BlockchainKripto Para

MyNeighborAlice (ALICE) Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Bir blockchain oyunu olan MyNeighborAlice nedir? MyNeighborAlice ile nasıl para kazanılır? İşte detaylar.

Oyun sektörü, blockchain teknolojisini ve kripto paraları tanıtmak için en iyi yollardan biridir. Ethereum tabanlı CryptoKitties, Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND) ve Gala (GALA) gibi birçok oyun projeleri bu amaca hizmet etti ve birçoğu da inanılmaz bir şekilde başarılı olarak hem blockchain hem de oyun sektörünü hızla geliştirdi. MyNeighborAlice, diğerleri gibi blockchain yapılı bir oyun.

MyNeighborAlice Nedir?

MyNeighborAlice, oyuncuların kendi sanal topraklarını oluşturup, komşularıyla etkileşime girdiği, heyecan verici günlük aktiviteler gerçekleştirdikleri ve ödüller kazandıkları çok oyunculu bir blockchain oyunudur. Bu oyunun temel amacı, kripto para birimlerini daha fazlada kullanılma teşvik etmek ve blok zinciri meraklıları ve oyunculara hitap etmektir.

Oyun, bir inşaat oyunudur Başlangıçta bir dizi ada sunar. Bu adalar oyuncular tarafından satın alınıp, geliştirilebilir. Oyuncular böylece sanal arsalara sahip olabilir, eşya toplayabilir ve inşa edebilir. Her arsa, benzersiz bir NFT ile temsil edilir ve oyuncu tarafından özelleştirilebilir. Oyuncunun zevkinize göre dekorasyon eklemesine ve araziyi değiştirmenize olanak tanır. Bu NFT’leri diğer oyunculara satılabilir veya takas edilebilir.

Ayrıca oyun, oyuncuların Alice dünyasında seyahat etmelerini sağlayan bir açık dünya formatı sunar. Bu nedenle diğer oyuncularla ve oyun içi karakterlerle etkileşime girebilirsiniz. Oyuncular, Alice dünyasında gezinmek için avatarlarını kullanırlar.

Bunun yanında sınırlı sayıda üretilen aksesuarlar gibi başka oyun içi varlıklar bulunmaktadır. Oyuncular için oyun içi görevler ve aktiviteler sunulur. Resmi görevlerin yanı sıra, oyuncular kendi etkinliklerini oluşturabilir ve bunları başarmak için kaynakları toplayabilir. Oyun ücretsizdir ve oyun içi varlık satışları ve işlem ücretleri yoluyla para kazanmayı amaçlar.

Ve en ilginç özelliklerinden biri, platform, ödünç verme ve ödünç alma özelliği sunar. Oyuncular, sabit bir getiri elde etmek için NFT’lerini ödünç verebilir veya ödünç alabilirler.

MyNeighborAlice İle Nasıl Para Kazanılır?

MyNeighborAlice, ayrıca bir play-to-earn projesidir. Bu oyun oynarken aynı zamanda para kazanabileceğinizin anlamına gelir. Oyun için para kazanmanın çeşitli yolları vardır ve gelin şu yolları bir inceleyelim.

Oyunda bir arsa satın alabileceğinizden bahsetmiştik. Bir toprağa sahipseniz gelir etmenin birçok yolunu da sahipsiniz demektir. Bununla dilerseniz ekinler ekebilirsiniz ve bunları diğer oyunculara satabilirsiniz. Tüm bunların kalitesine göre bir değeri olacaktır. Ekim yapmak için vaktiniz yoksa dilerseniz onu kiraya verebilirsiniz.

Oldukça arzu edilen bir diğer etmen, hayvanlar. Bunlar yeni eşyalar üretmenin anahtarıdır. Hayvanlar piyasada sıklıkla daha çok arzu edilir ve hatta her hayvanın bazıları diğerlerinden daha sıra dışı olan benzersiz üreme yetenekleri olduğu için türünün tek örneği ürünler haline gelebilirler. Ayrıca hayvanlarınızı kullanmadan diğer oyunculara devredebilirsiniz.

Bir diğer yol ise, Özel NFT’leri satarak gelir elde edebilirsiniz. Bunlar oyunda kendinizin üretebileceği oyun içi eşyalardır. Aynı zamanda diğer oyuncuların işlerini tamamlayarak da gelir elde edebiliyorsunuz.

ALICE Coin Nedir?

MyNeighborAlice oyununun, yerel yönetim parası olan bir ERC-20 tokenıdır. Alice, ağının güvenliğini sağlamak için Proof of work (PoW) kullanır. ALICE’ı kullanarak oyun içi varlıklar, araziler ve avatar görünümleri satın alabilirsiniz. 

Bir ALICE token sahibi olarak, yönetim sürecine topluluk konseyi aracılığıyla katılabilirsiniz. Konsey iyileştirmeler önererek, oylama yaparak ve bütçeye karar vererek çalışır. Konsey ayrıca gelir dağılımı, oyun geliştirme ve büyüme hakkında kararlar alır. Bu varlıklar, stake ödülleri kazanmak için de kullanabilir.

ALICE Nereden Alınır?

ALICE ile ilgili aklınızda fikirlerinizi varsa ve satın almak istiyorsanız merkezi global kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Şunlara bakılabilir:

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu