Kripto Para

Bloktopia (BLOK) Token Nedir? Nereden Alınır?

BLOK Token Nedir?

Kripto toplulukları için VR deneyimini sunmaya çalışan Bloktopia (BLOK) token nedir? Nereden alınır? İşte proje ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Kripto paraların yeni akımı olan metaverse, büyük bir ilgi ile büyümeye devam ederken metaverse dayalı tokenlarda ekosistem ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Yine bu alandaki Bloktopia projesi ile tanışın. KuCoin’de listelenmeye başladığından beri (06.10.2021) yatırımcılarına çok yüksek kârlar bırakan bu token hakkında çeşitli sorgular yapılmakta.

Dolayısıyla sorguları veya soruları karşılıksız bırakmak istemiyoruz. Detayları öğrenmek için yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

Bloktopia (BLOK) Token Nedir?

Bloktopia (BLOK) token, Polygon ağı üzerinde çıkarılan ve desteklenen Bloktopia ekosisteminin yerel jetonundur. Başka bir deyişle, ekosisteminin yerel kripto para birimidir.

BLOK token’nın ekosistem içerisinde çeşitli görevleri ve amaçları olacaktır. Örnek olarak gösterilebilecek birçok işlevi olsa da temel olarak Bloktopia’dan öğe alımları, gayrimenkul alanını yükseltmek ve ekosistem pazarından ticaret yapımına olanak sağlayacaktır.

Şimdi gelin bu token’nın arkasındaki Bloktopia projesine bir bakalım.

Bloktopia, en genel tanımı ile kripto topluluğu için benzersiz bir VR deneyimi sunmaya çalışan ve kullanıcıları çeşitli etkinlikler ile bir araya getirebilecek merkezi olmayan bir metaverse projesi.

Bu meteverse projesinin ortamı, 21 milyon Bitcoin’i benimseyerek 21 seviyeden oluşan bir VR gökdelenidir. Projenin iddiasına göre dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D oluşturma motorundan yararlanıyorlar.

Bu ortamda proje kullanıcılarına, bloktopyalılar deniliyor. Bir bloktopyalı olabilmek için ise anahtara ihtiyacınız olacaktır. Bu anahtar BLOK tokendan başka bir şey değildir.

Bloktopyalılar; bu ortamda kripto dünyası ile ilgili eğitimler ve içerikler ile karşılaşabilecek, ayrıca fiziksel dünyada yapılabilen birçok işlevi bu sanal ortamda da yapabilecekler.

Örneğin; gayrimenkul sahipliği, oyun oynama, reklam geliri, ağ kurma ve çok kanallı gelir elde edebilecekler.

Bloktopia’nın Özellikleri

Bloktopia ekosisteminin temel özellikleri ekosistemin kullanımı açısından oldukça önemlidir. Projeyi de temel olarak yükseltecek ve popüler hale getireceklerden biride bizzat bu özellikler olacaktır.

Bu yüzden ekosistemin şu özelliklerine bir bakalım;

#Öğren (Learn): Bloktopia ekosistemi, kripto dünyası ile ilgili kendinizi eğitebileceğiniz bir ortam oluşturmayı ve çeşitli içeriklerle birlikte ortamda daha keyifli bir zaman geçirmeniz planlanıyor.

#Kazan (Earn): Bu ekosistemde çok kanallı gelir elde edilebilecek. Bu gelirleri Bloktopia gayrimenkullerinden, reklam gelirinden ve diğer pasif gelirlerden (staking vb.) elde edebileceksiniz.

#Oyna (Play): Kullanıcılar ortamda oyun oynayabilir, arkadaşları ile eğlenebilir, sosyalleşebilir veya tüm bunlarla birlikte daha eğlenceli zaman geçirebilir.

#Oluştur (Create): Oluştur ya da yarat özelliği oluşturma aracını ve yaratıcılığınızı kullanarak bir çeşit sanat eserleri oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir.

Bloktopia’da Kazanç Fırsatları

Bloktopia’da çok kanallı gelir elde etmenin mümkün olduğunu belirtmiştik. Bunu ekosistem içerisinde farklı kazanç fırsatları ile sağlayabiliyorsunuz.

1- BLOK

BLOK, Bloktopia’nın yerli jetonudur. Ekosistemdeki öğe alımlarından, pazar ürün ticaretinden ve stake ile kazanç elde edilebileceğini belirtilmiş.

2- REBLOK

Daha önceden belirtilen gibi Bloktopia, gayrimenkul alım-satımına olanak sağlıyor. Tüm bu gayrimenkul işlemleri (alım, satım ve kiralama) sadece REBLOK üzerinden dönecektir.

3- ADBLOK

Hayır, reklam engelleyiciden bahsetmiyorum. Bloktopia’nın kullanıcılarına reklam gelir elde etmesini sağlayan reklam ağından bahsediyorum.

Bloktopia Nereden Alınır?

BLOK token, merkezi ve merkezi olmayan tüm borsalarda alınıp satılabilir. Ancak daha çok yeni bir proje olduğundan sadece kısıtlı borsalarda listeli. Bu durum ilerde elbet genişleyecektir.

Şimdilik KuCoin ve Gate.io borsasında listelidir.

BLOK Token İstatistikleri

blok token istatistikleri

Fiyat: 0.09$

Maksimum arz: 200.000.000.000

Dolaşımdaki arz: ~6.200.000.000

Piyasa değeri: ~605.500.000$

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu