Kripto Para

Reef Coin Nedir ? Reef Coin Nereden Alınır ?

Reef coin, Polkadot üzerine inşa edilmiş ve zincirler arası entegrasyon ve ticaret yapmayı amaçlayan bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformudur. Hızlı, ölçeklenebilir ve düşük işlem maliyetleri ile Reef finansın en temelde çıkış amacı, son zamanlarda gittikçe kullanımı artan merkeziyetsiz finansın içerisinde oluşan doğal karmaşayı çözmektir. Reef coin ise, bu finans sistemin yerel token’nıdır.

Bir kullanıcı Defi’nin sunduğu birçok uygulamayı bir arada kullanmak istediğinde, genellikle hayal kırkılığına uğruyordu. Denko Mancheski ve ekibi, bu sorunu tespit etmiş olmalı ki, çözmek için 2020 ortalarında çalışmalara başlamış ve yıl sonuna doğru Reef finansı oluşturmuştur.

Peki, Reef finans bu sorunu nasıl çözdü ?

Reef finans, çeşitli DeFi uygulamalarını tek bir arayüzde birleştiren ve DeFi sistemine kullanıcı erişimini kolaylaştıran bir platform oluşturmaya çalışıyor. Bu tek platformda; borç verme, borç alma, çeşitli varlıları satın alma ve stake etmek gibi özellikleri kullanıma mümkün hale getiriyor.

Böylelikle bir kullanıcı DeFi’nin sunmuş olduğu uygulamaları bir arada kullanmak istediklerinde, uygulamaları tek bir arayüzde kullanmalarına olanak sağlayan hepsi bir arada basit bir paket oluşturuyor. Bu da likitide ve kullanıcı sorununa bir çözüm sunmuş oluyor.

Reef, ayrıca bir likitide toplayıcı, hem merkezi hem merkezi olmayan büyük kripto para borsalarına bağlıdır. Likidite tüm bu borsalardan geçerek ticaret platformlarının dezavantajlarını ortadan kaldırmaya amaçlamaktadır.

Genel olarak Reef finans projesini söyle toplayacak olursak; Kullanıcı ve likitide sorunu çözdüğünü, zincirler arası entegrasyonu, DeFi ekosistemine yardımcı olduğunu, borsaların dezavantajlarını azaltmaya çalıştığını öğrenmiş olduk.

Reef coin alınır mı ?

Reef coin, anlık market sıralamasında 153. sırada gözüküyor. 24 saatlik hacim ise, $24,500,000 üzerinde bir hacime sahip. Bu bize Reef coin’nin dünya üzerinde sıkça alınıp satıldığını gösteriyor. “Herkes alıyor bizde alalım bari” gözüyle bakmayın elbette ancak Reef adını kripto para piyasasında sıkça duyurmuş gibi gözüküyor.

Reef coin nereden alınır ?

Bu coin’i alabileceğiniz birçok borsa mevcut. Hem global hem yerel olmak üzere neredeyse bilindik tüm kripto para borsalarında yer alır. İşte birkaç popüler borsa;

Global: Binance, Gate.io, Ftx.com

Yerel: Paribu

Reef coin ile ilgili önemli veriler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu