InstagramMobilSosyal Medya

Instagram Çevrimiçi Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram aktifliğinizi ve en son ne zaman aktif olduğunuzu gösterir. Bunu elbette kapatabilirsiniz. İşte Instagram çevrimiçi kapatma detayları.

Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya araçlarından biridir. Genel olarak fotoğraf ve video paylaşım üzerine odaklansan da uygulamada arkadaşlarınıza veya yakın çevrenize mesaj, ses dosyası ve daha birçok medya öğesini gönderebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

Benzer çoğu sosyal medya ağları ve sohbet platformları, bir kullanıcının aktif olup olmadığını veya en son ne zaman aktif olduğunu gösteren bir özellik içerir. Whatsapp, aynı şekilde tüm bunları sohbetteki profilinizin altında gösterir ve kontrol etmenize izin verir. Instagram’da kişi şu anda uygulamayla etkileşim kuruyorsa profil resminin ve adının yanında yeşil bir nokta gösterir.

Instagram Çevrimiçi Kapatma

Bazen herhangi bir nedenle sosyal medyada aktif olup olmadığınızı veya en son ne zaman aktif olduğunuzu diğerlerinden gizlemek isteyebilirsiniz. Neyse ki, Instagram gibi uygulamalar bunları yönetmenize ve kontrol etmenize izin verir. İşte aktiflik kapatma adımları:

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Profilinize gelin.
  3. Sağ üstten 3 çizgiye dokunun.
  4. Ayarlar > Gizlilik öğesine dokunun
  5. Hareket Durumu menüsüne dokunun.
  6. Hareket Durumunu göster seçeneğini kapatın.
instagram çevrimiçi kapatma

İşte bu kadar. Takip ettiğin ve mesaj gönderdiğin herkes artık uygulamada en son aktif olduğun zamanı veya şu anda aktif olduğunuzu göremeyecekler.

Instagram Çevrimiçi Kapalı Olanları Görme

Instagram uygulamasını ilk yüklerken hareket durumu özelliği varsayılan olarak aktif olarak gelir. Bu özelliği kullanıcı isterse kapatabilir veya açabilir. Aynı zamanda aktifliğinizi herkes göremez sadece takip ettiğiniz ve mesaj gönderdiğiniz kişiler ancak bunu görüntüleyebilir. Yani birinin hareket durumumu görmek isterseniz o kişi ile etkileşimde olmanız ve ayrıca hareket durumu özelliğinin açık olması gerekir. Bunun haricinde DM üzerinden birinin durumunu görmek pek mümkün değildir.

Çevrimiçi Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram

Çevrimiçi özelliği yada uygulamadaki adı ile hareket durumu, bir hesabın DM üzerinden en son aktifliğin veya çevrimiçi olup olmadığını gösteren bir özelliktir. Bu özelliği açmak için öncellikle profilinize gelin. Ardından 3 çizgiden ayarlara gidin ve Ayarlar > Gizlilik > Hareket durumu yolunu izleyin. Pasif olan Hareket Durumunu göster seçeneğini aktif hale getirin. Tam olarak bu kadar basit.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu