Kripto Para

Paribu Hesap Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para piyasasında Türkiye için önemli bir yere sahip olan Paribu hesap silme veya kapatma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bunu direk talep edebilmek için ihtiyacınız olan tek şey; var olan bir e-posta adresi veya mobil uygulama. Paribu hesap kapatma işlemini detaylıca bu yazıda anlatacağız.

Paribu Hesap Kapatma Nedenleri

Geçtiğimiz senelerde genel olarak kripto paralar, kayda değer yükselişler yaptı. Bu yükselişler sadece Türkiye için değil dünya genelinde bir popülarite oluşturdu ve çok sayıdaki insanın dikkatini çekerek, kripto para piyasasına atılım yapmalarına karar vermelerine neden oldu.

Özellikle Türkiye’de bambaşka bir popülarite yarattı. Bunun sonucunda ülkemizde tanınan kripto para borsalarına bir akın başladı. Bu borsaların arasında da Paribu gelmekte.

Paribu, yerel bir kripto para borsası olup, Bitcoin ve çeşitli altcoin ticareti yapabilmeniz olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. Paribu’da hesabınızı kapatmak ve verileriniz sildirmek isteminiz nedenlerinden biri, bu borsada ticaret yapmak istememek ya da genel kripto paralardan çıkış yapmanız olabilir.

Paribu Hesap Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Hesap silme işlemi için herhangi bir neden ileri sürmeksizin dilediğiniz zamanda Paribu hesabınızı kapatabilirsiniz. Şimdi bu işlemin detaylarına kadar inelim.

E-posta üzerinden hesap kapatma

Paribu hesabınızı silmek için yapmanız gereken; yalnızca [email protected] adresine “Hesabımı Kapatmak İstiyorum” başlığı adı altında kullanıcı bilgileri ile birlikte bir talep de bulunmak. Bu işlemden sonra 30 gün içerisinde hesabınız kapatılacaktır.

Kişisel verileriniz için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Paribu kullanıcı sözleşmesine göre, hesabınızı silseniz dahi yasaların ön gördüğü süre boyunca kişisel verilerinizi tutmaya devam edeceklerini belirtmişler. Bu detayların devamı için Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikasına bakabilirsiniz.

Mail ile iletişime geçmeyi direk web adresi üzerinden yapabileceğiniz gibi akıllı telefonlar üzerinde de yapabilirsiniz. Bu işlemleri uygulamanız dahilinde hesabınız 30 günlük bir süre içerisinde silinecektir.

Mobil uygulama üzerinden hesap kapatma

Aynı şekilde mobil uygulama üzerinden yapmak isterseniz elbette farklı bir yöntem ile de yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden hesap silmek için şu adımları takip edin;

  1. Paribu mobil uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ üsteki ayarlar simgesine dokunun.
  3. Destek sekmesine gidin.
  4. Öneri ve geri bildirimler sekmesine dokunun.
  5. Hesap kapatma sekmesine son olarak dokunun.
  6. İstenilen bilgilerin girin ve gönderin.

30 günlük süreyi gönderim ile birlikte başlatmış oluyorsunuz. Hesabın kapatılması durumunda sisteme kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme mesajı alacaksınız.

Not: Paribu üzerinden yalnızca bir hesap açılabilir. Kimliğinize ait bu hesabı kapatmanız halinde tekrar bir hesap açmanız mümkün olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu