Chiliz Coin Nedir ? Nereden Satın Alınır ?

Kripto Para
Chiliz coin nedir ?

Chiliz ( CHZ), Ethereum blok zincirinde ERC-20 altyapısına sahip 2018 yılında piyasaya sürülen bir tokendır. Spor , taraftar takımları , e-spor gibi alanlarda ismini duyuran ve ilk bu sayede tanınan bir kripto para birimidir.

Chiliz, spor ve eğlence kuruluşlarına, izleyicileriyle etkileşim kurmalarına ve onlardan maddi gelir sağlamaya yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı araçlar sağlar. Genellikle bunu spor , oyun, futbol ligleri ve takım oyunları gibi alanlarda daha yaygın yapar.

Geçmişte fiyat bakımından iyi performans göstermesinin sebebi, birçok ünlü spor takımları ile anlaşmalar yaparak adını ve tokenı daha yaygın kitlere ve yatırımcılara duyurmasıydı. Bu sözleşmeler sayesinde çoğu haber kaynaklarından dolayı CHZ’in fiyatında büyük yükselişler oldu. Güncel olarak ise Bitcoin fiyatını takip ediyor.

Chilizin takımlarla yaptığı anlaşmalardan bazıları şunlar;

  • Atletico Madrid
  • AS Roma
  • Paris Saint-Germain
  • Juventus
  • Wes Ham United

Ülkemizde ise, Galatasaray , İstanbul Başakşehir ve Trabzonspor takımları ile anlaşmaları bulunmakta.

Socios ile olan ilişkisi

Socios.com; Spor kulüpleri ve oyun takımlarının hayran kitleleri ile etkileşim halinde olması ve oylama gibi etkinlikleri ile takımı yönetme faaliyetlerini ve araçlarını sağlıyor.

Bilinmesi gereken önemli noktalar biri, Anlaşmalı olduğu spor ve oyun takımlarını tokenlarının çıkartarak blockchain dünyasına ilk adımlarını atmalarını sağlıyor. Sadece blockchain dünyasına değil dijital medyada ayrı bir yer sağlıyor.

Çıkarılan tokenlar ise Chilizin altyapını ve blok zincirini kullanıyor. Socios.com’dan aldığınız her takım tokenleri CHZ block zincirine kayıt ediliyor.

Peki neyi amaçlıyorlar ? Amaçları basit aslında; İnsanların hayran olduğu takımlara destek olmak, onlarla etkileşim halinde olmak ve yeri geldiğinde etkinlik düzenleyerek ekip adına oy vermelerini sağlamak.

Örneğin, Galatasaray üzerinden gidelim. Galatasaray için çıkarılan tokenın adı; “GAL” paritesi ise; GAL/CHZ bu parite üzerinden işlem yaparak amaçlarını gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Bunu tüm anlaşmalı takımlar ile yapabiliyorsunuz.

Chiliz Nereden Satın alınır ?

Chiliz kripto paralarda çok farklı bir konumda yer alıyor. Ayrıca çok tanınan ve işlem alan bir coindir. Bu yüzden tanıdığınız çoğu kripto para borsasında bulabilirsiniz.

Global borsalarda; Binance, Bitfinex ve Huobi yerel borsalarda; Paribu ve felixo üzerinden alım satım işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Chiliz Nedir ? Chiliz Nereden alınır ? sorularını oldukça ayrıntılı cevaplar vermeye çalıştık ve tüm hatları ile böyle. Bu gibi coin listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Kripto para yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Chiliz Coin Hangi Ülkenin

Chiliz coin herhangi bir ülkeye yada merkeze bağlı değil. Ancak kuruluş yeri Malta olarak biliniyor.

Chiliz Coin Kimin ?

Chiliz coin kuruluşa yada kişiye ait değil ancak Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Teknoalgo
2 gün önce
Önerilen Yazı