Kripto Para

CoinMarketCap Nedir? CoinMarketCap’e Nasıl Üye Olunur?

Kripto para alanında fiyat takip sitesi olan CoinMarketCap ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi ve kullanıcılar tarafından şıkça sorulan; CoinMarketCap nedir, nasıl üye olunur? gibi soruları cevaplıyoruz. Ayrıca sonda referans kodu da paylaşıyor olacağım.

Genel olarak kripto para piyasasıyla ilgileniyorsanız, Coinmarketcap’i mutlaka bilmeniz gerekir hatta onu aktif kullanmanız bile gerekebilir. Temel olarak ilgili sektördeki doğru verileri ve haberleri kullanıcılara sunmaya çalışır.

Kripto para piyasasında bazen yanlış bilgiler, bazen kötü niyetli kişiler tarafından sunulan aldatıcı bilgiler piyasada mevcut olabilir ve bu bilgiler kulaktan kulağa çığ gibi büyüyüp gidebilir.

Neticede, kişi bu bilgilere güvenerek farklı finansal işlemler yapabilir. Bu finansal işlemlerin sonucunda ise kişi zararla veya aldatmacayla karşı karşıya kalabilir. Bu da başlı başına çeşitli sorunlara yol açar.

Dolaysıyla, kripto para piyasasında doğru bilgi ve bilgi birikimi çok önemlidir. Bu yüzden öncellikle doğru bilgi kaynaklarını keşfetmeniz gerekecektir. Bu kaynaklardan biride, CoinMarketCap’dir.

CoinMarketCap Nedir?

CoinMarketCap (CMC), kripto para alanında oldukça popüler olan bir fiyat takip sitesidir. En basit anlatımla, kripto para birimlerinin fiyatını, listelendiği borsalarını, haberlerini, tahminlerini vb. çeşitli verileri kullanıcılara doğru bir şekilde sunmaya çalışan platformdur.

Bunlara ek olarak, platform içerisinde şıkça Airdrop ve öğren-kazan etkinlikleri başlatılır. Kullanıcılar bu etkinliklere katılarak çeşitli ödüller kazanabilir.

CMC, 2013 yılında Brandon Chez tarafından kurulmuş ve o tarihten beri hem kripto alanın yükselmesiyle hem de kendi içerisinde faaliyetleriyle birlikte hızlıca gelişmiştir.

Ardından 2020’nin Mayıs ayında CMC, Binance Capital Management tarafından satın alındı. Bu işlemin ardından herkesin fikri, platformun adaletli bir veri sunmayacağı yönündeydi. Ancak şirket açıklamada bulunarak, söz konusu coinmarketcap.com ve binance.com arasında doğrudan bir ilişkinin olmayacağının ve verilerin adaletli bir şekilde sunulacağıydı.

Üye Nasıl Olunur?

Platforma üye olmak size çeşitli avantajlar sağlayabilir. Örneğin, airdrop ve öğren-kazan etkinliğinin yanında günlük elmasları toplayarak çeşitli NFT’ler ve ödüller kazanabiliyorsunuz.

CMC’e üye olabilmek için şu adımları izleyin:

  • Bu bağlantıya gidin.
  • E-posta ve bir şifre belirleyin.
  • Talimatları izleyin.

Tüm bu işlemlerin ardından artık üye olmuş olacaksınız.

CoinMarketCap Nasıl Kullanılır?

Platform üzerinden yapabileceğiniz birçok şey var. Bunlara kısa bir örnek vermek gerekirse; fiyat takibi/analizi, haber akışları, proje incelemesi, etkinliklere katılmak gibi çeşitli işlevde bulunabilirsiniz.

Ancak bunlardan en önemlisi, proje incelmesidir. Birçok kripto para yatırımcısı, bir projeye yatırım yapmadan önce genelde burada çeşitli faktörleri kontrol ederek projenin kaliteli olup olmadığını anlamaya çalışır.

CMC, proje ile alakalı birçok veriyi tek sayfada listeler. Tüm bu verileri tek bir sayfada kontrol edip, incelemek yatırımcılar için önemlidir.

CoinMarketCap Referans Kodu: B3INDYUO

Yukarıda kod sitenin referans kodudur. Bu kod ile üye olduğunuz zaman günlük elmaslarda 100 elmas topladığınızda ekstra 20 elmas daha alacaksınız.

Peki elmaslar ne işe yarar? Elmaslar, çeşitli hediyeler almanızı sağlar. Bu hediyeler NFT, metaverse arsaları, kupon kodları vb. öğeler olabilir. Elmaslarınız ne kadar fazla olursa alacağınız hediyelerin maddi değerleri o kadar artıyor.

Referans link: https://coinmarketcap.com/invite?ref=B3INDYUO

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu