Kripto Para

LooksRare (LOOKS) Token Nedir? Bilmeniz Gerekenler

LooksRare (LOOKS) token nedir, nereden alınır? LOOKS ile ilgili bilmeniz gerekenleri detaylıca açıklıyoruz.

NFT’lerin adını 2021 yılında başından beri sıkça duyuyoruz. NFT’ler, kripto endüstrisi için farklı bir pazar oluşturdu. Bu pazardaki taleplerin dikkate alınmasıyla birlikte farklı pazar yerleri ve farklı NFT projeleri çıktı. Çoğu proje piyasada çok beğenilip, aşırı popüler oldu. Pazardaki talebin gittikçe artmasıyla birlikte, bunun yanında pazardan pay almak isteyen diğer pazar yerleri de rekabete katıldı. Bunlardan biride LooksRare adlı NFT pazaryeri.

LooksRare Nedir?

LooksRare, NFT proje sahiplerinin, koleksiyonlarını yada parçalarını pazara çıkarmasını sağlayan bir topluluk odaklı NFT pazar yeridir. Platform ayrıca pazara katılan tüccarları ve içerik oluşturucularını ödüllendiren bir sisteme sahiptir.

OpenSea, NFT pazarında lider konumunda ve platformda azımsanmayacak kadar bir talep olduğundan çoğu proje ilk olarak OpenSea pazarında çıkarılır. LooksRare, kendisini OpenSea’nin doğrudan rakibi olarak konumlandırıyor.

LooksRare’nin Vampir Saldırısı

LooksRare, lider pazar yerinden bir miktar pazarı çekebilmek için “vampir saldırısı” denilen ve ona benzeyen bir yöntemi kullandı. Bu vampir saldırısının temel amacı, bir pazaryerinin başka bir pazaryerinden daha iyi oranlarla ve tekliflerle pazarı kendisine çekmektir.

Örneğin, temel satış işlemlerden OpenSea %2.5 komisyon alır; LooksRare’de ise bu oran %2’dir. Aslında bu saldırı, DEFİ alanında daha çok ilişkilidir. Ancak LooksRare, bunu NFT piyasası içinde yapmıştır.

LooksRare, başarılı olabilmesi için önce bir tanıtıma yani derin bir ilgiye ihtiyacı vardır. Bunu bir airdrop başlatarak ihtiyacı olan ilgiyi kendine çekmişti. Etkinlikte, platformun yerel tokenı olan $LOOKS dağıtılacaktı.

Etkinlik 6 aylık bir süre içinde en az 3 ETH işlem hacmine sahip aktif OpenSea üyelerini hedefliyordu. Daha fazla işlem hacmine sahip kullanıcılar, katman sistemine bağlı olarak daha fazla ödül alıyorlardı.

LOOKS Nedir?

$LOOKS, LooksRare platformunun yerel jetonudur. Platformda çeşitli işlevlerde ve özellikle topluluk odaklı bir platform olmasından dolayı kullanıcılarla aradaki bağlantıyı korumada ve yeni kullanıcı çekmek için kullanılıyor.

Belirgin işlevlerinden biri, kullanıcıların $LOOKS stake ederek ödül kazanmasında yer alır. LooksRare platformunda alınan temel satış komisyonlarının (%2) hepsi $LOOKS stake eden kişilere dağıtılır.

LOOKS Nereden Alınır?

$LOOKS daha az geçmişe sahip bir kripto varlıktır. Olası büyük borsalarda görmek bu zamanlara pek mümkün değil. Zaman geçtikçe borsalarda daha fazla yaygın gelebilir ancak şu anlık şu borsalarda bulabilirsiniz:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu