FinansKripto Para

Terra Virtua Kolect (TVK) Token Nedir? TVK’nın Geleceği

NFT ve kripto para akımın yeniden gündeme geldiğinden beri birçok token veya coin ile alakalı sorular soruluyor. Bu varlıklardan biride TVK token. TVK token’ı anlayabilmek için önce kendi sahip olduğu ekosisteme bir bakmak lazım. İşte TVK Token Nedir?

Terra Virtua Nedir?

Terra Virtua, dijital koleksiyon öğeleri ile paylaşım yapmaya, ticaret yapmaya, NFT yaratıcılarının ve koleksiyoncuların etkileşim kurmasını amaçlayan blok zincir tabanlı bir dijital koleksiyon platformudur. Platform, gerek mobil ve PC ortamında gerekse artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) ortamlarında uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Ekosistem, temelde hem oyun becerilerini, sosyal becerenlerini ve yaratıcılığı geliştirmek için hem de karşılıklı etkileşimi sağlamak için geliştirilmiş bir platformdur. Elbette, bir kullanıcı bunları yapabilmek için PC ve mobil cihazlardan uygulamayı indirmek zorunda. Uygulama, koleksiyonunuzu sergilemek için bir sanat galerisini ve diğer koleksiyonları sergilemek için bir Fancave ve Terra Dome’ı ​​indirecektir. Bu sayede NFT’leri 3D ve VR aracılığıyla görüntülenebilecektir..

terra virtual sanat galerisi

Terra Virtua, NFT yaratıcılarını kullanıcılarla ve markalarla bağlantı kurması için yeni etkileşimler hedefinde. Terra Virtua platformu, en iyi eğlence markaları, NFT yaratıcıları ve koleksiyoncuların çok platformlu bir ortamda etkileşimde bulunmaları ve özel içerikleri paylaşmaları için bir pazar yeri sağlar.

Platformun pazar yerinde kullanıcılar, NFT alım-satımı yapabilir, yada yine aynı şekilde platformda dijital koleksiyon ürünlerini takas etmeyi ve satın almalarına olanak sağlar. Bu platformda çeşitli koleksiyon ürünlerini bulmak mümkün. Örneğin, şuan; 1972 yapımı Godfather filminin altın koleksiyonuna yada NetFlix’deki Dr. Smith (Lost in Space) koleksiyonuna erişebiliyorsunuz. Bunlar gibi birçok koleksiyonuna da erişebiliyorsunuz.

Terra Virtua, ayrıca tasarım ve nadirlik açısından farklılık gösteren kendilerine ait dijital karakterlerine sahipler. Aynı şekilde bu karakterleri pazar yerinde satın alınabiliyor. Tüm bunları anladığımıza göre TVK Token Nedir?

TVK Token Nedir?

TVK Token, Terra Virtua ekosisteminin ERC-20 protokolündeki yerel yardımcı jetonudur. Token, 16 Aralık 2020’de $0,06 piyasaya sürüldü ve yazım sırasındaki $0.2104 bandında geziniyor.

Token’nın ilk çıkarılma amacı koleksiyon ticaretindeki işlem ücretlerini düşürmekti. Sonrasında sadece işlem ücretlerinde kullanılmadı, birçok işlevde ve görevde kullanıldı. Bu işlevler aslında diğer benzer platformlar tarafından kullanılan işlevlerdi. Ve genelde şu işlevler için kullanılır;

Staking ve Farming: Ekosisteme TVK token stake ederek veya farming yaparak benzersiz NFT’ler kazanabilirsiniz. Bunun yanında HODL yani uzun süreli token’ı tutarsanız, ekosistemdeki Prestige Club üyesi olabilirsiniz. Bu üyelik ile özel eşyalara erişim sağlayabiliyor, özel duyurulara erişebiliyor ve yerel tokenlarda aylık indirimleri yakalayabiliyorsunuz.

Yönetim: Yine aynı şekilde TVK token sahipleri, ekosistem içinde yönetim seçeneklerinde oy kullanabilir veya platformdaki bazı karar verme süreçlerine katılabilir.

tvk token istatistikleri

TVK Token Geleceği

TVK token, kendi ekosisteminde görevleri var olan ve bir kullanım alanına sahip olan bir proje, ayrıca NFT kısmını aktif bir şekilde kullanmakta. Temelde çıkış noktası da aslında bu, NFT sektörünü güçlendirmek ve Üretici ile tüketici arasında var olan etkileşimi arttırmak.

Ekosistem, son blockchain ürünlerini kendi içine katarak farklı işlevlerde bulunmaya çalışır. Nihayetinde NFT tabanlı bir olduğunu biliyoruz. Piyasada NFT sektörü belli bir trend yarattı, bu akımda etkilenen birçok kripto para birimi zaten var oldu. Bu token’a gelecek olursak piyasada kararsız bir denge var.

Not: Geleceği dair kimse size bu token ile ilgili bir kesin bilgi sunamaz, buna en iyi bir teknik veya temel analiz yapanlarda dahil. Ancak bir öngörüde bulunabilir, bunu da gerek temel gerek teknik analizlerinizi harmanlayarak ve projenin altyapısına, işlevine, referanslarına ve aktifliğine vb. faktörlere bakılarak ancak bir sonuca ulaşılabilir.

TVK Token Hangi Borsalarda Var, Nereden Alınır?

Merkezi ve popüler borsalardan olan şu borsalardan alınabilir:

Merkeziyetsiz şu borsadan:

  • Uniswap

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu