle iletişim kurmasını hem de herkese açık gönderilerinizi görmesini imkansız kılar.

Peki, önceden engellediğiniz bir kişinin engelini nasıl kaldırırsınız. Ek olarak Snapchat engelleme nasıl anlaşılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Uygulamada birini engellediğinizi ve sonradan engelini kaldırmak istediğinizi varsayarsak bu en az engellemek kadar kolaydır. İşte Snapchat kişi engelini kaldırma adımları:

  • Uygulamayı açın.
  • Sol üst köşedeki profil simgenize dokunun.
  • Ardından sağ üstteki “Ayarlar” simgesine dokunun.
  • Hesap işlemleri başlığı altında “Engellenenler” seçeneğine dokunun.
  • Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcı adının yanındaki “X” öğesine dokunun.

Bu adımlardan sonra kişinin engelini kaldırmış olacaksınız ve bu hesabın artık sizinle iletişim kurmasına ve gönderilerinizi görmesine izin verdiğinizin anlamına gelir. Kullanıcılar, uygulamada engellenenler listesinin nerede olduğunu da sormaktadır. Bu bölüm, uygulamada tam bir engellenenler listesi sunar. Yani önceden engellediğiniz tüm hesapları burada görebilirsiniz.

Snapchat Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Snapchat

Uygulamada birisi tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız, bunu birkaç farklı yolla tespit edebilirsiniz.

En basit ve en hızlı anlayabileceğiniz bir yol ile başlayalım. Öncellikle uygulamayı açın. Hikayeler’e gidin, aramaya butonuna dokunun ve kullanıcı adlarını yazın. Eğer engellenmediyseniz, arama penceresinde adları görünecektir. Yok görünmüyorsa, engellendiğiniz veya Snapchat’ten hesabını sildiğini anlamına gelir. Şimdi başka bir hesaptan aynı kullanıcı tekrar arayın. Bu hesap başkasına ait bir hesap olsa iyi olur. Örneğin bir arkadaşınızın ya da yakın çevrenizden birine ait olan hesap olabilir. Kullanıcı başka bir hesapta aradığınızda hesap arama sonuçlarında çıkıyorsa bu, sizin o kullanıcı tarafından engellendiğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, kişiyle önceden sohbet ettiyseniz şu yolu da deneyebilirsiniz: Ona tekrar yeni bir mesaj gönderin. Mesajınız gönderilemedi gibi bir uyarı alırsanız ve tekrarlı denemeler sonucunda aynı uyarı ile karşılaşıyorsanız evet bu engellendiğiniz anlamına gelebilir.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu