InstagramSosyal Medya

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeye müzik ekleme işlemi hakkında detaylıca rehberlik ediyoruz. İşte Instagram müzikte olmayan şarkılar ekleme detayları.

Son zamanlarda Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri, uygulamaya getirilmiş olan müzik özelliğidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar videoları veya hikayeleri daha etkili bir hale getirebilir. Duruma göre içeriği daha eğlenceli, meraklı bir biçime sokabileceği gibi kullanıcıyı videoya daha iyi odaklayabilir.

Dolayısıyla tüm bunlar içeriğinizin daha efektif olmasını bu da sonuç da size daha fazla beğeni ve takip olarak dönecektir.

Instagram, kendi kitaplığından, Spotify, SoundCloud ve Shazam gibi en sevilen müzik akışı hizmetlerinden bir dizi parçalar sunar. Yani bulabileceğiniz birçok popüler müzik olacaktır. Bu yazıda Instagram müzik ile ilgili merak edilen konulara değiniyoruz.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram’da story atarken müzik eklemek bildiğiniz gibi oldukça popüler. Burada Instagram kitaplığını kullanarak doğrudan hikayenize müzik ekleyebilirsiniz. İşte Instagram hikayeye müzik ekleme adımları:

Uygulama açın veya giriş yapın. Uygulamanın üst kısmındaki artı (+) simgesine dokunun ve hikaye kısmına gelin.

Kamera ekranında fotoğrafınızı veya videonuzu çekin. Ayrıca fotoğraf kitaplığınızı görmek için yukarı kaydırabilir ve ardından ne eklemek istediğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz filtreleri veya özel efektleri uygulayın.

Ardından, hikayenize bir melodi eklemeye hazır olduğunuzda, çıkartma simgesine ve ardından müzik çıkartmasına dokunun.

Müzik ekranında, bir melodi bulmak için farklı bölümlere ve türlere göz atın. Belirli müzikleri şarkı, sanatçı veya albüme göre aramak için ekranın üst kısmındaki arama alanını da kullanabilirsiniz

Bir seçim yaptığınızda ekranınızda şarkı ön izlemesi gelecektir. Şarkı sözlerini ekrana yazdırabilir, farklı yazı tipleri, renkleri uygulayabilirsiniz.

Şarkıyı kaydırma ve hikayenizde ne kadar süre çalacağına karar verip ve kendinize göre dizayn ettikten sonra paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Böylelikle başarılı bir müzikli hikaye oluşturmuş olacaksınız.

Instagram Müzikte Olmayan Şarkıları Ekleme

Aradığınız tüm müzikleri uygulama kitaplığından bulamayabilirsiniz. Uygulama kitaplığında sadece belirlenen bir dizi müzikler bulunur. Eğer olmayan bir şarkıyı eklemek istiyorsanız. Şu yönteme bakınız:

Spotify’den Müzik Ekleme

Spotify uygulamasından Instagram story’nize müzik ekleyebilirsiniz. Spotify’da çalan bir şarkıyla üç nokta simgesine dokunun ve Paylaş seçeneğini seçin.

Instagram’a dokunun ve seçtiğiniz şarkının kapak resmiyle birlikte göründüğü Instagram hikayenize yönlendirilirsiniz.

Hikayenize metin, çıkartmalar ve başka efektler ekleyin ve paylaşın.

Instagram hikaye müzik süresi uzatma

Instagram’da story atarken seçmiş olduğunuz müziğin süresini ayarlayabilirsiniz. Bu süre maksimum 15 saniyedir. Uygulama bu sürenin üstüne çıkmanıza izin vermez. Peki ayarlamanın başka bir yolu yok mu? derseniz. Ne yazık ki, bilindik bir yolu yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu