FinansKripto Para

Illuvium (ILV) Token Nedir? ILV Token’nın Geleceği

Binance listeleme haberinin gelmesiyle birlikte, arama motorlarında ILV token ile ilgili birçok soru yönelmeye başladı. ILV token’nın ne olduğunu, ne işe yaradığını anlamaya çalışıyorsanız, mutlaka yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Illuvium Nedir?

Illuvium, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir RPG (rol yapma) oyunu ve fantastik bir takım savaş oyunudur. Ayrıca Ethereum üzerindeki ilk AAA (Yüksek bütçeli, zaman ve prodüksiyon harcanan oyun) oyunudur.

Her oyun platformunda olduğu gibi, Illuvium’un birinci amacı sektörde eğlenceyi sağlamak. Bunu yaparken genelde koleksiyonlarla ve alım satım özelliklerle birlikte yapar. Sıradan ve nitelikli DEFİ oyuncuları için sıfırdan tasarlanmıştır.

Oyunda oyuncular NFT alım satımı yapabilmektedir. IlluviDEX’in gelişim amacı da budur. Oyuncuların NFT ticareti yapabilmesi için Illuvium DAO tarafından yönetilen çevrimiçi bir pazar yeridir.

Ethereum üzerindeki NFT transferlerinin gas ücretlerini biliyoruz. Illuvium, Immutable X entegrasyonu sayesinde NFT transfer ücreti ödemeniz gerekmez.

Oyuna Genel bakış

Oyundaki rolünüz, galaksiler arası bir uzay filosunda bir nakliye gemisinden kurtulan karakterin rolüdür. Çeşitli mecralar yaşadıktan sonra Illuvial olarak bilinen canavarlarla karşılaşırsınız.

Amacınız bu canavarlara boyun eğdirmek ve onlara kalıcı olarak sahip olmak. Bazı canavarları yok etmek kolay değildir. Yeterince güç harcamanız gerekecektir. Canavarları kullanarak bir takım oluşturabilirsiniz yada keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca bu canavarları otomatik savaş özelliğiyle de kullanabiliyorsunuz.

Oyun içi satın alım işlemi yapabilirsiniz. Satın alımlar ETH ve sILV üzerinden yapılır. Bunlar; çeşitli tıbbı yardımlar, silah, drone, seyahat gibi planlara olabilir.

ILV Token Nedir?

ILV token, Illuvium oyunuyla ilişkili, Ethereum blok zincirindeki bir ERC20 jetonudur. Yerel oyunda birkaç amacı vardır. Ancak oyun için gerekli değildir. Oyun içi satın alımlarda kullanılmaz. Genel işlevleri şunlardır;

Yönetim: Topluluk halinde oyunun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olurlar. Protokoldeki oylama gücünden beslenir.

Likidite Madenciliği: Burada havuza varlıkları stake ederek daha fazla ILV veya sILV kazanabilirsiniz.

Kasa dağılımı: ILV havuzuna stake yaparak oyun içi satın alımlardan ve ücretlerden gelen kaynakların hepsi havuzdan dağıtılır. Buradan pasif gelir elde edebilirsiniz.

sILV Nedir?

sILV, bir Ilv token’ıdır. Seyahat ve parça iyileştirme gibi şeylerde oyun içi kullanabileceğiniz bir birimdir. Protokolde sILV elde edebilmek için ILV token stake etmeniz gerekir.

sILV, Illuvium alım/satım gibi oyuncudan oyuncuya işlemlerde kullanılamaz.

ILV Token’nın Geleceği

Illuvium, yenilikçi ürünleri oyuna dahil eden bir proje. Gerek Defi gerek NFT ürünlerinin son zamanlarda olan popülerliğini muhtemelen herkes biliyordur. ILV token’ı da bu popülerlikten zaten pay alıyor. Kripto ürünlerinin bu şekilde devam etmesi ve oyuna yeni oyuncuların dahil edilir, proje büyütülürse geleceğinde olum bir hava olacaktır. Ancak, ILV token’nın oyunda geri planda olmasına dikkat edilmeli.

ILV Token Nereden Alınır?

Token’ı Binance veya Gate.io üzerinden satın alabilirsiniz. Veyahut merkezi olamayan borsalardan, Sushi ya da 1inch borsasından satın alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu