Kripto Para

The Sandbox (SAND) Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Bir metaverse projesi olan aynı zamanda oyuncuların çeşitli faaliyetlerle ve sanatçıların sanal öğeler oluşturarak para kazanabileceği, The Sandbox nedir? SAND coin nereden alınır? İşte detaylar.

The Sandbox (SAND) Nedir?

Sandbox, oyuncuların ve sanatçıların, platformun yerel jetonu olan SAND’ı kullanarak blockchain oyunlarını oynayabileceği, oyun oluşturabileceği, oyun içi öğeleri sahiplenebileceği ve bunlardan para kazanabileceği bir metaverse ve oyna kazan (play-to-earn) projesidir.

SAND token’da bu projenin yerel kripto para birimidir. Platform üzerinden token’nın önemli özellikleri vardır. SAND token, ilk olarak Ethereum üzerinde çıkarılmıştır. Ancak ilerleyen zamanlarda yüksek fee ücretlerinde dolayı çok zincirli bir yapıya geçeceklerinden bahsediyorlar.

Oyuncular ve sanatçılar, diledikleri tarzda bir oyun ya da değiştirilemez token (NFT) biçiminde sanal varlıklar oluşturabilir. Bunları yapabilmek için çeşitli ve önemli 3 araç var:

1- VoxEdit: NFT biçiminde sanal öğeler oluşturabilmenizi sağlar. Genelde dijital sanatçıların ilgilendiği kısımdır. Burada tasarlanan sanal öğeler pazar yerinde satışa çıkarılabilir ya da araç yardımı ile oyunlara entegre edilebilir.

2- Game maker: Herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız olmadan sadece eğitici makaleler ve videolar yardımıyla istediğiniz tarzda bir blockchain oyunu oluşturabilmenizi sağlayan bir araç.

3- Marketplace: Burası ekosistemin yerel pazaryeridir. Oyunda sahip olduğunuz ya da kendi yaratığınız özel varlıkları bu pazar yeri ile satışa sunabilirsiniz. Pazar, $SAND token ile dönmektedir.

Sandbox’da Araziler (Lands) Nedir?

Hatırladığımıza göre projenin metaverse projesi olduğundan bahsetmiştik. Dolayısıyla Sandbox sanal evreni de bu toprak parçaları ile oluşmaktadır. Uygulamadaki adı “Lands” olarak geçmektedir. Türkçe karşılığını “Araziler” olarak çevirebiliriz.

Arazi, Sandbox metaverse’de oyuncuların deneyimler oluşturmak satın alabilecekleri sınırlı sayıda olan gayrimenkul parçasıdır.

Oyuncu bir araziye sahip olduğunda, araziyi dilediği gibi özelleştirebilir. Onun değerini arttırmak için çeşitli varlılar ile doldurabilir. Dilediğinde onu bir başkasına kiraya verebilir.

Oyuncu birden fazla toprak parçasına sahipse o halde bir emlak oluşturabilir. Her bir toprak parçası eşsiz bir NFT’dir. Bunlar Opensea üzerinde satışa sunulmaktadır.

Satın almaya müsait olan bu arsaları harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bu arazilerin sınırlı olduğudur. Kayıt olmaya bu referans bağlantı ile başlayabilirsiniz.

SandBox İle Nasıl Para Kazanılır?

Ekosistemin bir diğer önemli özelliğini de oyna kazan (play-to-earn) projesi olduğundan bahsetmiştik. Bu ekosistem itibari ile para kazanabileceğiniz birçok alan bulunmakta. Bunlar genelde şu şekildedir:

  • Oyun oluşturarak
  • Özel varlıklar ve NFT’ler yaratarak
  • $SAND stake ederek
  • Oyun oynayarak
  • Arazi satın alımından

Çeşitli ödüller ve para kazanabilirsiniz.

Temel İstatistikler ve Pazar Yerleri

Öncellikle pazar yerleri ile başlayalım. SAND token’ı alabileceğiniz birçok kripto para borsası mevcuttur ancak alabileceğiniz popüler borsalar şunlardır:

Dolaşan Arz~900 Milyon SAND
Toplam Arz3 Milyar SAND
Piyasa Değeri2,6 milyar dolar
15 Kasım 2021 itibariyle Güncel bilgilere ulaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu