Pi Coin Nedir ? Ne Zaman Borsaya Girecek

Kripto Para
pi coin nedir ?

Kripto paralarda son günlerde sıkça sorulan soru işaretlerinden birkaçına burada değineceğiz. Bu soru işaretleri Pi coin hakkında olacak. Piyasada veri yetersizliğinden dolayı coin’nin üzerinde belli bir gizem var. Hem bu gizemin nedenini anlamak hem de birkaç soruya yanıt vermek adına bu yazıya başlıyoruz. İşte, Pi coin nedir ? Ne işe yarar ? Ne zaman borsaya girecek ? ve daha fazlası.

Pi coin nedir ? Ne işe yarar ?

Pi coin, Stanford üniversitesinden mezun 3 kişi tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Pi coin şuan beta sürümündedir. Amacı; İnsanların kolayca pi network ağına destek olmak, ağı güvence altına almak ve pi network alanını genişletmek gibi temel amaçları bulunmakta.

Pi kripto para, Stellar protokolünü ve Fba adlı bir algoritmayı esas alarak, Bitcoinin ve yeni nesil kripto paraların artıları ile birlikte gelen eksilerini artıya çevirmek ve çözüm olarak da pi coini göstermektedir.

Yeni nesil kripto paraların getirdiği problemlerden birini şöyle özetlemişler; Madencilik ve ödül sisteminin bu kadar karmaşık ve zor olması. Pi coin ise, Bitcoin ve benzer madencilik yapan coinlerden daha farkı bir madencilik yolu izlemiş. Pi coinin madencilik mantığını anlamak için okumaya devam edin.


Pi Coin madencilik nasıl yapılır ?

Pi coini geliştiren ekibe göre; Kripto paraların sorunlarından biride madencilikti. Bu soruna çözüm olarak, herkesin kolay ve basitçe yapabileceği madencilik yolu izlemişler. Adımlarını, mobil uygulama ile atmışlar. Mobil uygulamayı indirerek, sadece günde 1 kez 1 butona tıklayarak pi coin madenciliğini yapmış oluyorsunuz.

Bitcoin’nin madencilik yapımını az çok herkes biliyordur. Güçlü donanımlar ve elektrik gibi masraflarla birlikte yapılıyor. Arzının kısıtlı olmasından dolayı her 4 yılda bir ödüller yarı yarı yarıya azaltılarak arzda kıtlık yaratılıyordu.

Pi coin veya pi network ekibi ise; Şarjdan yemeyen, internetten yemeyen ve nerdeyse hiçbir güç harcamadan kolayca madencilik yapmaya olanak sağlıyor. Artık karşılaştırma yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Pi Coin Güvenilir mi ?

“Güvenilir mi ?”sorusundan öte “Bu proje başarılı olur mu ?” demek daha doğru olabilir. Pi ekibinin de dediği gibi; Projenin başarılı olacağına dair bir kesinlik yok. Proje başaralı olursa şuan ki madenciler için büyük bir fırsat olabilir.

Ekibin bu soruya cevabı şu şekilde olmuş; Pi coin bir dolandırıcılık değildir. İnsanların kripto paralarla olan etkileşimini arttırmak üzere kurulan bir projedir.


Pi Coin ne zaman borsaya girecek ?

Akıllardaki en büyük sorulardan biride belki budur çünkü pi coin’nin gizemi coin piyasaya girdiğinde çözülecek. Tabii, normal olarak da pi ile ilgilenen herkes bu soru soruyor.

Öncellikle bu sorunun kesin tarihini şuan için veremeyiz. Ekip coin’nin daha beta sürecinde olduğuna dikkat çekiyor. Madencilik tarzı işlemler mobil uygulama üzerinden yapılıyor. Ancak, fiyat ve arz gibi önemli teknik veriler hâlâ bulunmuyor. Buda pi’nin üzerindeki gizemi arttırıyor.

%10 komisyon indirimi ile alım satım yapmak için kayıt ol: Binance.com

Pi Coin Kaç Tl ?

Pi coin’nin fiyatı piyasada henüz mevcut değil. Tahminen borsaya çıkış fiyatı 1$’ın altında bir fiyat olacaktır.

Pi Coin Hangi Ülkenin?

Pi coin bir kripto para birimi olduğundan, piyasaya çıkacağı zaman merkeziyetiz bir para birimi olacaktır. Yani herhangi ülkeye veya kişiye ait olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 thought on “Pi Coin Nedir ? Ne Zaman Borsaya Girecek

  1. Gerçekten Pi coin ile ilgilenen varmı ? Adamlar resmen para dağıtıyor bu işin sonu bence iyi olmayacak ? Ya da tokeni piyasaya çok düşük bir fiyata çıkararak hepimizin emeğini çöpe atacaklar.

X
Teknoalgo
3 gün önce
Önerilen Yazı