Hangi Kripto Para Birimine Yatırım Yapılmalı ? 2021

Kripto Para

Bitcoin rekor üzerine rekor kırarken, kripto para birimlerine fazla bilgisi olmayanlara, Hangi kripto para alınmalı ? ve Hangi kripto paraya yatırım yapılmalı ? gibi sorulara tavsiye niteliğinde olmayan ancak en çok yatırım yapılan ve en güveli kripto paraları listeledik.

Çoğumuz kripto paraların ne olduğunu biliyoruzdur en azından şu aralar adını sıklıkla duyuyoruz. Kripto paraları kısaca anlatmak gerekirse; Kripto paraları bir nevi fiziksel para olmayan dijital varlık yada sanal döviz olarak düşünebilirsiniz. Kripto para borsalarından takas ile alışveriş yapılan tamamen güvenli ve şifreli sanal para birimleridir.

Bu başlıkta listelenen coinleri hangi kripto para yükselir niteliğinde görmeyin. Özellikle ile bu coinleri ilerde yükselecek gibi görmek tamamen hatadır. Kripto paralar çok hızlı harekete eder bilginiz yoksa muhakkak yatırım danışmalığı eşliğinde yapılmalı listelenen coinler sadece fikirden ibarettir.

Hangi kripto para alınmalı ?

Hangi Kripto Para Alınmalı ?

Kripto para piyasasından pasif olan onlarca coin bulunmakta. Bunların çoğu geçmişte görüldüğü gibi sadece dolandırıcılık adına çıkıyor. Kripto para alırken muhakkak bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Aşağıdaki coinlerde güvenlik açısından sıkıntı yaşamazsınız. O zaman uzatmadan Hangi kripto paraya yatırım yapılmalı ?

1- Bitcoin

Bitcoin

Bitcoini tanımayanız yoktur. Sanal paraların lideri olarak bilinir. Altcoinlere göre daha az risksiz ve daha çok yatırım alır. Şuan Bitcoinin hakimiyeti yaklaşık %70 civarlarında. Bitcoine yatırım yapanlarının yoğunluğunu buradan bile anlayabilirsiniz.

Bitcoine Neden Yatırım Yapılmalı ?

En öncellikle piyasanın yönünü bitcoinin göstermiş olduğu hareketler belirler. Altcoinlerin yükselmesi veya düşmesinin en temel nedenidir. Ayrıca tek bir varlığa yatırım yapmak riskli olabilir. Yatırımlarınıza belirli bir oranda bitcoin katarak portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz.


2- Ethereum

Hangi kripto paraya yatırım yapılmalı: Ethereum

Eğer kripto paralara yatırım yapmak istiyorsanız portföyünüze katmanız gereken bir coin. Son yıllarda en iyi performans gösteren altcoinlerden biridir.

Ethereum’a Neden Yatırım Yapılmalı ?

2014 yılında piyasaya sürülen ethereum’un kendiyle birlikte getirdiği yeniliklerle günümüze kadar yatırım alma potansiyeli yüksek bir coindir. Sanal paralara yatırım yapılma nedenlerinden biride ethereum 2.0 olmalıdır. 2.0 versiyonuna geçilmesiyle platformun çok daha hızlı olması amaçlanıyor.

3- Litecoin

Litecoin

Piyasa değeri ve hacmi ölçüldüğünde şuan ilk 5 kripto para birimi arasında ve tüm piyasaya göre pazar hakimiyeti %1.06 olarak gözüküyor. Yüzdelik kesim size az gibi gelebilir ancak bu sizi yanıltmasın bu diğer coinlere oranla oldukça fazla bu yüzden ki, ilk 5 kripto para birimi arasında olmasına şaşmamalı.

Pazar payı ve yenilikleri göz önüne alındığında yatırım yapmak için yeterli bir coindir.

4- Binance Coin

Binance coin

Binance tarafından 2017 yılında sürülen bir kripto para birimidir. Binance’nin yüksek hacimli bir borsa olmasından kaynaklı olarak çok hızlı yükseliş gösteren Bnb , şuan güncel fiyatı $44 civarında olup sıralamada ise 11. olarak görülüyor.

Hangi kripto para alınmalı ? diye soruyorsanız portföyünüzde olması gerekenlerden bir diğeridir. Yatırımcı çekmek için borsa çeşitli etkinlikler oluşturuyor ve bunlara katılma şansını doğuyor.

Ömür boyu %10 komisyon indirimi ile alım satım yapmak için kayıt ol: Binance.com

5- Chainlink

Chainlink

Son yılların en iyi performansını gösteren coinlerin arasında olan link sıralama olarak 10; fiyat olarak $17 olarak görünüm sağlıyor. Google, Intel, Oracle gibi teknoloji devleriyle ortaklığı bulunduran ve oldukça akıllı yatırımcısı bulunmaktadır. Yatırım yapılabilecek coinler arasında geliyor.

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı ? Hangi kripto para alınmalı ? yazımızda olabildiğince neden sorusuna karşılık vermeye çalıştık. Eğer, kripto paralara yatırım yapmak istiyorsanız ve coin tarafından kararsızsanız bu fazla bilginizin olmadığını gösterir ve acele etmeyin öncellikle bu piyasayı öğrenin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Teknoalgo
1 hafta önce
Önerilen Yazı