Binance Esnek Birikim Nedir ? Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Kripto Para
binance esnek birikim nedir ?

Kripto paralarda esnek birikim kelimesini son günlerde sıkça duyuyoruz. Esnek birikim çok yeni bir ürün değil. Ancak, kolay para kazanabilme adına bu tür finansal ürünler, piyasaya yeni giren bir çok kişinin aklında bazı soru işaretleri oluşturdu. Bu yüzden bu yazıda Binance esnek birikim nedir ? hesaplama nasıl yapılır gibi sorulara yanıt bulabileceksiniz.

Binance esnek birikim nedir ?

Kripto para varlıklarına sahip kullanıcılar elinde kullanmadıkları varlıkları, Binance borç verme (marjin) platformunun kullanımına izin vererek faiz kazanabildikleri bir finansal ürünüdür.

Daha basit tanımla; Örneğin, elinizde 1000 Avax olduğunu varsayın ve bu avax varlıklarınızı uzun vade tutmayı planlıyorsunuz. Bu avax varlıkları uzun vadeyi beklerken bir yandan da binance esnek birikim ile pasif gelir getirimi yapabilir.

Esnek birikimlerin özelliklerinden biri ise; İstediğiniz zaman bu işlemi durdurarak varlıklarınızı geri kolayca alabiliyorsunuz. Bundan kaynaklı olarak faiz oranları diğerlerine göre daha düşük oluyor. Ancak, iyi oranda kazanabileceğiniz bir varlık varsa pasif gelir adına işe yarayabilir.


Esnek birikim hesaplama nasıl yapılır ?

Esnek birikim faizini hesaplayabilmek için birikim yapacağınız varlığın yıllık getiri oranını (APY) bilmeniz gerek. Bu oran varlıklarla birlikte verilmiş. Hesaplamaya gelince günlük faizi hesaplamayı şöyle özetlemişler;

Günlük kazanç = günlük faiz oranı * yatırım miktarı

ile günlük kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Binance, getiriyi günlük olarak hesabınıza yansıtır.

Bunlardan başka anlatabileceğimiz; dikkatinizi çektiyse eğer otomatik transfer alanı mevcut olacaktır. Bu alanı etkinleştirdiğinizde her gün otomatik olarak spot cüzdanınızdaki bakiyeyi esnek birikim için kullanacaktır. Bu alanı isteğe bağlı olarak açıp veya kapatabilirsiniz.


Binance esnek birikim iptali nasıl yapılır ?

Yukarıda varlıklarınızı istediğiniz gibi iptal edebileceğinizi söylemiştik. Sıra iptal işlemine geldiğinde şu adımları izleyin;

  1. Binance hesabınızda oturum açın.
  2. Ardından, Cüzdan > kazan bölümüne gidin.
  3. Çıkan pencerede işlem bilgilerini gösteren alanda Ödeme butonuna tıklayın.
  4. Miktarı seçerek, Hızlı ödeme ile varlıklarınızı spot cüzdanınıza geri alabilirsiniz.
binance-esnek-birikim-iptali

İptal işlemini bu adımlarla kolayca yapabilirsiniz.

%10 komisyon indirimi ile alım satım yapmak için kayıt ol: Binance.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
Teknoalgo
3 gün önce
Önerilen Yazı