InstagramMobilSosyal Medya

Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır?

Add your birthday Instagram nasıl kapatılır? sorusunun çözümünü detaylıca açıklıyoruz. İşte Instagram doğum günü ekleme ve güncelleme adımları.

Instagram, daha önceden doğum gününü eklemeyen platform kullanıcılarının yakın zamanda eklemeleri için bir uyarıda bulunacaklarını bildirmişlerdi. Sisteme doğum gününüzü vermediyseniz, sonunda sizden bunu girmenizi isteyen istemleri görürsünüz. Bunları birkaç kez kapatabilirsiniz ancak bir süre sonra hesabınızı kullanmaya devam etmek için doğum gününüzü girmeniz gerekecektir.

Buna ek olarak, hassas içerik olarak etiketlenmiş bir fotoğraf yüklediğinizde doğum gününüzü girmeniz için bir istek göreceksiniz. Instagram bunları rahatsız edici içerik içeren fotoğrafları bulanıklaştırmak için kullanır. Henüz doğum gününüzü girmediyseniz, bu tür fotoğrafları görüntülemek için de bunu yapmanız gerekecektir.

Bu uyarı karşınıza çıkmışsa bunu kapatmak için doğum gününü sisteme girmeniz gerekecektir. Bu uyarı ile karşı karşıya kaldığınıza göre bunu eklemek için ayarlar gidebilir ya da instagram hesabınızı bir facebook hesabına bağlayabilirsiniz.

Add Your Birthday Instagram Nasıl Kapatılır?

Instgaram, genç kullanıcılarına daha güvenli bir ortam ve daha özel deneyimler sunmak için kullanıcıların yaşlarını bilmelerini gerektiğinden bahsetmişti. Bu bağlamda doğum tarihi bilgisi tüm kullanıcılara şart olarak koşuldu. Eğer doğum tarihiniz instagram hesabınızda kayıtlı değilse belirli aralıklarla uyarı ve mesajlarla karşılaşmış olacaksınız. Bunu kapatmanın tek yolu doğum günü tarihinizi instagram’a bildirmek.

Uyarıyı kapatmak için şunları yapın:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profil sayfanıza gelin.
  • Sağ üstte menü butonuna dokunun.
  • Ayarlar > Hesap seçeneğini seçin.
  • Kişisel bilgilere dokunun,
  • Son olarak doğum günü yazılı öğeye dokunun.

Doğum tarihinizi girin. Hepsi bu kadar. Bundan sonra doğum gününü ekle gibi bir uyarı ile karşılaşmayacaksınız.

Instagram Neden Doğum Gününüzü Bilmek İstiyor?

Instagram yalnızca şu anda 13 yaş ve üstü kişilerin platforma katılmasına izin veriyor. Bunu deneyimi daha da kişiselleştirmek ve reşit olmayan kullanıcılar için korumalar eklemek için yapıyorlar. Bunun yanında çocuklar için bir Instagram platformunun da gerçeğe dönüşmesi ile ilgili bazı söylentiler bulunmakta.

Instagram, zamanla gençler için çeşitli korumalar ekledi . Bunlar arasında 16 yaşından küçüklerin profillerini varsayılan olarak gizli yapmak, bir gencin yetişkini takip etmemesi durumunda yetişkinlerin 18 yaşından küçük kişilere mesaj göndermesini engellemek ve keşfet sayfası gibi halka açık alanlarda genç profillerini yetişkinlerden gizlemek yer alıyor.

Bunu yeniliklerin etkili bir biçimde gerçekleştirmek için bir kullanıcının kaç yasında olduğunu bilmek gerekiyor. Doğum gününüzü girerek, Instagram’ın genç veya yetişkin olup olmadığınızı bilmesini kolaylaştırıyorsunuz, böylece korumaları buna göre ayarlayabilir. Şirket ayrıca gelecekte olabilecek gençleri korumak için daha fazla özellik geliştirdiğini belirtiyor.

Instagram Doğum Gününü Kaldırmak

Hesabınıza önceden bir doğum tarihi girdiyseniz ve bunu kaldırmak istiyorsanız instagram bunu kaldırmanıza izin vermiyor. Ancak dilerseniz bunu değiştirebilirsiniz. Yukarıda platformun tüm kullanıcılara doğum tarihini girmesinin zorunlu hale getirildiğinden bahsetmiştik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu