Kripto Para

Binance Nedir ? Güvenilir mi ? Binance Nasıl Üye Olunur ?

Kripto para ticareti ile uğraşanlarının yada daha yeni başlayanların Binance borsası ile aklında kalan birtakım soruları yani Binance Nedir ? Güvenilir mi ? Nasıl üye olunur ? Ne Kadar Komisyon Alıyor ? gibi soru işaretlerini cevaplamaya çalışıyoruz.

Binance Nedir ?

Binance, 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan Kripto paraların alım satımına izin vererek, Bitcoin ve çeşitli altcoin ticaretini sağlayan kripto para borsasıdır. Gerek ülkemizde gerek dünya çapında sıkça kullanılan ve işlem hacmi büyük olan bir platformudur.

Binance Çin merkezli bir kuruluştur. 2017 yılında Çin’de alınan karara göre ülkede kripto para ticaretini yapılması yasaklandı ve bunun üzerine Binance, Avrupa ülkesinde Malta’da ofis açarak kripto para borsasına devam etti.

Kripto para ticaretinin herkesin bilgi seviyesine göre yapabilmesi için basit ve gelişmiş olmak üzere iki farklı grafik de işlem yapılabiliyor. Binance çeşitli işlemleri olan bir platformudur. İçinde kripto para ticareti dışında margin, lending ve staking gibi işlemleri barındırarak bu tarz işlemleri yapılmasına olanak sağlıyor.

Binance Güvenilir mi ?

Kripto para ticareti yapan birçok kişi Binance borsasının güvenilir olduğundan bahseder. Bunu borsanın büyük hacminden bile anlayabilirsiniz. Güncel olarak yaklaşık 20 milyar dolarlık bir borsa hacmi mevcut. Bu veriler her ne kadar değişkenlik gösterse de dünyada çapında en büyük hacime sahip borsalardan biridir.

Binance, çoğu borsa gibi geçmişte birtakım güvenlik sorunlarını yaşadı. 7 Mayıs 2019’da güvenlik ihlalinden çeşitli hack saldırıları ile saldırganların yaklaşık 40 milyon dolarlık bitcoin çaldığını Binance tarafından açıklandı. Bunun üzerine Binance SAFU adı altında bir varlık fonu yaratarak kullanıcılarının varlıklarını güvende olduğunu belirttiler ve çalınan varlıkları yerine koydular.

Kısaca: Binance gibi birçok kripto para borsası bu tarz hack saldırılarına maruz kaldılar. Bazıları bu saldırılardan dolayı iflasını açıkladılar. Kripto para ticareti yapıyorsanız veya düşünüyorsanız borsa güvenliği önemlidir. Binance, bu güveni sağlamış gibi gözüküyor.

Binance Nasıl Üye Olunur ?

Daha önceden üye olmadıysanız bu link ile beraber %10 indirimli alım satım yapabilirsiniz. Şimdi Binance’e nasıl kayıt olunur ? bu adımlara bakalım.

1. Mobil üzerinden kayıt olun.

  1. Mobil uygulama yüklü değilse; Android için buraya , İos için buradan indirin.
  2. Binance uygulamasını açın ve sol üst köşedeki “Giriş/Kayıt Ol” tuşuna dokunun.
  3. Talimatları izleyin ve hesabınız için kullanacağınız e-posta adresini ve şifreyi girin. Referans koduna bu kodu girebilirsiniz; D0V9253C ardından kullanım Koşullarını okuduktan sonra “Kayıt Ol” tuşuna dokunun.
  4. E-posta doğrulaması için tanımladınız e-posta adresinizi kullanın.
Mobil üzerinden binance nasıl üye olunur ?

2. Web adresinden kayıt olma.

  1. Binance hesap oluşturma sayfasına gidin.
  2. E-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
  3. Hizmet koşullarını okuyun ve “hesap oluştur” butonuna tıklayın.
  4. E-posta doğrulamasını tamamlayarak kodu girin ve işlemi tamamlayın.

Hem mobil hem web üzerinden uyarıları dikkate alarak daha sonralarda Sms kodunu veya 2FA kodunu etkinleştirmeniz gerekebilir. Bu adımları tamamladıktan sonra kimlik doğrulama işlemini ayrıca yapmanızı isteyebilirler.

Not: Şifrenizi ve e-posta adresini unutma ihtimaline karşı bir yere not alın.

Binance Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Binance komisyon oranları şu şekilde; para yatırma işlemlerinden bir komisyon almıyorlar ancak para çekme, alım ve satım işlemlerden komisyon alıyor. Bu oran standart olarak %0.1 olarak belirlenmiş. Bazı şartlarda ayrıca komisyon indirimleri yapıyorlar.

Bunlardan biri binance hesabınızda BNB coin tutuğunuzda ilk yıl için %50’ye kadar indirim alabiliyorsunuz. Yada 30 günlük işlem hacminiz 50 BTC üstündeyse %0.09 komisyon oranına düşüyor. Diğer seviye Binance komisyon tablosuna bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Önerilen yazı: 2021’de Hangi Kripto para alınmalı ?

Binance ne zaman kuruldu ?

Binance, çin merkezli bir kuruluş olup 2017 yılında kurulmuştur.

Binance kime ait ?

Kurucusu ve Ceo’su Changpeng Zhao olarak bilinmektedir.

Binance kullanmak yasal mı ?

Ülkemizde binance borsasına herhangi bir yaptırım veya yasaklama durumu mevcut değildir.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu