Kripto Para

Binance’de Kâr ve Zarar Nasıl Görüntülenir ?

Kripto para alım-satımı yapıyorsanız kâr ve zarar durumunuzu kontrol etmeniz sizin için önemli bir işlevdir. Bu sizin ne durumda olduğunuz gösterir. Bazı gerekli tedbirler almanızı sağlar. Bu yüzden Binance üzerinden alım satım yapan birçok kişinin Binance kâr zarar görme ile ilgili bazı soruları oluyor. Bu yazıda bu sorulara detaylı olarak değineceğiz.

İster spot ister vadeli işlemlerde işlem yapıyor olun. Kâr ve zarar durumunuzu kontrol etmeniz lazım. Özellikle vadeli işlemlerde işlem yapıyorsanız daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Peki, kâr-zarar durumunu takip etmek neden önemli ?

Kâr-zarar durumunu takip etmek, alım satım stratejisi oluşturmak için oldukça önemlidir. Bunu da en iyi; yanlış yaptığınız noktaları, psikoloji durumunu, ne zaman alacağınızı ne zaman satacağınızı tespit ederek ve bunları düzelterek oluşturabilirsiniz.

Binance PNL Nedir ?

Binance pnl, kâr ve zarar anlamına geliyor. Gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş işlemlerin hepsini anlık veya günlük olarak gösteren bir sistemdir. Sürekli vadelilerde anlık olarak gösterir ve bu siz bu işlemi kapatana kadar gerçekleşmemiş kâr-zarar olarak yansır. Spot işlemlerde ise günlük olarak gösterilir ve yine işlem tamamlana kadar gerçekleşmemiş, işlem kapatıldıysa gerçekleşmiş kâr-zarar olarak yansır.

Kısaca kâr-zarar durumunuzu Binance PNL üzerinden görüntülüyorsunuz. Peki, Pnl nasıl görüntülenir ?

Binance kâr zarar görme

Burayı ikiye ayırıyorum. İlk olarak spot hesabı üzerinde, ikinci olarak vadeli işlemlerde pnl’li görüntülenme adımlarını göreceksiniz.

1- Spot kâr zarar görme

  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Cüzdan > Spot cüzdanı öğesine gidin.
  • Açılan ekranda “Dünün PNL’si” şeklinde kısma bakın.
Spot kâr zarar görme

2- Vadeli işlemlerde anlık kâr zarar görme

  • Binance dilini İngilizce olarak ayarlayın.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Wallet > Futures öğesine gidin.
  • Unrealized PNL (Gerçekleşmemiş PNL) öğesine bakın.

Bu iki adım ile kâr ve zarar durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Vadeli işlemlerde anlık olarak bundan başka bir yol daha deneyebilirsiniz. O da vadeli işlemlerdeki pozisyon durumunuz. Daha önceden vadeli işlemlerde işlem yaptıysanız muhtemelen burayı biliyorsunuzdur. Burada daha hızlı ve anlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen benim tavsiyem vadeli işlemler için pnl durumunuz buradan kontrol etmeniz.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu