FinansKripto Para

Binance Launchpool Rehberi: Nedir ve Nasıl Para Kazanılır ?

Daha önceden binance’de alım satım yaptıysanız muhtemelen launchpool projesini duymuşsunuzdur. Eğer duymadıysanız sorun değil, bu yazı ile itibaren öğrenmiş olacaksınız. Peki, Binance launchpool nedir ve nasıl para kazanılır ?

Binance Launchpool Nedir ?

Launchpool, seçili kripto para varlıklarını stake ederek kripto piyasasına yeni girecek olan coinleri ya da tokenları ödül olarak kazanılabilen bir platformdur. Projelerde 3 havuz bulunur. İkisi BNB ve BUSD havuzu diğeri ise seçili token havuzu olarak geliyor.

Varlıklarınızı bu 3 havuzun birine yada daha fazlasına stake ederek pasif gelir kazanabiliyorsunuz.

Hatta öyle ki, youtube ve benzeri platformlarda “Uyurken para kazan” olarak da çağrıştırılıyor. Uyurken para kazandığınız nokta doğru ancak bu miktar tamamen sizin bakiyenize veya stake ettiğiniz varlığa bağlı. Yani, 100$ ile 10.000$ stake eden kişiler aynı ödülü kazanamıyor.

Özetle, Kazanılan ödül stake ettiğiniz miktar ile orantılı.

Binance Launchpool İle Nasıl Para Kazanılır ?

Para kazanma olayı tamamen stake ile gerçekleşiyor. Kripto varlıklarınızı havuzlara koyarak saatlik olarak ödül token’dan faydalanıyorsunuz. Bu ödül tokenları spot hesabınıza geçirerek satış ve benzeri işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Peki, Ne kadar kazandırır ?

Hayal satmaya yada çok fazla abartmaya gerek yok. Sistemde çok fazla paranız yoksa çok fazla kazanamıyorsunuz. Ancak hatırı sayılır miktarlarda para kazanıldığı ve fırsatların olduğu ayrıca bilinmekte. Ne kadar kazandırdığı ise APY oranları ve stake edilen miktara bağlı.

Sistem tam olarak bu şekilde çalışıyor. Ödüller saatlik dağıtılıyor ve herhangi bir süreye bağlı olmadan ödülü alabilir ve isterseniz stake işlemini geri alabilirsiniz.

Binance Launchpool Nasıl Kullanılır ?

Launchpool projelerine katılmak için binance hesabınızın olması gerek. Hesabınız yoksa bağlantıdan %10 komisyon indirimi ile kayıt olabilirsiniz. Launcpool projelerine katılmak için şu adımları izleyin;

  • Binance hesabınıza girin yada kaydolun.
  • Sol üst kısımdaki kareye gidin.
  • Açılan listede “Launchpad” öğesine gidin.
  • Launcpool başlığı altındaki projelerde “Stake et” / “Stake now” butonundan adımları izleyerek stake yapılabilir.
Launchpool Projelerine Katılmak İçin Ne Gerekli ?

Projelere katılmak için desteklenen tokenlara yada coinlere sahip olmanız gerek.

Launchpool Ne kazandırır ?

Bu durum stake edilen miktara göre değişir.

Önerilen yazı: Binance esnek birikim nedir ? Nasıl hesaplanır ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu