Kripto ParaMobil

Basic Attention Token (BAT) Nedir? Nereden Alınır?

Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren blockchain tabanlı Basic Attention Token nedir, nasıl çalışır ve nereden alınır? İşte detaylar.

Öncellikle BAT kripto varlığını tam anlayabilmek için hakim olmanız gereken bir web tarayıcı uygulaması var: Brave browser

Brave Browser Nedir?

Brave Software tarafından geliştirilen Brave, ücretsiz ve açık kaynaklı bir web tarayıcısı olan Chromium’a dayanmaktadır. Bu web tarayıcısı, gizlilik odaklı bir tarayıcı olmayı hedeflemekte. Temel amacına sadık kalabilmek için çevrimiçi ortamda reklamları ve kullanıcıları takip edebilen çeşitli çerezleri harici bir eklentiye ihtiyaç duymadan engelleyebilmektedir.

Brave ayrıca, size istediğiniz zaman reklam verenlerin reklamlarını görüntülemeniz için size ödeme yapar. Bu ödeme BAT token aracılıyla yapılır. Tarayıcı, Windows, macOS, iOS, Android ve Linux dahil olmak üzere birçok platformda kullanılabilir.

Basic Attention Token Nedir?

Basic Attention Token (BAT), Ethereum üzerine inşa edilmiş bir dijital varlık olup, Brave adlı özel bir web tarayıcısına yerel olarak entegre edilmiştir. Temele amacı, Brave browser’da reklam verenler, yayıncılar ve kullanıcılar arasında reklam gelirini verimli bir şekilde dağıtmak ve üç grup arasındaki ticareti kolaylaştırmayı amaçlamaktır.

BAT, 2017 yılında başlatılan ve dijital reklamcılık da tespit ettiği birçok sorunu çözmek için dijital reklamcılık alanına odaklanır. BAT’a göre bu sorunların başında; kullanıcıların gizlilik ihlalleri, geleneksel yayıncıların azalan gelirleri ve reklam verenlerin reklamlarının etkinliğini değerlendirememesi gibi sorunları yer alır.

Basic Attention Token Nasıl Çalışır?

basicattentiontoken.org tarafından

Kullanıcılar, reklam içeriğini görüntüledikleri için BAT ile ödüllendirilir. Ancak bu isteğe bağlıdır. Böylelikle yayıncılar daha etkili reklamlar sunabilir ve reklamcılar, mesajlarının istekli bir kitle tarafından görüntülendiğinden emin olabilir. Brave kullanıcılar için güvenliği sağlar. Kötü amaçlı reklamları ve kullanıcıları izleyen ve hakkında bilgi toplayan çerezleri engeller.

Kullanıcılar reklam görüntüledikleri için BAT ile ödül alırlar. Onlar, bu ödülü elinde tutabilir, nakit veya başka bir kripto para birimiyle değiştirebilir veya en sevdikleri içerik oluşturucularını desteklemek için bağışta bulunabilir.

BAT Nereden Alınır?

BAT, çeşitli kripto borsalarında alınıp satılabilir. Başlangıç olarak şuralara bakın:

Ayrıca satın almak yerine onu Brave browser’da ödül olarak alabilirsiniz. Bunun için Brave tarayıcısını mobil cihazınıza veya bilgisayarınıza indirerek ilk adımı atmış olursunuz. Buradan tarayıcıyı indirin ve reklam özelliğini açarak BAT ödülü kazanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu