InstagramMobilSosyal Medya

Instagram’da Sohbet Grubu Nasıl Kurulur?

Instagram kullanıcılarının merak ettiği bir diğer soruda Instagram’da grup nasıl kurulur? sorusudur. Kullanıcıları uygulama üzerinden sohbet grubu kurmanın yollarını aratmakta. Nitekim bu yazıda detaylı bir şekilde Instagram grup kurma işleminden bahsediyor olacağız.

Instagram uygulaması, çok çeşitli ve oldukça popüler olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar birebir sohbet edebildiği gibi dilerse, toplu bir şekilde arkadaşlarıyla yada yakınları ile de sohbet edebilir. Bugün toplu sohbet etmenin popüler yollarından biride Whatsapp ve Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden grup oluşturmaktır. Ve çoğu zamanda bu daha fazla tercih edilir.

Fakat bu uygulamalarda grup kurmak ve kişileri eklemek için telefon numarasına ihtiyaç duyulur. Telefon numarasını saklamak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer alternatif Instagram’da grup kurmaktır. Bu nedenle Instagram üzerinden ekli arkadaşlarıyla birlikte sohbet etmek isteyenlerin sayısı da az değildir. Böylelikle hem telefonu adresinizi gizlemiş olursunuz hem de kolayca grup oluşturmuş olursunuz.

Instagram’da Grup Kurma

Uygulamada grup kurmak ve kişiler ekleyebilmek için öncellikle hesabınızda o kişilerin hesabını takip etmeniz gerekli. Bunu sağladığınızda Instagram’da grup kurmak için şu adımları izleyin:

  • Instgaram uygulamasını açın.
  • Ana sayfaya gelin.
  • Sağ yukarıda mesaj simgesine dokunun.
  • Sağ yukarıdan yine “+” simgesine dokunun.
  • Önerilen kişilerden birini ekleyin veya arama kutusundan arayın.
  • Ve ilk sohbeti başlatın.

Grubun aktif olması için ilk mesajın atılması gerekir. Grubun ismini de değiştirmek için ilk mesajdan sonra yukarıda bir değer alanı çıkarak “bu gruba ad ver…” şeklinde sizden bir isim isteyecektir. O alana grubun ismini girebilirsiniz.

Grup Fotoğrafını Değiştirme

Grup fotoğrafı ve sonradan grubun ismini değiştirmek için grup ayarlarına gitmeniz gerekir. Grup ayarına gitmek için ise grubun adının üzerine dokunmanız yeterlidir.

Fotoğrafı değiştirmek de oldukça kolaydır. Grup ayarlarından resimlerin hemen altında olan “grup fotoğrafını değiştir” yazılı butonu bulup dokunmanız yeterlidir. Grup ismini de aynı bölümde yer alan isim değer alanından değiştirilebilirsiniz.

Instagram Gruptan Çıkma

Gruptan çıkmak için grup ayarlarını girmelisiniz. Grup ayarlarında üyelerin listeli olduğu bölümün hemen altından “sohbetten ayrıl” yazılı butonu dokunun ve gruptan ayrılın. Ayrıca grubu silmek için mesajlar bölümüne tekrar gelin ve grubun üstüne basılı tutarak “sohbeti sil” butonuna dokunun.

Murat Sarı

2020'den beri çeşitli alanlarda içerik üreticiliği yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu