Kripto Para

Gala Token Nedir? Gala Token’nın Geleceği

Gala token, eylül 2020’de başlatılan, sözleşmesi Ethereum ve Binance üzerinden bulunan, Gala Games platformunun yerel token’ıdır. Gala token, oyunlardaki öğeleri satın alabilmek için ve node’lara dağıtılan ödül olarak kullanılan yardımcı jetondur.

Fiyat bilgileri, bu yazının yayımlandığı tarihin (13.09.2021) açılış fiyatı, $0,02 iken saat 5’de Binance listeleme haberiyle birlikte fiyat dakikalar içinde yükselmeye başladı. Listelemeyle birlikte fiyat, $0,07 ATH seviyesini gördü. Şuan ise $0,05 bandından geziniyor.

Gala token’ı tam olarak anlayabilmek için Oyun sektöründe belli bir kariyer yapmış yönetici tarafından oluşturulan ve oyuncular için tasarlanan platformu yani Gala games’ı anlamanız lazım.

Gala Games Nedir?

Gala games, 2019 yılında piyasaya sürülen, Eric Schiermeyer tarafından kurulan blockchain teknolojisini kullanan bir oyun platformudur. Platformun vizyonu ve öncellikleri, eğlenmek ve oyunculara oyunların hakimiyetini verebilmek. Gala games, blockchain teknolojisini kullanarak oyuncuların yenilikçi kripto para uygulamalarıyla etkileşimde kalmasını sağlıyor ve oyun içi sektöründe bir farklılık yaratıyor.

Gala games, şu ana kadar birçok oyun geliştirmekte ancak platform üzerinden sadece bir oyun oynanabilir, diğerleri geliştirilmekte olup daha yayımlanmamıştır. Yayımlanan oyun, Town Star adlı bir simülasyon oyunu. Ayrıca Gala labs’ın bir NFT koleksiyonun ürünü olan Vox karakterleriyle de oynayabilirsiniz.

Schiermeyer, Zynga’nın kurucu ortağıydı. Oyun içi sektöründe deneyimiyle dikkat çeken ve liderliğinde bir çok popüler oyunun yayımlanmasıyla tanınan bir kişilik, 60 kişilik bir ekiple sektörde bir farklılık oluşturuyor.

Gala Games’ın Farklılıkları

Gala games’da yayınlanan oyunlarda kazandığınız veya sahip olduğunuz herhangi bir sanal varlığa gerçekte de sahip olursunuz. Bunlar blockchain tarafından doğrulanır ve isterseniz onları takas edebilir veya kullanabilirsiniz.

Bir NFT ürününü olan Vox karakterleri üzerinden bir takım avantajları olması bir diğer farklılığı. Açılış serisine özel 8.888 adet Vox karakteri üretildi. Ve herkes bu karakterleri 0.0888ETH (~$285) karşılığında satın alabilir. Satın alım işleminden sonra bir FBX dosyasını alarak karakteri canlandırabilir yada oynayabilirsiniz. Ayrıca bun NFT ürünlerini alanlar gelecekte Gala token stake edebilir ve VoxCoin kazanabilirler.

Ayrıca 8.000’den fazla oyuncu, blockchain ‘de gerçekleşen işlemlerin bir kopyasını tutan internete bağlı cihazları işletmektedir. Bu node’lara ekosisteme güç kattıkları için çeşitli NFT ürünü ve ödül kazanırlar.

Gala Token’nın Geleceği

Gala games blockchain tabanlı yenilikçi bir proje, bir NFT pazaryerine sahip. Deneyimli bir yönetici tarafından yönetiliyor. Projenin ileride ne duruma geleceğine, projenin çalışmasına ve blockchain ürünlerine bağlı gibi görünüyor. Projenin performansı gala token’a da yansıyacaktır.

Kurucusu Schiermeyer, internettin bir sonraki adımını buraya yönelik olacağını söylüyor. Tüm bunların yapmasının arkasındaki temel nedende tam olarak bunun olduğunu iddia ediyor.

Gala Token Arz Durumu

Gala token’nın maksimum toplam arzı, 35 milyar gala token; dolaşımdaki gala token, yaklaşık 7 milyar. Her gün yaklaşık 17 milyon gala ekosisteme dağıtılır.

Gala Token Nereden Alınır?

Gala token’ı Binance ve Gate.io borsasından alabilirsiniz.

Ömür boyu %10 komisyon indirimi ile kripto para alım satımı yapmak için kayıt ol: Binance.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu