Tron Coin Nedir ? Nereden Alınır ?

Kripto Para
Tron Coin Nedir ?

Son dönemimin en çok ilgisini çeken ve çoğumuzun ilgi odağı olan Tron coin Nedir ? Nereden alınır ? Özellikleri Nelerdir ? Tron Wallet Nedir ? Soruların cevabını aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Tron Coin Nedir ?

Tron ( Trx ), Dünya çapında 130’dan fazla borsada listelenen Blockchain tabanlı merkezi olmayan ve yatırımcı açısından önde gelen kripto para birimlerinden biridir. Dijital içerik ve eğlence sistemi oluşturmayı amaçlayan aynı zamanda dijital içeriğin kolay ve uygun maliyetli bir şekilde paylaşılmasına olanak tanıyan yenilikçi para birimidir.

Tron, Singapur merkezli Tron vakfı tarafından 2017 yılında geliştirildi. Günümüzde Justin Sun tarafından yönetilmeye devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde %20’den fazla bir hareket göstererek bir çok kişinin ilgi odağı olan Tron’nun amacını öğrenmek için okumaya devam edin.


Tron’nun Amacı Nedir ?

Platformda içerik oluşturucuların izleyicileriyle doğrudan kolay ve uygun maliyetli olarak iletişim kurmalarını sağlamak en temel amaçlarından biri. Bu platformu bir içerik üretme platformu gibi düşünebilirsiniz. Müzik, uygulama mağazaları, canlı videolar gibi eğlence içerikleri oluşturabileceğiniz bir platform.

Diğer platformlardan farkı, P2P teknolojisini kullanarak, 3. kişi ve merkezleri ortadan kaldırmak. Aracıları ortadan kaldırarak çok daha düşük komisyonlarla bu işlemleri aracısız gerçekleştirebiliyorsunuz. Bitcoinin, merkezi ve kişileri ortadan kaldırması gibi.

Tron’un Özellikleri Nelerdir ?

1- Tronun en büyük özelliklerinden biri yüksek verim sağlaması. Tron tarafından; Bitcoin ve Ethereum’u aşan Saniye Başına İşlemleri (TPS) iyileştirerek yüksek verim elde edildiğini iddia ediyor.

2- Bir diğeri ise ölçekleniyor olmasıdır. Yüksek verimli akıllı sözleşmeler geliştiricilerin Tron üzerinde çok çeşitli DApp’ler oluşturmalarına yardımcı olur ve çok sayıda kullanıcıyı desteklemesini sağlar.

3- Tron’un standart özelliklerinden biri, Yüksek güvenli bir sistem olması. Daha yüksek güvenli ağ yapısı ile kullanıcı varlıklarını daha güvenilir hale getirebilmesi bu özelliklerden biri.

Tron coin (TRX) Nereden Alınır ?

İlk başta söylediğimiz gibi Trx çok geniş bir çember içinde. 130’dan fazla kripto para borsasında listeleniyor ve Dünyanın dört bir yanından kripto paralarda yatırım aracı olarak kullanılıyor. Yine de birkaç borsa listeleyecek olursak;

%10 komisyon indirimi ile alım satım yapmak için kayıt ol: Binance.com

  • Binance
  • Okex
  • Bitfinex
  • Bittrex
  • Huobi

Yerel borsalarda;

  • Thodex
  • BtcTürk Pro
  • Paribu
  • Felixo

gibi bilindik birçok popüler borsalarda ayrıca mevcut.


Tron Wallet ( Cüzdan ) Nedir ?

TRX Wallet, Varlılarınızda bakiye sorgulama, transfer vb. işleri yapabilmenizi ve bunları özel anahtar ile yönetebilmenizi sağlar. Ayrıca tüm bu işlemleri mobil uygulamada kolayca yapabiliyorsunuz.

Tron hakkında temel bilgiler:

Dolaşan Arz71.659.657.369 TRX
Toplam Arz100.850.743.812 TRX
Piyasa Sıralaması#20
Piyasa Hakimiyeti%0.23

Bu veriler güncel olup yazım sırasından yazılmıştır. Veriler zamana bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Teknoalgo
3 gün önce
Önerilen Yazı