Kripto Para

Enjin Coin (ENJ) Nedir? Enjin Coin Nereden Alınır?

Enjin coin’nin ne olduğunu ne işe yaradığını merak edenler için hazırladığımız bu makalede şunları öğrenebileceksiniz: Enjin Coin (ENJ) Nedir, Enjin Coin Nereden Alınır?

Enjin Coin Nedir?

2017 yılında Enjin şirketi tarafından piyasaya sürülen Enjin Coin (ENJ), yenilikçi blok zincir varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan, Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Dijital varlıklar için altın standart olmayı hedefliyor.

Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından kurulan oyun topluluğu odaklı bir platform. İddia göre bu platform, kayıtlı oyuncu sayısı ile ve oyun topluluğunun popülerliğiyle oyun piyasasında rağbet görerek tanınmış bir platforma dönüştü.

Enjin’nin blockchain teknolojisine entegre olması, kurucularından Witek Radomski’nin 2012 yılında Bitcoin ile tanışmasıyla birlikte başlıyor.

2017 yılında 0.0512 dolardan, ICO satışı ile toplam 22,9 milyon dolarlık bir fon toplayarak kripto endüstrisine giriş yaptılar.

Enjin, açık kaynaklı ERC-1155 belirteç standardını oluşturdu: Emlak, dijital sanat ve oyun öğeleri gibi çeşitli varlık türlerini blok zinciri uygulamalarında kullanılabilen varlıklara dönüştürmesini sağlar.

Enjin’nin Özellikleri

Ekosistem bünyesinde birçok işlevi bulunmaktadır. Ancak kısaca önemli ve temel özelliklerine bir göz atalım.

Ekosistemin önemli özelliklerinden biri, oyun geliştiricilerinin oyun içi varlıklar oluşturmalarına olanak tanıyor. Oluşturulan bu oyun içi öğeler ekosistemdeki pazaryerinde satışa sunulabiliyor. Pazar, ekosistemin yerel kripto para birimi (ENJ) ile dönmektedir.

Bir diğer önemli özelliği ise, benzersiz tokenlar (NFT) için oluşturma ve saklama aracı olarak kullanılmasıdır. Ekosistemde bu varlıkların mülkiyet hakkını alabilir ve varlıkların geçek değerlerini görebilirsiniz. Kısaca enjin ekosistemi, NFT’ler ile uyumluluk halindedir.

Enjin ekosistemi sadece NFT’leri desteklemekle kalmıyor. Dünyayı sallayan ve yakında önemli projelerin gelişimine neden olacak metaverse alanını da desteklemektedir. Bunu da ekosistemdeki bir diğer sanal varlığı olan, Efinity Token ile yapmaktadır.

Enjin Coin Nereden Alınır?

Enjin’nin bir değeri vardır ve aktif bir şekilde birçok kripto para borsası tarafından alınıp-satılabilmektedir. Enjin şu merkezi borsalardan alabilirsiniz:

Daha önceden yayımladığımız The Sanbox Nedir? makalesi de ilginizi çekebilir ya da bu gibi diğer kripto para içeriklerini bağlantıda görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu