Kripto Para

Binance 10 Dolar Altı İşlem Nasıl Yapılır?

Binance 10 dolar altı işlem nasıl yapılır? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde hem cevaplıyor hem de size rehberlik ediyoruz. İşte detaylar.

Kripto para borsaları belli bir miktardan sonra alış satış yapmanıza izin vermez. Binance’de komisyon ile birlikte en az 10 dolarlık bir alım satım yapabilmektesiniz. Kripto para borsalarını yeni kullananlar yada ilk defa kripto para alacaklar bu detayı bilmiyor olabilir. Böyle bir işlemde bulunmaya çalıştıklarında zaten ekranda bir hatırlama uyarısı ile karşılaşırlar. Bu hata şu şekildedir: “Toplam emir tutarı 10 rakamından büyük olmalıdır“.

Kullanıcılar bu hatırlatmanın ardından genelde bunu bir hata zannediyorlar ve sorunun çözümünü aramaya koyuluyorlar. Ancak bu bir hata değildir. Binance üzerindeki bir alım satım limitidir. Yani bir kuraldır.

Ayrıca kripto para borsalarındaki bu kural yüzünden çoğu zaman alım satım işlemlerinizde küçük miktar coinler veya tokenlar kalabilir. Eğer kalan küçük miktardaki varlıklarınızı da almak isterseniz bunun için yapabileceğiniz birkaç yol vardır. Bu yazıda bunun birkaç alternatif yolundan bahsedeceğiz.

Binance 10 Dolar Altı İşlem Yapma

Baştan söylemek isterim ki, limit üzerinden kesinlikle 10 dolar altı işlem yapamazsınız. Kalan kripto varlıklarınızı almak için ekleme yapmanız gerekebilir. Kalanın üzerine hepsini satacak ve 10 dolar limitini geçecek bir şekilde ekleme yaparsanız kripto varlıklarınızın hepsini dolara çevirmiş olursunuz.

Yada bu işlemden farklı olarak Binance’in sunmuş olduğu küçük bakiyeyi BNB’ye dönüştürme aracını kullanabilirsiniz. Bu ne demek derseniz, 10 dolar altında kalan kripto varlıklarınızı aynı değerde BNB’ye dönüştürüyor. Kripto borsalarında sıkça işlem yapıyorsanız bunu deneyebilirsiniz. Ardından BNB tutarı 10 doları geçerse direk olarak satabilirsiniz.

Bu adımları hemen altta anlatıyor olacağız.

Binance Küçük Bakiyeyi BNB’ye Dönüştürme Adımları

Bu araç sayesinde cüzdanınızdaki küçük bakiyeyi (0.0012BTC daha küçük) 6 saatte bir BNB’ye çevirebilirsiniz. İşte o adımlar:

  • Binance uygulamasından yada web adresinden hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst menüden Cüzdan > Spot cüzdanı bölümüne gelin.
  • Düşük Bakiyeyi BNB’ye Dönüştür” butonuna tıklayın.
  • Çevirmek istediğiniz kripto varlığı seçin ve çevirin.

Not: Binance bu işlem için komisyon alımı yapar. Buna dikkat ederek çevirin.

Bunlardan hariç limit üzerinden alış satış ile ilgili sorularınız varsa yorumlara yazabilir yada birebir destek almak için Binance canlı destek hattına bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu